odotrace

Opažanja v Združenem kraljestvu: 2023 · Leto skupine: 2008.

Nizko, 10. percentil
131.839km
81.921 mi
Običajno, mediana
213.265km
132.517 mi
Visoko, 90. percentil
300.536km
186.745 mi

Na britanskih pregledih MOT leta 2023 je avtomobil Audi A4 z letnikom 2008 na števcu običajno kazal okoli 213.265 km (132.517 mi); srednjih 80 % odčitkov je bilo med 131.839 in 300.536 km. Podatki temeljijo na odčitkih v anonimiziranem naboru MOT agencije DVSA (odčitkov: 21.912; Open Government Licence v3.0).

Primerjava za Audi A4, letnik 2008

Mediana te strani je za 10 % višja od mediane median drugih modelov 2008 na OdoTrace (193.191 km, n = 26); ta primerjalni nabor ni britanski vozni park. Za isto leto litovski pregledi kažejo višjo mediano, 291.770 km (n = 2384), britanski pregledi pa 213.265 km. To sta ločena vzorca, datumi litovskih opazovanj pa niso na voljo, zato podatkov ne združujemo. Če mediano te strani delimo s starostjo avtomobila ob pregledih leta 2023 (starost v letih: 15), dobimo približno 14.200 km na leto – preprosto povprečje, izpeljano iz mediane, ne izmerjena letna prevožena razdalja.

Ta zgodovinski razpon ni ocena za tekoče leto. Avtomobili so se od leta 2023 postarali; ponovni pregledi lahko isto vozilo štejejo večkrat.

Vir: Anonimizirani rezultati pregledov MOT agencije DVSA za leto 2023. Datum ustvaritve agregata: .

Primerjajte oglas

Se odčitek
zdi pravi?

Kilometre, ki jih navaja prodajalec, postavite v kontekst, preden naredite naslednji korak.

  • Primerjajte z istim modelnim letom
  • Oglejte si nizek, srednji in visok razpon
  • Vedite, kdaj preveriti podrobneje

Kam spada ta avto?

Vnesite odčitek števca iz oglasa in poglejte, kam spada za 2008 Audi A4.

Vnesite kilometre, na primer 120000.

Nizek odčitek je razlog za preverjanje, ne dokaz prevrtenih kilometrov.

Želite preveriti določen avto namesto povprečja za model? Preverite njegovo številko VIN in poglejte dekodirane podrobnosti ter morebitne razpoložljive zapise o kilometrih tega vozila. Rezultat prikaže vrzeli, kadar zapisov ni.

Litovski vozni park: običajni kilometri

Podatki domačega trga. Porazdelitev odčitkov števca iz litovskih tehničnih pregledov (TRANSEKSTA); upoštevan je zadnji odčitek vsakega avta. Kilometri.

Leto skupine: 2008. Zadnji odčitek za vsako vozilo; datumi opazovanj v tem agregatu niso navedeni. To je drug vzorec kot odčitki britanskih pregledov. Datum ustvaritve agregata: .

Nizko, 10. percentil
216.114km
Običajno, mediana
291.770km
Visoko, 90. percentil
374.954km

Velikost vzorca: N = 2384 (litovska vozila). Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA prek data.gov.lt, CC BY 4.0.

Pri litovskih avtomobilih Audi A4 z dvema ali več odčitki s pregledov (število avtomobilov: 27.234) jih 2,8 % kaže padec za več kot 5.000 km med odčitkoma, 40,9 % pa poznejši odčitek, ki je za kakršno koli vrednost nižji od prejšnjega. To je kontekst na ravni voznega parka iz evidence pregledov, ne ugotovitev o posameznem avtomobilu. Datumi pregledov so natančni le na teden, napake pri vnosu pa napihnejo surovi podatek, zato je najprej prikazan delež večjih padcev.

Začetnega tehničnega pregleda (prvi poskus) ni opravilo 40,0 % avtomobilov Audi A4 z letnikom 2008 (pregledov: 8280). Vir: Odprti podatki o tehničnih pregledih TRANSEKSTA (nabor podatkov 2721 na data.gov.lt).

Finski vozni park: običajni kilometri

Podatki finskega registra vozil (Traficom): zadnji zabeleženi odčitek števca za osebne avtomobile v prometu na Finskem, po letu prve uporabe. Datuma odčitka ni, upoštevani so samo avtomobili, ki so še v uporabi, vključeni pa so tudi rabljeni uvoženi avtomobili. Kilometri.

Leto skupine: 2008. Najnovejša leta prve uporabe so izpuščena, ker večina teh avtomobilov še ni bila na pregledu (izpis iz registra: 30. jun. 2026).

Datumi se razlikujejo: finska vrednost je zadnji odčitek v izpisu registra iz leta 2026, britanski podatki pa so odčitki s pregledov v letu 2023, zato so avtomobili istega leta prve uporabe pri finski vrednosti za več let starejši, kar samo po sebi doda več deset tisoč kilometrov. Višja ali nižja finska vrednost ne dokazuje, da se finski avtomobili vozijo več ali manj.

Nizko, 10. percentil
209.078km
Običajno, mediana
311.674km
Visoko, 90. percentil
426.532km
Audi A4, prva uporaba 2008: zadnji zabeleženi odčitek števca v finskem registru vozil (Traficom), vsa goriva in po gorivu. Kilometri.
Gorivo Mediana (km) 10. percentil (km) 90. percentil (km) Vozila
Vsa goriva 311.674 209.078 426.532 2696
Bencin 257.988 172.336 342.905 1002
Dizel 347.004 245.913 446.033 1694

Bencinski in dizelski avtomobili se po običajnih kilometrih bistveno razlikujejo, zato podatki za vsa goriva obema gorivoma ustrezajo slabše kot njuna lastna vrstica. Vrstici za bencin in dizel štejeta avtomobile, ki niso zabeleženi kot hibridi; vrstica za vsa goriva vključuje tudi hibridne, električne in plinske avtomobile. Prikazano le tam, kjer ima vsako gorivo vsaj 1000 vozil.

Velikost vzorca finskih vozil: N = 2696. Percentile je iz zapisov registra izračunal OdoTrace; to ni uradna statistika Traficom. Vir: finska agencija za promet in komunikacije Traficom, odprti podatki o vozilih, CC BY 4.0.

Signali odpoklicev v EU za Audi A4

Dejavnost odpoklicev na ravni modela iz registrov na trgu EU. Števila so svetovalna in prikazana po virih, nikoli seštevana. Ne nanašajo se nujno na ta avto.

Datum ustvaritve posnetka odpoklicev: 2026-10-04. Zgodovinski posnetek, ne sprotno preverjanje odpoklicev. Trenutno veljavnost in stanje popravila potrdite pri proizvajalcu.

EU Safety Gate: 29 odpoklicnih akcij KBA (DE): 56 odpoklicnih akcij Odprti odpoklici RDW NL: 7,5% voznega parka

Odprti odpoklici RDW NL: 7,5% · Audi A4 · . Odpoklici veljajo za proizvodna obdobja, ne le za modelna leta. Celotno razčlenitev po virih, z datumi in prijavljenim tveganjem, najdete na strani Audi A4 – odpoklici.

Zanesljivost po britanskih pregledih MOT, referenčni podatki britanskega voznega parka

Podatki o britanskem voznem parku iz pregledov MOT, velikem in dobro dokumentiranem referenčnem voznem parku. To so britanski podatki, tu prikazani le zato, ker ima model zgoraj tudi signal iz EU.

Med začetnimi (prvi poskus) tehničnimi pregledi MOT razreda 4 za avtomobile Audi A4, letnik 2008, v letu 2023 (število pregledov: 17.380) je bilo 29,4 % neuspešnih. To je nižje kot mediana 34,9 % za avtomobile iste starosti v tem voznem parku. (Razlika v odstotnih točkah: 5,5)

Vir: Anonimizirani rezultati pregledov MOT agencije DVSA za leto 2023, Open Government Licence v3.0. Referenca britanskega voznega parka, ne rezultat za posamezen avto. Britanski zapis MOT je velik, dobro dokumentiran referenčni vozni park, jasno označen kot britanski podatek in ne podatek z vašega trga. Ni nadomestilo za pregled vozila.

Kupujete ta model? Preverite številko VIN avta preden se odločite.

Kaj to je in kaj ni

Ti podatki prikazujejo skupno porazdelitev za številne avtomobile Audi A4, letnik 2008, izračunano iz odčitkov kilometrskega števca na britanskih pregledih MOT (DVSA) kot nadomestek za vozni park. Nabor podatkov MOT je anonimiziran in ne vsebuje številke VIN ali osebnih podatkov.

To ni zgodovina po številki VIN. Ne more povedati, koliko kilometrov ima določen avto, niti ali je bil posamezen števec prevrten. Uporabite ga kot preizkus smiselnosti: odčitek daleč pod običajnim pasom za to starost je namig, ki ga je vredno raziskati, sam po sebi pa ni dokaz o ničemer.

Za posamezen avto preverite njegovo številko VIN in poglejte dekodirane podrobnosti ter morebitne razpoložljive zapise o števcu, vključno z oceno kilometrskega števca nizozemskega RDW, če dodate registrsko tablico. Kako natančno je pas izračunan in kateri viri stojijo za njim, preberite v metodologiji podatkov.

Druga leta za Audi A4

Vsa modelna leta: Audi A4Vse znamke in modeli