Ford Mondeo: najeté kilometry podle modelového roku
Ford Mondeo: všechny modelové roky se stránkou na OdoTrace v jedné tabulce. Typický (mediánový) stav tachometru a rozpětí 10. až 90. percentilu z britských testů MOT v roce 2023, u každého řádku s počtem stavů, na kterých stojí.
Kupujete tento model? Zkontrolujte VIN auta
Najeté kilometry ve Spojeném království podle modelového roku
Kilometry · vedle nich míleBritská pozorování: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
Přerušení čáry znamená, že tento modelový rok nemá stránku, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Stavy | Stáří v roce 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 161 359 | 100 264 | 87 865 | 258 901 | 1 123 | 23 |
| 2001 | 176 358 | 109 584 | 101 100 | 272 539 | 2 531 | 22 |
| 2002 | 177 198 | 110 106 | 105 827 | 271 463 | 2 992 | 21 |
| 2007 | 206 504 | 128 316 | 126 132 | 297 092 | 18 703 | 16 |
| 2008 | 217 095 | 134 897 | 135 753 | 309 108 | 23 137 | 15 |
| 2009 | 205 432 | 127 650 | 125 698 | 298 222 | 23 312 | 14 |
| 2010 | 198 277 | 123 204 | 119 976 | 294 821 | 23 095 | 13 |
| 2012 | 183 064 | 113 751 | 107 048 | 287 266 | 21 111 | 11 |
| 2020 | 52 403 | 32 562 | 20 715 | 110 983 | 2 310 | 3 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023. Souhrn vytvořen: . Toto historické pásmo není odhadem pro letošní rok. Auta od roku 2023 zestárla; opakované testy mohou počítat stejné vozidlo víckrát.
Co tabulka ukazuje
Tabulka pokrývá modelové roky 2000 až 2020 (modelových roků se stránkou: 9; stavů z britských MOT celkem: 118 314, z testů 2023). Nejstarší modelový rok, 2000, má medián 161 359 km a nejnovější, 2020, 52 403 km: medián staršího roku je o 208 % vyšší. Rozpětí 10. až 90. percentilu je v poměru k mediánu nejširší u roku 2020 (172 % mediánu) a nejužší u roku 2008 (80 %). Mezi bezprostředně po sobě jdoucími modelovými roky (porovnaných dvojic: 5) se medián novějšího roku liší v průměru o méně než 3 %.
Jde o pozorování z britských testů MOT 2023 u různých aut v různém stáří: průřez vozovým parkem, ne historie jednotlivého auta. Rozdíly mezi modelovými roky odrážejí auta různého stáří, ne změny nájezdu jednotlivého auta.
Litevský vozový park: typické najeté kilometry
Data z domácího trhu. Rozdělení stavů tachometru z litevských technických prohlídek (TRANSEKSTA), vždy s posledním stavem každého auta. Kilometry.
Poslední stav každého vozidla; termíny pozorování nejsou v tomto souhrnu uvedeny. Jde o jiný vzorek než britské stavy z prohlídek. Souhrn vytvořen: . Litevské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Uvedeny jsou jen modelové roky s litevským vzorkem (vozidel na modelový rok: alespoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 2001 | 279 496 | 197 444 | 364 610 | 1 272 |
| 2008 | 287 344 | 203 858 | 375 940 | 1 186 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA (prostřednictvím data.gov.lt), CC BY 4.0.
Finský vozový park: typické najeté kilometry
Data z finského registru vozidel (Traficom): poslední stav tachometru zaznamenaný u osobních aut v provozu ve Finsku podle roku prvního použití. Datum odečtu není uvedeno, počítají se jen auta, která jsou stále v provozu, a zahrnuty jsou i ojeté dovozy. Kilometry.
Výpis z registru: 30. 6. 2026. Nejnovější roky prvního použití jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou. Finské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Finský registr neobsahuje datum odečtu a uvádí jen auta, která jsou stále v provozu. Uvedeny jsou jen roky prvního použití s finským vzorkem (vozidel na rok: alespoň 1 000); nejnovější roky jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou.
Termíny se liší: finská hodnota je poslední stav ve výpisu z registru z roku 2026, zatímco britské údaje jsou stavy z testů v roce 2023, takže auta téhož roku prvního použití jsou ve finském údaji o několik let starší, což samo o sobě přidává desítky tisíc kilometrů. Vyšší či nižší finský údaj neznamená, že se s finskými auty jezdí více či méně.
- Medián
- 10. až 90. percentil
Přerušení čáry znamená, že pro tento rok není stránka nebo je méně než 1 000 finských vozidel, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 2007 | 289 182 | 190 830 | 413 372 | 1 612 |
| 2008 | 309 088 | 191 863 | 425 782 | 1 747 |
| 2009 | 307 872 | 185 230 | 429 218 | 1 298 |
| 2010 | 280 325 | 168 693 | 410 216 | 1 839 |
| 2012 | 264 757 | 157 369 | 388 810 | 1 244 |
Percentily spočítal OdoTrace ze záznamů registru; nejde o oficiální statistiku Traficom. Zdroj: Finská agentura pro dopravu a komunikace Traficom, otevřená data o vozidlech, CC BY 4.0.
Signály svolávacích akcí v EU: Ford Mondeo
Svolávací akce na úrovni modelu z registrů trhu EU. Počty jsou orientační, uvádějí se za každý zdroj zvlášť a nikdy se nesčítají. Netýkají se nutně tohoto auta.
Stav svolávacích akcí vytvořen: 2026-10-04. Historický stav, ne kontrola svolávacích akcí v reálném čase. Aktuální platnost a stav opravy ověřte u výrobce.
Svolávací akce platí pro výrobní období, nejen pro modelové roky. Svolávací akce a bezpečnostní signály: Ford Mondeo
Chcete místo průměru za model zkontrolovat konkrétní auto? Zkontrolujte jeho VIN