Toyota Yaris: kilometre podľa modelového roka
Toyota Yaris: každý modelový rok so stránkou na OdoTrace v jednej tabuľke. Typický (mediánový) údaj odometra a rozpätie od 10. do 90. percentilu z britských testov MOT v roku 2023, s počtom údajov za každým riadkom.
Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta
Britské kilometre podľa modelového roka
Kilometre · popri nich míleBritské pozorovania: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že pre daný modelový rok neexistuje stránka, takže sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Údaje | Vek v 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2005 | 143 135 | 88 940 | 75 282 | 221 952 | 24 256 | 18 |
| 2006 | 147 353 | 91 561 | 80 094 | 227 607 | 24 251 | 17 |
| 2007 | 144 215 | 89 611 | 78 396 | 224 175 | 28 855 | 16 |
| 2008 | 141 900 | 88 173 | 76 846 | 221 603 | 30 323 | 15 |
| 2013 | 93 916 | 58 357 | 46 973 | 158 578 | 34 545 | 10 |
| 2015 | 75 312 | 46 797 | 35 943 | 130 426 | 34 318 | 8 |
| 2020 | 24 676 | 15 333 | 9 703 | 53 692 | 16 002 | 3 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: . Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.
Čo ukazuje tabuľka
Tabuľka zahŕňa modelové roky 2005 až 2020 (modelové roky so stránkou: 7; britské údaje MOT spolu: 192 550, z testov 2023). Najstarší modelový rok 2005 má medián 143 135 km a najnovší 2020 24 676 km: medián staršieho roka je o 480 % vyšší. Rozpätie od 10. do 90. percentilu je v pomere k mediánu najširšie pre 2020 (178 % mediánu) a najužšie pre 2006 (100 %). Medzi bezprostredne po sebe idúcimi modelovými rokmi (porovnaných dvojíc: 3) sa medián novšieho roka v priemere líši o menej než 3 %.
Ide o pozorovania z britských testov MOT v roku 2023 pri rôznych autách v rôznom veku: prierez vozovým parkom, nie história jedného auta. Rozdiely medzi modelovými rokmi odrážajú autá rôzneho veku, nie zmeny v kilometroch jednotlivého auta.
Litovský vozový park: typické kilometre
Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.
Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: . Litovské a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Uvedené sú len modelové roky s litovskou vzorkou (vozidiel na modelový rok: aspoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2006 | 199 805 | 118 476 | 289 840 | 1 190 |
| 2007 | 197 190 | 109 938 | 281 055 | 1 199 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.
Fínsky vozový park: typické kilometre
Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.
Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou. Fínske a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Fínsky register neuvádza dátum údaja a obsahuje len autá, ktoré sú stále v prevádzke. Uvedené sú len roky prvého použitia s fínskou vzorkou (vozidiel za rok: aspoň 1 000); najnovšie roky sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.
Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že daný rok nemá stránku alebo má menej než 1 000 fínskych vozidiel, preto sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2005 | 197 639 | 107 601 | 293 921 | 1 591 |
| 2006 | 197 502 | 110 416 | 294 420 | 2 545 |
| 2007 | 186 795 | 106 306 | 285 259 | 1 769 |
| 2008 | 184 672 | 96 054 | 294 313 | 2 768 |
| 2013 | 130 536 | 63 936 | 216 511 | 2 662 |
| 2015 | 109 863 | 52 991 | 185 756 | 3 365 |
| 2020 | 52 804 | 22 833 | 104 948 | 3 397 |
Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.
Signály zvolávacích akcií v EÚ: Toyota Yaris
Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.
Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.
Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky. Zvolávacie akcie a bezpečnostné signály: Toyota Yaris
Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN