odotrace

Britské pozorovania: 2023 · Rok vzorky: 2008.

Nízke, 10. percentil
117 804km
73 200 mi
Typické, medián
173 511km
107 815 mi
Vysoké, 90. percentil
237 767km
147 742 mi

V britských testoch MOT v roku 2023 malo auto Vauxhall Zafira z roku 2008 na odometri typicky približne 173 511 km (107 815 mi); prostredných 80 % údajov bolo medzi 117 804 a 237 767 km. Vychádza z 23 830 údajov v anonymizovanom datasete MOT agentúry DVSA (Open Government Licence v3.0).

Porovnanie: Vauxhall Zafira (2008)

Medián na tejto stránke je o 12 % nižší než medián mediánov ostatných modelov 2008 na OdoTrace (196 578 km, n = 26); táto porovnávacia sada nie je britský vozový park. Údaje na tejto stránke sú rozptýlené užšie: rozpätie od 10. do 90. percentilu je 69 % mediánu, oproti 82 % pri ostatných modeloch 2008 na OdoTrace (n = 26). Staršia stránka Vauxhall Zafira 2007 má podobný medián, 177 396 km (rozdiel najviac 3 %). Novšia stránka Vauxhall Zafira 2009 má nižší medián, 162 508 km (o 6 % menej než táto).

Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: .

Porovnajte inzerát

Zodpovedá údaj
očakávaniam?

Zasaďte kilometre od predajcu do kontextu skôr, než urobíte ďalší krok.

  • Porovnanie s rovnakým modelovým rokom
  • Pozrite si nízku hodnotu, medián a vysokú hodnotu
  • Zistite, kedy treba preveriť viac

Kam patrí toto auto?

Zadajte údaj odometra z inzerátu a uvidíte, kam spadá pre 2008 Vauxhall Zafira.

Zadajte kilometre, napríklad 120000.

Nízky údaj je dôvod na preverenie, nie dôkaz stočenia kilometrov.

Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy kilometrov konkrétneho vozidla. Ak záznamy chýbajú, výsledok ukáže medzery.

Litovský vozový park: typické kilometre

Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre. Vypočítané z ekvivalentov so značkou Opel v litovskom vozovom parku; Vauxhall je britská značka toho istého modelu.

Rok vzorky: 2008. Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: .

Nízke, 10. percentil
190 724km
Typické, medián
260 782km
Vysoké, 90. percentil
344 926km

Vychádza z N = 1 336 litovských vozidiel. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.

Z 25 332 litovských áut Vauxhall Zafira s dvoma alebo viacerými údajmi z technických kontrol ukazuje 2,7 % pokles o viac než 5 000 km medzi údajmi a 48,0 % neskorší údaj nižší ako skorší o akúkoľvek hodnotu. Je to kontext na úrovni vozového parku zo záznamov technických kontrol, nie verdikt o jednotlivom aute. Dátumy kontrol sú presné len na týždeň a chyby pri zadávaní nadsadzujú hrubé číslo, preto sa ako prvý uvádza podiel s väčšími poklesmi.

Pri prvej technickej kontrole neuspelo na prvýkrát 54,4 % áut Vauxhall Zafira z roku 2008 (kontrol: 5 162). Zdroj: Otvorené údaje o technických kontrolách TRANSEKSTA (data.gov.lt, dataset 2721).

Signály zvolávacích akcií v EÚ pre Vauxhall Zafira

Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.

Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.

EU Safety Gate: 1 kampaň

Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky.

Spoľahlivosť podľa britských MOT, referenčné údaje britského vozového parku

Údaje britského vozového parku z MOT, veľkého a dobre zdokumentovaného referenčného vozového parku. Ide o britské údaje, zobrazené tu len preto, že model má aj vyššie uvedený signál EÚ.

Z 17 598 prvotných testov MOT triedy 4 (prvý pokus) pre autá Vauxhall Zafira z roku 2008 v roku 2023 neuspelo 40,5 %. Tento podiel je vyšší ako medián 34,9 % pre autá rovnakého veku v tomto vozovom parku. (Rozdiel: 5,6 p. b.)

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023, Open Government Licence v3.0. Referencia britského vozového parku, nie výsledok pre jedno auto. Britské záznamy MOT sú veľký, dobre zdokumentovaný referenčný vozový park, jasne označený ako britské údaje, nie údaje z vášho trhu. Nenahrádzajú prehliadku.

Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta skôr než sa rozhodnete.

Čo to je a čo nie je

Tieto čísla ukazujú súhrnné rozdelenie pre mnohé autá Vauxhall Zafira z roku 2008. Počítajú sa z údajov odometra z britských testov MOT agentúry DVSA ako zástupného vozového parku. Dataset MOT je anonymizovaný a neobsahuje VIN ani osobné údaje.

Nie je to história jedného VIN. Nepovie vám najazdené kilometre konkrétneho auta ani to, či bol konkrétny odometer pretočený späť. Použite ho na orientačné posúdenie: údaj ďaleko pod typickým pásmom pre daný vek je stopa, ktorú stojí za to preveriť, nie dôkaz o čomkoľvek.

Pri jednom aute skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy odometra, vrátane holandského hodnotenia RDW, keď pridáte evidenčné číslo. Ako presne sa toto pásmo počíta a ktoré zdroje za ním stoja, vysvetľuje metodika údajov.

Ďalšie roky pre Vauxhall Zafira

Všetky modelové roky: Vauxhall ZafiraVšetky značky a modely