Vauxhall Astra: kilometre podľa modelového roka
Vauxhall Astra: každý modelový rok so stránkou na OdoTrace v jednej tabuľke. Typický (mediánový) údaj odometra a rozpätie od 10. do 90. percentilu z britských testov MOT v roku 2023, s počtom údajov za každým riadkom.
Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta
Britské kilometre podľa modelového roka
Kilometre · popri nich míleBritské pozorovania: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Údaje | Vek v 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999 | 155 702 | 96 749 | 85 696 | 248 077 | 1 757 | 24 |
| 2000 | 153 406 | 95 322 | 87 796 | 242 397 | 2 913 | 23 |
| 2001 | 155 012 | 96 320 | 86 655 | 251 651 | 5 297 | 22 |
| 2002 | 162 102 | 100 726 | 91 283 | 262 635 | 9 195 | 21 |
| 2003 | 160 533 | 99 751 | 88 969 | 264 258 | 11 975 | 20 |
| 2004 | 162 225 | 100 802 | 92 259 | 250 214 | 13 688 | 19 |
| 2005 | 169 731 | 105 466 | 99 267 | 250 067 | 26 363 | 18 |
| 2006 | 171 807 | 106 756 | 103 551 | 246 987 | 38 453 | 17 |
| 2007 | 172 582 | 107 238 | 104 982 | 251 815 | 60 620 | 16 |
| 2008 | 168 968 | 104 992 | 99 956 | 247 660 | 59 449 | 15 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: . Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.
Čo ukazuje tabuľka
Tabuľka zahŕňa modelové roky 1999 až 2008 (modelové roky so stránkou: 10; britské údaje MOT spolu: 229 710, z testov 2023). Najstarší modelový rok 1999 má medián 155 702 km a najnovší 2008 168 968 km: oba mediány sa líšia najviac o 10 %. Rozpätie od 10. do 90. percentilu je v pomere k mediánu najširšie pre 2003 (109 % mediánu) a najužšie pre 2006 (83 %). Medzi bezprostredne po sebe idúcimi modelovými rokmi (porovnaných dvojíc: 9) sa medián novšieho roka v priemere líši o menej než 3 %.
Ide o pozorovania z britských testov MOT v roku 2023 pri rôznych autách v rôznom veku: prierez vozovým parkom, nie história jedného auta. Rozdiely medzi modelovými rokmi odrážajú autá rôzneho veku, nie zmeny v kilometroch jednotlivého auta.
Litovský vozový park: typické kilometre
Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre. Vypočítané z ekvivalentov so značkou Opel v litovskom vozovom parku; Vauxhall je britská značka toho istého modelu.
Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: . Litovské a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Uvedené sú len modelové roky s litovskou vzorkou (vozidiel na modelový rok: aspoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 1999 | 273 624 | 188 196 | 365 152 | 3 772 |
| 2000 | 279 386 | 195 294 | 372 889 | 2 823 |
| 2001 | 274 004 | 183 542 | 362 414 | 1 856 |
| 2002 | 274 002 | 186 790 | 367 520 | 1 452 |
| 2003 | 269 478 | 180 696 | 367 998 | 1 043 |
| 2004 | 250 932 | 167 860 | 343 437 | 2 004 |
| 2005 | 257 130 | 167 067 | 349 440 | 2 111 |
| 2006 | 249 909 | 156 016 | 336 452 | 1 539 |
| 2007 | 237 692 | 143 951 | 335 706 | 1 199 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.
Fínsky vozový park: typické kilometre
Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre. Vypočítané z ekvivalentov so značkou Opel vo fínskom vozovom parku; Vauxhall je britská značka toho istého modelu.
Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou. Fínske a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Fínsky register neuvádza dátum údaja a obsahuje len autá, ktoré sú stále v prevádzke. Uvedené sú len roky prvého použitia s fínskou vzorkou (vozidiel za rok: aspoň 1 000); najnovšie roky sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.
Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.
- Medián
- 10. až 90. percentil
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 1999 | 248 509 | 141 790 | 363 795 | 1 529 |
| 2000 | 245 364 | 137 275 | 356 150 | 1 334 |
| 2001 | 244 381 | 141 736 | 347 456 | 1 437 |
| 2002 | 236 549 | 141 856 | 333 051 | 1 362 |
| 2003 | 232 794 | 145 853 | 329 418 | 1 050 |
| 2004 | 232 186 | 137 773 | 323 881 | 1 119 |
| 2005 | 251 770 | 155 831 | 343 818 | 1 799 |
| 2006 | 248 114 | 154 401 | 335 840 | 2 192 |
| 2007 | 238 438 | 145 492 | 333 583 | 1 596 |
| 2008 | 220 484 | 122 925 | 328 312 | 1 540 |
Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.
Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN
Všetky značky a modelyVšetky modely: Vauxhallmetodika údajov