Vauxhall Astra: najeté kilometry podle modelového roku
Vauxhall Astra: všechny modelové roky se stránkou na OdoTrace v jedné tabulce. Typický (mediánový) stav tachometru a rozpětí 10. až 90. percentilu z britských testů MOT v roce 2023, u každého řádku s počtem stavů, na kterých stojí.
Kupujete tento model? Zkontrolujte VIN auta
Najeté kilometry ve Spojeném království podle modelového roku
Kilometry · vedle nich míleBritská pozorování: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Stavy | Stáří v roce 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999 | 155 702 | 96 749 | 85 696 | 248 077 | 1 757 | 24 |
| 2000 | 153 406 | 95 322 | 87 796 | 242 397 | 2 913 | 23 |
| 2001 | 155 012 | 96 320 | 86 655 | 251 651 | 5 297 | 22 |
| 2002 | 162 102 | 100 726 | 91 283 | 262 635 | 9 195 | 21 |
| 2003 | 160 533 | 99 751 | 88 969 | 264 258 | 11 975 | 20 |
| 2004 | 162 225 | 100 802 | 92 259 | 250 214 | 13 688 | 19 |
| 2005 | 169 731 | 105 466 | 99 267 | 250 067 | 26 363 | 18 |
| 2006 | 171 807 | 106 756 | 103 551 | 246 987 | 38 453 | 17 |
| 2007 | 172 582 | 107 238 | 104 982 | 251 815 | 60 620 | 16 |
| 2008 | 168 968 | 104 992 | 99 956 | 247 660 | 59 449 | 15 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023. Souhrn vytvořen: . Toto historické pásmo není odhadem pro letošní rok. Auta od roku 2023 zestárla; opakované testy mohou počítat stejné vozidlo víckrát.
Co tabulka ukazuje
Tabulka pokrývá modelové roky 1999 až 2008 (modelových roků se stránkou: 10; stavů z britských MOT celkem: 229 710, z testů 2023). Nejstarší modelový rok, 1999, má medián 155 702 km a nejnovější, 2008, 168 968 km: oba mediány se liší o méně než 10 %. Rozpětí 10. až 90. percentilu je v poměru k mediánu nejširší u roku 2003 (109 % mediánu) a nejužší u roku 2006 (83 %). Mezi bezprostředně po sobě jdoucími modelovými roky (porovnaných dvojic: 9) se medián novějšího roku liší v průměru o méně než 3 %.
Jde o pozorování z britských testů MOT 2023 u různých aut v různém stáří: průřez vozovým parkem, ne historie jednotlivého auta. Rozdíly mezi modelovými roky odrážejí auta různého stáří, ne změny nájezdu jednotlivého auta.
Litevský vozový park: typické najeté kilometry
Data z domácího trhu. Rozdělení stavů tachometru z litevských technických prohlídek (TRANSEKSTA), vždy s posledním stavem každého auta. Kilometry. Vypočteno z ekvivalentních vozů značky Opel v litevském vozovém parku; Vauxhall je britské označení téhož modelu.
Poslední stav každého vozidla; termíny pozorování nejsou v tomto souhrnu uvedeny. Jde o jiný vzorek než britské stavy z prohlídek. Souhrn vytvořen: . Litevské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Uvedeny jsou jen modelové roky s litevským vzorkem (vozidel na modelový rok: alespoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 1999 | 273 624 | 188 196 | 365 152 | 3 772 |
| 2000 | 279 386 | 195 294 | 372 889 | 2 823 |
| 2001 | 274 004 | 183 542 | 362 414 | 1 856 |
| 2002 | 274 002 | 186 790 | 367 520 | 1 452 |
| 2003 | 269 478 | 180 696 | 367 998 | 1 043 |
| 2004 | 250 932 | 167 860 | 343 437 | 2 004 |
| 2005 | 257 130 | 167 067 | 349 440 | 2 111 |
| 2006 | 249 909 | 156 016 | 336 452 | 1 539 |
| 2007 | 237 692 | 143 951 | 335 706 | 1 199 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA (prostřednictvím data.gov.lt), CC BY 4.0.
Finský vozový park: typické najeté kilometry
Data z finského registru vozidel (Traficom): poslední stav tachometru zaznamenaný u osobních aut v provozu ve Finsku podle roku prvního použití. Datum odečtu není uvedeno, počítají se jen auta, která jsou stále v provozu, a zahrnuty jsou i ojeté dovozy. Kilometry. Vypočteno z ekvivalentních vozů značky Opel ve finském vozovém parku; Vauxhall je britské označení téhož modelu.
Výpis z registru: 30. 6. 2026. Nejnovější roky prvního použití jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou. Finské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Finský registr neobsahuje datum odečtu a uvádí jen auta, která jsou stále v provozu. Uvedeny jsou jen roky prvního použití s finským vzorkem (vozidel na rok: alespoň 1 000); nejnovější roky jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou.
Termíny se liší: finská hodnota je poslední stav ve výpisu z registru z roku 2026, zatímco britské údaje jsou stavy z testů v roce 2023, takže auta téhož roku prvního použití jsou ve finském údaji o několik let starší, což samo o sobě přidává desítky tisíc kilometrů. Vyšší či nižší finský údaj neznamená, že se s finskými auty jezdí více či méně.
- Medián
- 10. až 90. percentil
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 1999 | 248 509 | 141 790 | 363 795 | 1 529 |
| 2000 | 245 364 | 137 275 | 356 150 | 1 334 |
| 2001 | 244 381 | 141 736 | 347 456 | 1 437 |
| 2002 | 236 549 | 141 856 | 333 051 | 1 362 |
| 2003 | 232 794 | 145 853 | 329 418 | 1 050 |
| 2004 | 232 186 | 137 773 | 323 881 | 1 119 |
| 2005 | 251 770 | 155 831 | 343 818 | 1 799 |
| 2006 | 248 114 | 154 401 | 335 840 | 2 192 |
| 2007 | 238 438 | 145 492 | 333 583 | 1 596 |
| 2008 | 220 484 | 122 925 | 328 312 | 1 540 |
Percentily spočítal OdoTrace ze záznamů registru; nejde o oficiální statistiku Traficom. Zdroj: Finská agentura pro dopravu a komunikace Traficom, otevřená data o vozidlech, CC BY 4.0.
Chcete místo průměru za model zkontrolovat konkrétní auto? Zkontrolujte jeho VIN