odotrace

Britská pozorování: 2023 · Rok skupiny: 2007.

Nízký, 10. percentil
104 982km
65 233 mi
Typický, medián
172 582km
107 238 mi
Vysoký, 90. percentil
251 815km
156 471 mi

V britských testech MOT v roce 2023 ukazoval vůz Vauxhall Astra z roku 2007 na tachometru typicky asi 172 582 km (107 238 mi); prostředních 80 % stavů leželo mezi 104 982 a 251 815 km. Vzorek: 60 620 stavů v anonymizovaném datovém souboru MOT od DVSA (Open Government Licence v3.0).

Jak si stojí Vauxhall Astra z roku 2007

Medián této stránky je o 16 % nižší než medián mediánů ostatních modelů z roku 2007 na OdoTrace (206 177 km, n = 28); tato srovnávací sada není britský vozový park. Litevské prohlídky ukazují pro stejný rok vyšší medián, 237 692 km (n = 1 199), oproti 172 582 km v britských testech. Jde o oddělené vzorky a termíny litevských pozorování nejsou k dispozici, proto se údaje nekombinují. Vydělením mediánu této stránky stářím auta při testech 2023 (stáří v letech: 16) vychází zhruba 10 800 km ročně – jde o jednoduchý průměr odvozený z mediánu, ne o naměřený roční nájezd.

Toto historické pásmo není odhadem pro letošní rok. Auta od roku 2023 zestárla; opakované testy mohou počítat stejné vozidlo víckrát.

Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023. Souhrn vytvořen: .

Porovnejte inzerát

Vypadá stav
tachometru správně?

Zasaďte nájezd udaný prodávajícím do souvislostí, než uděláte další krok.

  • Porovnejte se stejným modelovým rokem
  • Podívejte se na nízké, mediánové a vysoké rozpětí
  • Poznejte, kdy je třeba prověřit víc

Kam toto auto spadá?

Zadejte stav tachometru z inzerátu a zjistěte, kam spadá u vozu 2007 Vauxhall Astra.

Zadejte kilometry, například 120000.

Nízký stav je důvod k prověření, nikoli důkaz stočení tachometru.

Chcete místo průměru za model zkontrolovat konkrétní auto? Zkontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a dostupné záznamy o tachometru tohoto auta. Výsledek ukáže mezery, když záznamy chybějí.

Litevský vozový park: typické najeté kilometry

Data z domácího trhu. Rozdělení stavů tachometru z litevských technických prohlídek (TRANSEKSTA), vždy s posledním stavem každého auta. Kilometry. Vypočteno z ekvivalentních vozů značky Opel v litevském vozovém parku; Vauxhall je britské označení téhož modelu.

Rok skupiny: 2007. Poslední stav každého vozidla; termíny pozorování nejsou v tomto souhrnu uvedeny. Jde o jiný vzorek než britské stavy z prohlídek. Souhrn vytvořen: .

Nízký, 10. percentil
143 951km
Typický, medián
237 692km
Vysoký, 90. percentil
335 706km

Vychází z N = 1 199 litevských vozidel. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA (prostřednictvím data.gov.lt), CC BY 4.0.

Při první technické prohlídce neprošlo napoprvé 54,6 % vozů Vauxhall Astra z roku 2007 (prohlídek: 5 272). Zdroj: Otevřená data o technických prohlídkách TRANSEKSTA (datová sada data.gov.lt 2721).

Finský vozový park: typické najeté kilometry

Data z finského registru vozidel (Traficom): poslední stav tachometru zaznamenaný u osobních aut v provozu ve Finsku podle roku prvního použití. Datum odečtu není uvedeno, počítají se jen auta, která jsou stále v provozu, a zahrnuty jsou i ojeté dovozy. Kilometry. Vypočteno z ekvivalentních vozů značky Opel ve finském vozovém parku; Vauxhall je britské označení téhož modelu.

Rok skupiny: 2007. Výpis z registru: 30. 6. 2026. Nejnovější roky prvního použití jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou.

Termíny se liší: finská hodnota je poslední stav ve výpisu z registru z roku 2026, zatímco britské údaje jsou stavy z testů v roce 2023, takže auta téhož roku prvního použití jsou ve finském údaji o několik let starší, což samo o sobě přidává desítky tisíc kilometrů. Vyšší či nižší finský údaj neznamená, že se s finskými auty jezdí více či méně.

Nízký, 10. percentil
145 492km
Typický, medián
238 438km
Vysoký, 90. percentil
333 583km

Vychází z N = 1 596 finských vozidel. Percentily spočítal OdoTrace ze záznamů registru; nejde o oficiální statistiku Traficom. Zdroj: Finská agentura pro dopravu a komunikace Traficom, otevřená data o vozidlech, CC BY 4.0.

Co to je a co to není

Tyto údaje ukazují souhrnné rozdělení u mnoha vozů Vauxhall Astra z roku 2007, vypočtené ze stavů tachometru z britských prohlídek MOT (DVSA) jako náhrada za údaje o vozovém parku. Datový soubor MOT je anonymizovaný a neobsahuje VIN ani osobní údaje.

Není to historie podle VIN. Neřekne vám najeté kilometry jednoho konkrétního auta ani to, zda byl některý tachometr stočen. Berte to jako kontrolu věrohodnosti: stav daleko pod typickým pásmem pro dané stáří je stopa, kterou stojí za to prověřit, ale sama o sobě nic nedokazuje.

Pro jedno konkrétní auto zkontrolujte jeho VIN – uvidíte dekódované údaje a dostupné záznamy o tachometru, včetně nizozemského verdiktu RDW, když přidáte registrační značku. O tom, jak přesně se toto pásmo počítá a jaké zdroje za ním stojí, se dočtete v metodice dat.

Další roky modelu Vauxhall Astra

Všechny modelové roky: Vauxhall AstraVšechny značky a modely