Volvo V70: najeté kilometry podle modelového roku
Volvo V70: všechny modelové roky se stránkou na OdoTrace v jedné tabulce. Typický (mediánový) stav tachometru a rozpětí 10. až 90. percentilu z britských testů MOT v roce 2023, u každého řádku s počtem stavů, na kterých stojí.
Kupujete tento model? Zkontrolujte VIN auta
Najeté kilometry ve Spojeném království podle modelového roku
Kilometry · vedle nich míleBritská pozorování: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
Přerušení čáry znamená, že tento modelový rok nemá stránku, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Stavy | Stáří v roce 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999 | 253 355 | 157 428 | 149 026 | 365 887 | 1 370 | 24 |
| 2000 | 245 611 | 152 616 | 151 852 | 366 717 | 1 961 | 23 |
| 2001 | 236 270 | 146 812 | 149 004 | 336 243 | 2 444 | 22 |
| 2002 | 249 654 | 155 128 | 153 644 | 353 633 | 3 504 | 21 |
| 2003 | 250 215 | 155 477 | 145 188 | 353 995 | 3 798 | 20 |
| 2004 | 247 951 | 154 070 | 151 688 | 357 399 | 4 372 | 19 |
| 2005 | 240 786 | 149 618 | 144 543 | 350 884 | 4 892 | 18 |
| 2006 | 230 667 | 143 330 | 138 907 | 324 898 | 3 798 | 17 |
| 2007 | 227 252 | 141 208 | 140 462 | 324 111 | 3 783 | 16 |
| 2008 | 221 090 | 137 379 | 134 625 | 317 756 | 4 459 | 15 |
| 2009 | 212 631 | 132 123 | 127 799 | 311 222 | 4 892 | 14 |
| 2010 | 210 241 | 130 638 | 121 281 | 304 114 | 3 539 | 13 |
| 2011 | 196 658 | 122 198 | 112 317 | 297 421 | 2 565 | 12 |
| 2015 | 121 576 | 75 544 | 65 164 | 204 663 | 2 278 | 8 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023. Souhrn vytvořen: . Toto historické pásmo není odhadem pro letošní rok. Auta od roku 2023 zestárla; opakované testy mohou počítat stejné vozidlo víckrát.
Co tabulka ukazuje
Tabulka pokrývá modelové roky 1999 až 2015 (modelových roků se stránkou: 14; stavů z britských MOT celkem: 47 655, z testů 2023). Nejstarší modelový rok, 1999, má medián 253 355 km a nejnovější, 2015, 121 576 km: medián staršího roku je o 108 % vyšší. Rozpětí 10. až 90. percentilu je v poměru k mediánu nejširší u roku 2015 (115 % mediánu) a nejužší u roku 2001 (79 %). Mezi bezprostředně po sobě jdoucími modelovými roky (porovnaných dvojic: 12) se medián novějšího roku liší v průměru o méně než 3 %.
Jde o pozorování z britských testů MOT 2023 u různých aut v různém stáří: průřez vozovým parkem, ne historie jednotlivého auta. Rozdíly mezi modelovými roky odrážejí auta různého stáří, ne změny nájezdu jednotlivého auta.
Litevský vozový park: typické najeté kilometry
Data z domácího trhu. Rozdělení stavů tachometru z litevských technických prohlídek (TRANSEKSTA), vždy s posledním stavem každého auta. Kilometry.
Poslední stav každého vozidla; termíny pozorování nejsou v tomto souhrnu uvedeny. Jde o jiný vzorek než britské stavy z prohlídek. Souhrn vytvořen: . Litevské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Uvedeny jsou jen modelové roky s litevským vzorkem (vozidel na modelový rok: alespoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 2000 | 380 219 | 290 105 | 495 119 | 1 547 |
| 2002 | 351 906 | 266 499 | 455 836 | 1 820 |
| 2003 | 352 372 | 279 092 | 463 620 | 1 204 |
| 2004 | 348 519 | 270 885 | 455 684 | 1 188 |
| 2005 | 336 439 | 265 502 | 434 717 | 1 037 |
| 2008 | 315 966 | 254 018 | 400 640 | 1 086 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA (prostřednictvím data.gov.lt), CC BY 4.0.
Finský vozový park: typické najeté kilometry
Data z finského registru vozidel (Traficom): poslední stav tachometru zaznamenaný u osobních aut v provozu ve Finsku podle roku prvního použití. Datum odečtu není uvedeno, počítají se jen auta, která jsou stále v provozu, a zahrnuty jsou i ojeté dovozy. Kilometry.
Výpis z registru: 30. 6. 2026. Nejnovější roky prvního použití jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou. Finské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Finský registr neobsahuje datum odečtu a uvádí jen auta, která jsou stále v provozu. Uvedeny jsou jen roky prvního použití s finským vzorkem (vozidel na rok: alespoň 1 000); nejnovější roky jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou.
Termíny se liší: finská hodnota je poslední stav ve výpisu z registru z roku 2026, zatímco britské údaje jsou stavy z testů v roce 2023, takže auta téhož roku prvního použití jsou ve finském údaji o několik let starší, což samo o sobě přidává desítky tisíc kilometrů. Vyšší či nižší finský údaj neznamená, že se s finskými auty jezdí více či méně.
- Medián
- 10. až 90. percentil
Přerušení čáry znamená, že pro tento rok není stránka nebo je méně než 1 000 finských vozidel, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 2000 | 385 461 | 273 071 | 503 116 | 2 457 |
| 2001 | 392 108 | 285 242 | 516 309 | 1 949 |
| 2002 | 396 306 | 272 516 | 562 426 | 2 522 |
| 2003 | 380 438 | 265 762 | 547 656 | 2 696 |
| 2004 | 366 460 | 255 431 | 529 969 | 2 608 |
| 2005 | 354 786 | 238 848 | 520 124 | 3 025 |
| 2006 | 342 842 | 227 735 | 499 497 | 3 379 |
| 2007 | 337 088 | 218 050 | 498 306 | 3 591 |
| 2008 | 373 666 | 240 774 | 514 908 | 3 716 |
| 2009 | 356 416 | 233 777 | 503 124 | 2 220 |
| 2010 | 344 999 | 227 724 | 480 825 | 2 873 |
| 2011 | 328 752 | 212 664 | 469 758 | 2 295 |
| 2015 | 248 480 | 155 186 | 373 529 | 1 804 |
| Modelový rok | Palivo | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | Všechna paliva | 342 842 | 227 735 | 499 497 | 3 379 |
| 2006 | Benzin | 309 006 | 206 737 | 414 247 | 2 110 |
| 2006 | Nafta | 445 640 | 323 914 | 581 236 | 1 038 |
| 2007 | Všechna paliva | 337 088 | 218 050 | 498 306 | 3 591 |
| 2007 | Benzin | 291 952 | 194 283 | 391 138 | 2 005 |
| 2007 | Nafta | 415 633 | 299 196 | 559 031 | 1 489 |
Benzinová a dieselová auta se v typických najetých kilometrech podstatně liší, takže údaje pro všechna paliva sedí na jedno či druhé palivo hůře než jejich vlastní řádek. Řádky pro benzin a naftu počítají auta nezaznamenaná jako hybridy; řádek pro všechna paliva zahrnuje i hybridní, elektrická a plynová auta. Zobrazeno jen tam, kde každé palivo má alespoň 1 000 vozidel.
Percentily spočítal OdoTrace ze záznamů registru; nejde o oficiální statistiku Traficom. Zdroj: Finská agentura pro dopravu a komunikace Traficom, otevřená data o vozidlech, CC BY 4.0.
Signály svolávacích akcí v EU: Volvo V70
Svolávací akce na úrovni modelu z registrů trhu EU. Počty jsou orientační, uvádějí se za každý zdroj zvlášť a nikdy se nesčítají. Netýkají se nutně tohoto auta.
Stav svolávacích akcí vytvořen: 2026-10-04. Historický stav, ne kontrola svolávacích akcí v reálném čase. Aktuální platnost a stav opravy ověřte u výrobce.
Svolávací akce platí pro výrobní období, nejen pro modelové roky. Svolávací akce a bezpečnostní signály: Volvo V70
Chcete místo průměru za model zkontrolovat konkrétní auto? Zkontrolujte jeho VIN