Volvo V70: kilometre podľa modelového roka
Volvo V70: každý modelový rok so stránkou na OdoTrace v jednej tabuľke. Typický (mediánový) údaj odometra a rozpätie od 10. do 90. percentilu z britských testov MOT v roku 2023, s počtom údajov za každým riadkom.
Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta
Britské kilometre podľa modelového roka
Kilometre · popri nich míleBritské pozorovania: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že pre daný modelový rok neexistuje stránka, takže sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Údaje | Vek v 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999 | 253 355 | 157 428 | 149 026 | 365 887 | 1 370 | 24 |
| 2000 | 245 611 | 152 616 | 151 852 | 366 717 | 1 961 | 23 |
| 2001 | 236 270 | 146 812 | 149 004 | 336 243 | 2 444 | 22 |
| 2002 | 249 654 | 155 128 | 153 644 | 353 633 | 3 504 | 21 |
| 2003 | 250 215 | 155 477 | 145 188 | 353 995 | 3 798 | 20 |
| 2004 | 247 951 | 154 070 | 151 688 | 357 399 | 4 372 | 19 |
| 2005 | 240 786 | 149 618 | 144 543 | 350 884 | 4 892 | 18 |
| 2006 | 230 667 | 143 330 | 138 907 | 324 898 | 3 798 | 17 |
| 2007 | 227 252 | 141 208 | 140 462 | 324 111 | 3 783 | 16 |
| 2008 | 221 090 | 137 379 | 134 625 | 317 756 | 4 459 | 15 |
| 2009 | 212 631 | 132 123 | 127 799 | 311 222 | 4 892 | 14 |
| 2010 | 210 241 | 130 638 | 121 281 | 304 114 | 3 539 | 13 |
| 2011 | 196 658 | 122 198 | 112 317 | 297 421 | 2 565 | 12 |
| 2015 | 121 576 | 75 544 | 65 164 | 204 663 | 2 278 | 8 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: . Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.
Čo ukazuje tabuľka
Tabuľka zahŕňa modelové roky 1999 až 2015 (modelové roky so stránkou: 14; britské údaje MOT spolu: 47 655, z testov 2023). Najstarší modelový rok 1999 má medián 253 355 km a najnovší 2015 121 576 km: medián staršieho roka je o 108 % vyšší. Rozpätie od 10. do 90. percentilu je v pomere k mediánu najširšie pre 2015 (115 % mediánu) a najužšie pre 2001 (79 %). Medzi bezprostredne po sebe idúcimi modelovými rokmi (porovnaných dvojíc: 12) sa medián novšieho roka v priemere líši o menej než 3 %.
Ide o pozorovania z britských testov MOT v roku 2023 pri rôznych autách v rôznom veku: prierez vozovým parkom, nie história jedného auta. Rozdiely medzi modelovými rokmi odrážajú autá rôzneho veku, nie zmeny v kilometroch jednotlivého auta.
Litovský vozový park: typické kilometre
Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.
Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: . Litovské a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Uvedené sú len modelové roky s litovskou vzorkou (vozidiel na modelový rok: aspoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2000 | 380 219 | 290 105 | 495 119 | 1 547 |
| 2002 | 351 906 | 266 499 | 455 836 | 1 820 |
| 2003 | 352 372 | 279 092 | 463 620 | 1 204 |
| 2004 | 348 519 | 270 885 | 455 684 | 1 188 |
| 2005 | 336 439 | 265 502 | 434 717 | 1 037 |
| 2008 | 315 966 | 254 018 | 400 640 | 1 086 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.
Fínsky vozový park: typické kilometre
Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.
Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou. Fínske a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Fínsky register neuvádza dátum údaja a obsahuje len autá, ktoré sú stále v prevádzke. Uvedené sú len roky prvého použitia s fínskou vzorkou (vozidiel za rok: aspoň 1 000); najnovšie roky sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.
Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že daný rok nemá stránku alebo má menej než 1 000 fínskych vozidiel, preto sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2000 | 385 461 | 273 071 | 503 116 | 2 457 |
| 2001 | 392 108 | 285 242 | 516 309 | 1 949 |
| 2002 | 396 306 | 272 516 | 562 426 | 2 522 |
| 2003 | 380 438 | 265 762 | 547 656 | 2 696 |
| 2004 | 366 460 | 255 431 | 529 969 | 2 608 |
| 2005 | 354 786 | 238 848 | 520 124 | 3 025 |
| 2006 | 342 842 | 227 735 | 499 497 | 3 379 |
| 2007 | 337 088 | 218 050 | 498 306 | 3 591 |
| 2008 | 373 666 | 240 774 | 514 908 | 3 716 |
| 2009 | 356 416 | 233 777 | 503 124 | 2 220 |
| 2010 | 344 999 | 227 724 | 480 825 | 2 873 |
| 2011 | 328 752 | 212 664 | 469 758 | 2 295 |
| 2015 | 248 480 | 155 186 | 373 529 | 1 804 |
| Modelový rok | Palivo | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | Všetky palivá | 342 842 | 227 735 | 499 497 | 3 379 |
| 2006 | Benzín | 309 006 | 206 737 | 414 247 | 2 110 |
| 2006 | Nafta | 445 640 | 323 914 | 581 236 | 1 038 |
| 2007 | Všetky palivá | 337 088 | 218 050 | 498 306 | 3 591 |
| 2007 | Benzín | 291 952 | 194 283 | 391 138 | 2 005 |
| 2007 | Nafta | 415 633 | 299 196 | 559 031 | 1 489 |
Benzínové a naftové autá sa v typických kilometroch podstatne líšia, preto údaje za všetky palivá sedia ktorémukoľvek palivu menej presne než jeho vlastný riadok. Riadky benzínu a nafty počítajú autá, ktoré nie sú zaznamenané ako hybridy; riadok všetkých palív zahŕňa aj hybridné, elektrické a plynové autá. Zobrazuje sa len tam, kde má každé palivo aspoň 1 000 vozidiel.
Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.
Signály zvolávacích akcií v EÚ: Volvo V70
Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.
Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.
Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky. Zvolávacie akcie a bezpečnostné signály: Volvo V70
Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN