odotrace

Britské pozorovania: 2023 · Rok vzorky: 2006.

Nízke, 10. percentil
138 907km
86 313 mi
Typické, medián
230 667km
143 330 mi
Vysoké, 90. percentil
324 898km
201 883 mi

V britských testoch MOT v roku 2023 malo auto Volvo V70 z roku 2006 na odometri typicky približne 230 667 km (143 330 mi); prostredných 80 % údajov bolo medzi 138 907 a 324 898 km. Vychádza z 3 798 údajov v anonymizovanom datasete MOT agentúry DVSA (Open Government Licence v3.0).

Porovnanie: Volvo V70 (2006)

Staršia stránka Volvo V70 2005 má vyšší medián, 240 786 km (o 4 % viac než táto). Novšia stránka Volvo V70 2007 má podobný medián, 227 252 km (rozdiel najviac 3 %). Ak vydelíme medián na tejto stránke vekom auta pri testoch 2023 (vek v rokoch: 17), vyjde zhruba 13 600 km ročne; ide o jednoduchý priemer odvodený z mediánu, nie o nameranú ročnú vzdialenosť. Medián na tejto stránke sa od mediánu mediánov ostatných modelov 2006 na OdoTrace (212 520 km, n = 23) líši najviac o 10 %; táto porovnávacia sada nie je britský vozový park.

Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: .

Porovnajte inzerát

Zodpovedá údaj
očakávaniam?

Zasaďte kilometre od predajcu do kontextu skôr, než urobíte ďalší krok.

  • Porovnanie s rovnakým modelovým rokom
  • Pozrite si nízku hodnotu, medián a vysokú hodnotu
  • Zistite, kedy treba preveriť viac

Kam patrí toto auto?

Zadajte údaj odometra z inzerátu a uvidíte, kam spadá pre 2006 Volvo V70.

Zadajte kilometre, napríklad 120000.

Nízky údaj je dôvod na preverenie, nie dôkaz stočenia kilometrov.

Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy kilometrov konkrétneho vozidla. Ak záznamy chýbajú, výsledok ukáže medzery.

Litovský vozový park: typické kilometre

Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.

Rok vzorky: 2005. Žiadna litovská skupina pre rok 2006 nedosahuje 1 000 vozidiel, preto sa namiesto nej zobrazuje najbližšia dostupná skupina (2005). Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: .

Nízke, 10. percentil
265 502km
Typické, medián
336 439km
Vysoké, 90. percentil
434 717km

Vychádza z N = 1 037 litovských vozidiel. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.

Z 14 923 litovských áut Volvo V70 s dvoma alebo viacerými údajmi z technických kontrol ukazuje 2,9 % pokles o viac než 5 000 km medzi údajmi a 41,3 % neskorší údaj nižší ako skorší o akúkoľvek hodnotu. Je to kontext na úrovni vozového parku zo záznamov technických kontrol, nie verdikt o jednotlivom aute. Dátumy kontrol sú presné len na týždeň a chyby pri zadávaní nadsadzujú hrubé číslo, preto sa ako prvý uvádza podiel s väčšími poklesmi.

Pri prvej technickej kontrole neuspelo na prvýkrát 52,5 % áut Volvo V70 z roku 2006 (kontrol: 3 415). Zdroj: Otvorené údaje o technických kontrolách TRANSEKSTA (data.gov.lt, dataset 2721).

Fínsky vozový park: typické kilometre

Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.

Rok vzorky: 2006. Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.

Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.

Nízke, 10. percentil
227 735km
Typické, medián
342 842km
Vysoké, 90. percentil
499 497km
Volvo V70, prvé použitie 2006: posledný zaznamenaný údaj odometra vo fínskom registri vozidiel (Traficom), všetky palivá aj podľa paliva. Kilometre.
Palivo Medián (km) 10. percentil (km) 90. percentil (km) Vozidlá
Všetky palivá 342 842 227 735 499 497 3 379
Benzín 309 006 206 737 414 247 2 110
Nafta 445 640 323 914 581 236 1 038

Benzínové a naftové autá sa v typických kilometroch podstatne líšia, preto údaje za všetky palivá sedia ktorémukoľvek palivu menej presne než jeho vlastný riadok. Riadky benzínu a nafty počítajú autá, ktoré nie sú zaznamenané ako hybridy; riadok všetkých palív zahŕňa aj hybridné, elektrické a plynové autá. Zobrazuje sa len tam, kde má každé palivo aspoň 1 000 vozidiel.

Vychádza z N = 3 379 fínskych vozidiel. Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.

Signály zvolávacích akcií v EÚ pre Volvo V70

Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.

Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.

EU Safety Gate: 14 kampaní KBA (DE): 47 kampaní Otvorené zvolávacie akcie RDW (NL): 6,8% vozového parku

Otvorené zvolávacie akcie RDW (NL): 6,8% · Volvo V70 · . Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky. Úplný rozpis podľa zdrojov s dátumami a nahláseným rizikom nájdete na Volvo V70 stránke zvolávacích akcií.

Spoľahlivosť podľa britských MOT, referenčné údaje britského vozového parku

Údaje britského vozového parku z MOT, veľkého a dobre zdokumentovaného referenčného vozového parku. Ide o britské údaje, zobrazené tu len preto, že model má aj vyššie uvedený signál EÚ.

Z 2 905 prvotných testov MOT triedy 4 (prvý pokus) pre autá Volvo V70 z roku 2006 v roku 2023 neuspelo 34,3 %. Tento podiel je nižší ako medián 36,8 % pre autá rovnakého veku v tomto vozovom parku. (Rozdiel: 2,5 p. b.)

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023, Open Government Licence v3.0. Referencia britského vozového parku, nie výsledok pre jedno auto. Britské záznamy MOT sú veľký, dobre zdokumentovaný referenčný vozový park, jasne označený ako britské údaje, nie údaje z vášho trhu. Nenahrádzajú prehliadku.

Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta skôr než sa rozhodnete.

Čo to je a čo nie je

Tieto čísla ukazujú súhrnné rozdelenie pre mnohé autá Volvo V70 z roku 2006. Počítajú sa z údajov odometra z britských testov MOT agentúry DVSA ako zástupného vozového parku. Dataset MOT je anonymizovaný a neobsahuje VIN ani osobné údaje.

Nie je to história jedného VIN. Nepovie vám najazdené kilometre konkrétneho auta ani to, či bol konkrétny odometer pretočený späť. Použite ho na orientačné posúdenie: údaj ďaleko pod typickým pásmom pre daný vek je stopa, ktorú stojí za to preveriť, nie dôkaz o čomkoľvek.

Pri jednom aute skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy odometra, vrátane holandského hodnotenia RDW, keď pridáte evidenčné číslo. Ako presne sa toto pásmo počíta a ktoré zdroje za ním stoja, vysvetľuje metodika údajov.

Ďalšie roky pre Volvo V70

Všetky modelové roky: Volvo V70Všetky značky a modely