odotrace

Британски наблюдения: 2023 · Година на извадката: 2007.

Нисък, 10-и персентил
113 668km
70 630 mi
Типичен, медиана
181 955km
113 062 mi
Висок, 90-и персентил
258 291km
160 495 mi

При британските MOT прегледи през 2023 г. автомобил Toyota RAV4 от 2007 г. обикновено е показвал около 181 955 км (113 062 мили) на километража; средните 80% от показанията са били между 113 668 и 258 291 км. Въз основа на 4806 показания в анонимизирания набор от данни на DVSA за MOT прегледи (Open Government Licence v3.0).

Toyota RAV4 2007: сравнение

Страницата за по-старата година, Toyota RAV4 2006, има по-ниска медиана: 174 285 км (4% по-малко от тази страница), т.е. тук по-старата година показва по-нисък пробег. Страницата за по-новата година, Toyota RAV4 2008, има близка медиана: 180 409 км (разлика под 3% спрямо тази страница). Медианата на тази страница е с 12% по-ниска от медианата на медианите на останалите модели от 2007 г. в OdoTrace (206 177 км; n = 28); този набор за сравнение не е целият британски автопарк. За същата година литовските технически прегледи дават по-висока медиана: 247 933 км (n = 1037), срещу 181 955 км при британските прегледи. Това са отделни извадки, а датите на наблюденията в литовските данни не са посочени, затова стойностите не се обединяват.

Този исторически диапазон не е оценка за текущата година. Автомобилите са остарели след 2023 г.; повторни прегледи може да броят един автомобил повече от веднъж.

Източник: Анонимизирани резултати от MOT тестове на DVSA, 2023. Агрегатът е създаден: .

Сравнете обява

Как изглежда
пробегът?

Поставете посочения от продавача пробег в контекст, преди да решите какво следва.

  • Сравнете със същата моделна година
  • Вижте ниския, медианния и високия диапазон
  • Разберете кога е нужна допълнителна проверка

Къде попада този автомобил?

Въведете показанието от обява, за да видите къде попада за 2007 Toyota RAV4.

Въведете километри, например 120000.

Ниският пробег е повод за проверка, а не доказателство за върнат километраж.

Искате да проверите конкретен автомобил, а не средния за модела? Проверете неговия VIN за декодирани данни и налични записи за пробега на този автомобил. Резултатът показва и периодите без записи.

Литовски автопарк: типичен пробег

Данни от литовския пазар. Разпределение на пробега от техническите прегледи TRANSEKSTA, с последното показание на всеки автомобил. Километри.

Година на извадката: 2007. Последно показание за всеки автомобил; датите на наблюденията не са посочени в този агрегат. Извадката е различна от британските записи за прегледи. Агрегатът е създаден: .

Нисък, 10-и персентил
167 639km
Типичен, медиана
247 933km
Висок, 90-и персентил
333 258km

Въз основа на N = 1037 литовски автомобила. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA чрез data.gov.lt, CC BY 4.0.

Сред 13 298 литовски автомобила Toyota RAV4 с поне две показания от прегледи, при 1,5% има спад над 5 000 км между показанията, а при 25,9% по-късен запис е под предходен, независимо с колко. Това е контекст за автопарка, не заключение за конкретен автомобил. Датите на прегледите са точни само до седмица, а грешките при въвеждане могат да завишат необработения дял; затова първо показваме дела на по-големите спадове.

При първоначален технически преглед 42,5% от автомобилите Toyota RAV4 2007 не го преминават от първия път (4376 прегледа). Източник: TRANSEKSTA, отворени данни за техническите прегледи (data.gov.lt, набор от данни 2721).

Финландски автопарк: типичен пробег

Данни от финландския регистър на превозните средства (Traficom): последното записано показание на километража на леки автомобили в движение във Финландия, по година на първо пускане в експлоатация. Няма дата на показанието, броят се само автомобили, които още са в употреба, и са включени внесени автомобили втора употреба. Километри.

Година на извадката: 2006. За 2007 г. няма финландска извадка с поне 1000 автомобила, затова е показана най-близката налична (2006 г.). Извадка от регистъра: 30.06.2026. Най-новите години на първо пускане са пропуснати, защото повечето от тези автомобили още не са минали технически преглед.

Датите се различават: финландската стойност е последното показание в извадка от регистъра от 2026 г., а британските стойности са показания от прегледи през 2023 г., затова автомобилите от една и съща година на първо пускане са с няколко години по-стари във финландската стойност, което само по себе си добавя десетки хиляди километри. По-висока или по-ниска финландска стойност не показва, че финландските автомобили се карат повече или по-малко.

Нисък, 10-и персентил
178 495km
Типичен, медиана
288 208km
Висок, 90-и персентил
406 643km

Въз основа на N = 1630 финландски автомобила. Персентилите са изчислени от OdoTrace по записите в регистъра; не са официална статистика на Traficom. Източник: Финландска агенция по транспорт и комуникации Traficom, отворени данни за превозни средства, CC BY 4.0.

Данни за сервизни акции в ЕС за Toyota RAV4

Сервизни акции по модел от регистри на пазара в ЕС. Броят е ориентировъчен и се показва за всеки източник поотделно, без събиране. Не се отнася непременно за този автомобил.

Снимката на сервизните акции е създадена: 2026-10-04. Исторически данни, не проверка в реално време. Потвърдете приложимостта и извършения ремонт при производителя.

EU Safety Gate: 14 сервизни акции KBA (DE): 31 сервизни акции Неприключили сервизни акции RDW NL: 6,3% от автопарка

Неприключили сервизни акции RDW NL: 6,3% · Toyota RAV4 · . Акциите важат за периоди на производство, а не само за моделни години. Вижте разбивка по източник, с дати и съобщен риск, на страницата за Toyota RAV4 сервизни акции.

Надеждност по британските MOT прегледи — референтни данни от британския автопарк

Данни от MOT прегледите на британския автопарк — голям и добре документиран референтен автопарк. Това са британски данни, показани тук само защото за модела има и данни от ЕС по-горе.

От първоначалните MOT прегледи за автомобили клас 4 на Toyota RAV4 2007 през 2023 г. (брой: 3764) 31,6% са неуспешни. Този дял е по-нисък от медианата от 34,8% за автомобили на същата възраст в този автопарк. (Разлика в процентни пункта: 3,2)

Източник: Анонимизирани резултати от MOT тестове на DVSA, 2023, Open Government Licence v3.0. Ориентир от британския автопарк, а не резултат за конкретен автомобил. Британските MOT данни са голям, добре документиран референтен автопарк и са ясно обозначени като британски, а не като данни за вашия пазар. Не заменят технически преглед.

Купувате този модел? Проверете VIN на автомобила преди да вземете решение.

Какво показват и какво не показват тези данни

Тези стойности показват обобщено разпределение за много автомобили Toyota RAV4 2007, изчислено от британските показания DVSA MOT като ориентир за автопарка. Данните от MOT са анонимизирани и не съдържат VIN или лични данни.

Това не е история по VIN. Не може да покаже пробега на конкретен автомобил или дали километражът му е върнат. Ползвайте го за проверка на правдоподобността: показание далеч под типичния диапазон за възрастта е повод за проучване, а не самостоятелно доказателство.

За конкретен автомобил проверете неговия VIN за декодирани данни и налични записи за пробега, включително оценка от нидерландския RDW, ако добавите регистрационен номер. За начина на изчисление и всички източници вижте методологията на данните.

Други години за Toyota RAV4

Всички моделни години: Toyota RAV4Всички марки и модели