odotrace

Британски наблюдения: 2023 · Година на извадката: 2008.

Нисък, 10-и персентил
110 426km
68 616 mi
Типичен, медиана
180 409km
112 101 mi
Висок, 90-и персентил
255 253km
158 607 mi

При британските MOT прегледи през 2023 г. автомобил Toyota RAV4 от 2008 г. обикновено е показвал около 180 409 км (112 101 мили) на километража; средните 80% от показанията са били между 110 426 и 255 253 км. Въз основа на 4735 показания в анонимизирания набор от данни на DVSA за MOT прегледи (Open Government Licence v3.0).

Toyota RAV4 2008: сравнение

Ако медианата на тази страница се раздели на възрастта на автомобила при прегледите през 2023 г. (възраст в години: 15), се получават около 12 000 км годишно; това е просто средно, изведено от медианата, а не измерен годишен пробег. Медианата на тази страница се различава с по-малко от 10% от медианата на медианите на останалите модели от 2008 г. в OdoTrace (196 578 км; n = 26); този набор за сравнение не е целият британски автопарк. Разпръснатостта на показанията на тази страница е близка до тази на останалите модели от 2008 г. в OdoTrace (n = 26): диапазонът от 10-и до 90-и персентил е 80% от медианата, срещу 81%. Страницата за по-старата година, Toyota RAV4 2007, има близка медиана: 181 955 км (разлика под 3% спрямо тази страница).

Този исторически диапазон не е оценка за текущата година. Автомобилите са остарели след 2023 г.; повторни прегледи може да броят един автомобил повече от веднъж.

Източник: Анонимизирани резултати от MOT тестове на DVSA, 2023. Агрегатът е създаден: .

Сравнете обява

Как изглежда
пробегът?

Поставете посочения от продавача пробег в контекст, преди да решите какво следва.

  • Сравнете със същата моделна година
  • Вижте ниския, медианния и високия диапазон
  • Разберете кога е нужна допълнителна проверка

Къде попада този автомобил?

Въведете показанието от обява, за да видите къде попада за 2008 Toyota RAV4.

Въведете километри, например 120000.

Ниският пробег е повод за проверка, а не доказателство за върнат километраж.

Искате да проверите конкретен автомобил, а не средния за модела? Проверете неговия VIN за декодирани данни и налични записи за пробега на този автомобил. Резултатът показва и периодите без записи.

Литовски автопарк: типичен пробег

Данни от литовския пазар. Разпределение на пробега от техническите прегледи TRANSEKSTA, с последното показание на всеки автомобил. Километри.

Година на извадката: 2007. За 2008 г. няма литовска извадка с поне 1000 автомобила, затова е показана най-близката налична година (2007 г.). Последно показание за всеки автомобил; датите на наблюденията не са посочени в този агрегат. Извадката е различна от британските записи за прегледи. Агрегатът е създаден: .

Нисък, 10-и персентил
167 639km
Типичен, медиана
247 933km
Висок, 90-и персентил
333 258km

Въз основа на N = 1037 литовски автомобила. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA чрез data.gov.lt, CC BY 4.0.

Сред 13 298 литовски автомобила Toyota RAV4 с поне две показания от прегледи, при 1,5% има спад над 5 000 км между показанията, а при 25,9% по-късен запис е под предходен, независимо с колко. Това е контекст за автопарка, не заключение за конкретен автомобил. Датите на прегледите са точни само до седмица, а грешките при въвеждане могат да завишат необработения дял; затова първо показваме дела на по-големите спадове.

При първоначален технически преглед 42,6% от автомобилите Toyota RAV4 2008 не го преминават от първия път (2717 прегледа). Източник: TRANSEKSTA, отворени данни за техническите прегледи (data.gov.lt, набор от данни 2721).

Данни за сервизни акции в ЕС за Toyota RAV4

Сервизни акции по модел от регистри на пазара в ЕС. Броят е ориентировъчен и се показва за всеки източник поотделно, без събиране. Не се отнася непременно за този автомобил.

Снимката на сервизните акции е създадена: 2026-10-04. Исторически данни, не проверка в реално време. Потвърдете приложимостта и извършения ремонт при производителя.

EU Safety Gate: 14 сервизни акции KBA (DE): 31 сервизни акции Неприключили сервизни акции RDW NL: 6,3% от автопарка

Неприключили сервизни акции RDW NL: 6,3% · Toyota RAV4 · . Акциите важат за периоди на производство, а не само за моделни години. Вижте разбивка по източник, с дати и съобщен риск, на страницата за Toyota RAV4 сервизни акции.

Надеждност по британските MOT прегледи — референтни данни от британския автопарк

Данни от MOT прегледите на британския автопарк — голям и добре документиран референтен автопарк. Това са британски данни, показани тук само защото за модела има и данни от ЕС по-горе.

От първоначалните MOT прегледи за автомобили клас 4 на Toyota RAV4 2008 през 2023 г. (брой: 3717) 30,8% са неуспешни. Този дял е по-нисък от медианата от 34,9% за автомобили на същата възраст в този автопарк. (Разлика в процентни пункта: 4,1)

Източник: Анонимизирани резултати от MOT тестове на DVSA, 2023, Open Government Licence v3.0. Ориентир от британския автопарк, а не резултат за конкретен автомобил. Британските MOT данни са голям, добре документиран референтен автопарк и са ясно обозначени като британски, а не като данни за вашия пазар. Не заменят технически преглед.

Купувате този модел? Проверете VIN на автомобила преди да вземете решение.

Какво показват и какво не показват тези данни

Тези стойности показват обобщено разпределение за много автомобили Toyota RAV4 2008, изчислено от британските показания DVSA MOT като ориентир за автопарка. Данните от MOT са анонимизирани и не съдържат VIN или лични данни.

Това не е история по VIN. Не може да покаже пробега на конкретен автомобил или дали километражът му е върнат. Ползвайте го за проверка на правдоподобността: показание далеч под типичния диапазон за възрастта е повод за проучване, а не самостоятелно доказателство.

За конкретен автомобил проверете неговия VIN за декодирани данни и налични записи за пробега, включително оценка от нидерландския RDW, ако добавите регистрационен номер. За начина на изчисление и всички източници вижте методологията на данните.

Други години за Toyota RAV4

Всички моделни години: Toyota RAV4Всички марки и модели