Ford Focus: najeté kilometry podle modelového roku
Ford Focus: všechny modelové roky se stránkou na OdoTrace v jedné tabulce. Typický (mediánový) stav tachometru a rozpětí 10. až 90. percentilu z britských testů MOT v roce 2023, u každého řádku s počtem stavů, na kterých stojí.
Kupujete tento model? Zkontrolujte VIN auta
Najeté kilometry ve Spojeném království podle modelového roku
Kilometry · vedle nich míleBritská pozorování: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
Přerušení čáry znamená, že tento modelový rok nemá stránku, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Stavy | Stáří v roce 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999 | 171 955 | 106 848 | 93 273 | 266 166 | 2 291 | 24 |
| 2000 | 163 977 | 101 891 | 93 021 | 250 621 | 4 403 | 23 |
| 2001 | 163 684 | 101 709 | 91 707 | 245 693 | 9 192 | 22 |
| 2002 | 160 409 | 99 674 | 84 442 | 245 891 | 15 391 | 21 |
| 2003 | 155 607 | 96 690 | 73 552 | 244 705 | 19 496 | 20 |
| 2004 | 164 964 | 102 504 | 93 007 | 243 418 | 26 075 | 19 |
| 2005 | 169 299 | 105 198 | 102 269 | 244 909 | 36 205 | 18 |
| 2006 | 170 078 | 105 682 | 103 596 | 244 493 | 46 033 | 17 |
| 2007 | 168 223 | 104 529 | 102 914 | 244 948 | 62 152 | 16 |
| 2008 | 168 210 | 104 521 | 101 929 | 241 691 | 71 076 | 15 |
| 2009 | 162 009 | 100 668 | 94 801 | 234 690 | 80 124 | 14 |
| 2013 | 129 182 | 80 270 | 74 448 | 201 945 | 96 199 | 10 |
| 2014 | 116 738 | 72 538 | 65 869 | 184 580 | 93 362 | 9 |
| 2020 | 38 016 | 23 622 | 16 628 | 75 716 | 34 544 | 3 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023. Souhrn vytvořen: . Toto historické pásmo není odhadem pro letošní rok. Auta od roku 2023 zestárla; opakované testy mohou počítat stejné vozidlo víckrát.
Co tabulka ukazuje
Tabulka pokrývá modelové roky 1999 až 2020 (modelových roků se stránkou: 14; stavů z britských MOT celkem: 596 543, z testů 2023). Nejstarší modelový rok, 1999, má medián 171 955 km a nejnovější, 2020, 38 016 km: medián staršího roku je o 352 % vyšší. Rozpětí 10. až 90. percentilu je v poměru k mediánu nejširší u roku 2020 (155 % mediánu) a nejužší u roku 2006 (83 %). Mezi bezprostředně po sobě jdoucími modelovými roky (porovnaných dvojic: 11) se medián novějšího roku liší v průměru o méně než 3 %.
Jde o pozorování z britských testů MOT 2023 u různých aut v různém stáří: průřez vozovým parkem, ne historie jednotlivého auta. Rozdíly mezi modelovými roky odrážejí auta různého stáří, ne změny nájezdu jednotlivého auta.
Litevský vozový park: typické najeté kilometry
Data z domácího trhu. Rozdělení stavů tachometru z litevských technických prohlídek (TRANSEKSTA), vždy s posledním stavem každého auta. Kilometry.
Poslední stav každého vozidla; termíny pozorování nejsou v tomto souhrnu uvedeny. Jde o jiný vzorek než britské stavy z prohlídek. Souhrn vytvořen: . Litevské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Uvedeny jsou jen modelové roky s litevským vzorkem (vozidel na modelový rok: alespoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 1999 | 263 451 | 185 750 | 354 845 | 2 505 |
| 2000 | 272 707 | 183 878 | 361 413 | 2 438 |
| 2001 | 268 217 | 179 314 | 351 428 | 1 467 |
| 2002 | 252 252 | 160 556 | 337 935 | 1 278 |
| 2003 | 244 856 | 138 196 | 340 489 | 1 160 |
| 2004 | 256 483 | 167 601 | 341 581 | 1 057 |
| 2005 | 248 715 | 155 863 | 344 805 | 1 221 |
| 2006 | 246 097 | 151 613 | 342 500 | 1 125 |
| 2007 | 240 971 | 147 570 | 341 972 | 1 008 |
| 2008 | 242 444 | 145 900 | 335 134 | 1 026 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA (prostřednictvím data.gov.lt), CC BY 4.0.
Finský vozový park: typické najeté kilometry
Data z finského registru vozidel (Traficom): poslední stav tachometru zaznamenaný u osobních aut v provozu ve Finsku podle roku prvního použití. Datum odečtu není uvedeno, počítají se jen auta, která jsou stále v provozu, a zahrnuty jsou i ojeté dovozy. Kilometry.
Výpis z registru: 30. 6. 2026. Nejnovější roky prvního použití jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou. Finské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Finský registr neobsahuje datum odečtu a uvádí jen auta, která jsou stále v provozu. Uvedeny jsou jen roky prvního použití s finským vzorkem (vozidel na rok: alespoň 1 000); nejnovější roky jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou.
Termíny se liší: finská hodnota je poslední stav ve výpisu z registru z roku 2026, zatímco britské údaje jsou stavy z testů v roce 2023, takže auta téhož roku prvního použití jsou ve finském údaji o několik let starší, což samo o sobě přidává desítky tisíc kilometrů. Vyšší či nižší finský údaj neznamená, že se s finskými auty jezdí více či méně.
- Medián
- 10. až 90. percentil
Přerušení čáry znamená, že pro tento rok není stránka nebo je méně než 1 000 finských vozidel, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 2002 | 252 006 | 151 955 | 345 070 | 1 122 |
| 2003 | 254 118 | 144 431 | 354 405 | 1 570 |
| 2004 | 255 228 | 149 683 | 352 759 | 2 373 |
| 2005 | 253 208 | 156 818 | 347 561 | 3 933 |
| 2006 | 248 890 | 152 637 | 344 104 | 3 540 |
| 2007 | 241 166 | 144 450 | 336 913 | 2 445 |
| 2008 | 246 844 | 137 901 | 359 842 | 2 728 |
| 2009 | 228 750 | 130 674 | 337 697 | 2 152 |
| 2013 | 179 028 | 104 366 | 268 885 | 2 301 |
| 2014 | 167 201 | 95 261 | 242 803 | 2 110 |
| 2020 | 77 862 | 40 594 | 131 431 | 2 277 |
Percentily spočítal OdoTrace ze záznamů registru; nejde o oficiální statistiku Traficom. Zdroj: Finská agentura pro dopravu a komunikace Traficom, otevřená data o vozidlech, CC BY 4.0.
Signály svolávacích akcí v EU: Ford Focus
Svolávací akce na úrovni modelu z registrů trhu EU. Počty jsou orientační, uvádějí se za každý zdroj zvlášť a nikdy se nesčítají. Netýkají se nutně tohoto auta.
Stav svolávacích akcí vytvořen: 2026-10-04. Historický stav, ne kontrola svolávacích akcí v reálném čase. Aktuální platnost a stav opravy ověřte u výrobce.
Svolávací akce platí pro výrobní období, nejen pro modelové roky. Svolávací akce a bezpečnostní signály: Ford Focus
Chcete místo průměru za model zkontrolovat konkrétní auto? Zkontrolujte jeho VIN