Ford Focus: kilometre podľa modelového roka
Ford Focus: každý modelový rok so stránkou na OdoTrace v jednej tabuľke. Typický (mediánový) údaj odometra a rozpätie od 10. do 90. percentilu z britských testov MOT v roku 2023, s počtom údajov za každým riadkom.
Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta
Britské kilometre podľa modelového roka
Kilometre · popri nich míleBritské pozorovania: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že pre daný modelový rok neexistuje stránka, takže sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Údaje | Vek v 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999 | 171 955 | 106 848 | 93 273 | 266 166 | 2 291 | 24 |
| 2000 | 163 977 | 101 891 | 93 021 | 250 621 | 4 403 | 23 |
| 2001 | 163 684 | 101 709 | 91 707 | 245 693 | 9 192 | 22 |
| 2002 | 160 409 | 99 674 | 84 442 | 245 891 | 15 391 | 21 |
| 2003 | 155 607 | 96 690 | 73 552 | 244 705 | 19 496 | 20 |
| 2004 | 164 964 | 102 504 | 93 007 | 243 418 | 26 075 | 19 |
| 2005 | 169 299 | 105 198 | 102 269 | 244 909 | 36 205 | 18 |
| 2006 | 170 078 | 105 682 | 103 596 | 244 493 | 46 033 | 17 |
| 2007 | 168 223 | 104 529 | 102 914 | 244 948 | 62 152 | 16 |
| 2008 | 168 210 | 104 521 | 101 929 | 241 691 | 71 076 | 15 |
| 2009 | 162 009 | 100 668 | 94 801 | 234 690 | 80 124 | 14 |
| 2013 | 129 182 | 80 270 | 74 448 | 201 945 | 96 199 | 10 |
| 2014 | 116 738 | 72 538 | 65 869 | 184 580 | 93 362 | 9 |
| 2020 | 38 016 | 23 622 | 16 628 | 75 716 | 34 544 | 3 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: . Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.
Čo ukazuje tabuľka
Tabuľka zahŕňa modelové roky 1999 až 2020 (modelové roky so stránkou: 14; britské údaje MOT spolu: 596 543, z testov 2023). Najstarší modelový rok 1999 má medián 171 955 km a najnovší 2020 38 016 km: medián staršieho roka je o 352 % vyšší. Rozpätie od 10. do 90. percentilu je v pomere k mediánu najširšie pre 2020 (155 % mediánu) a najužšie pre 2006 (83 %). Medzi bezprostredne po sebe idúcimi modelovými rokmi (porovnaných dvojíc: 11) sa medián novšieho roka v priemere líši o menej než 3 %.
Ide o pozorovania z britských testov MOT v roku 2023 pri rôznych autách v rôznom veku: prierez vozovým parkom, nie história jedného auta. Rozdiely medzi modelovými rokmi odrážajú autá rôzneho veku, nie zmeny v kilometroch jednotlivého auta.
Litovský vozový park: typické kilometre
Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.
Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: . Litovské a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Uvedené sú len modelové roky s litovskou vzorkou (vozidiel na modelový rok: aspoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 1999 | 263 451 | 185 750 | 354 845 | 2 505 |
| 2000 | 272 707 | 183 878 | 361 413 | 2 438 |
| 2001 | 268 217 | 179 314 | 351 428 | 1 467 |
| 2002 | 252 252 | 160 556 | 337 935 | 1 278 |
| 2003 | 244 856 | 138 196 | 340 489 | 1 160 |
| 2004 | 256 483 | 167 601 | 341 581 | 1 057 |
| 2005 | 248 715 | 155 863 | 344 805 | 1 221 |
| 2006 | 246 097 | 151 613 | 342 500 | 1 125 |
| 2007 | 240 971 | 147 570 | 341 972 | 1 008 |
| 2008 | 242 444 | 145 900 | 335 134 | 1 026 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.
Fínsky vozový park: typické kilometre
Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.
Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou. Fínske a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Fínsky register neuvádza dátum údaja a obsahuje len autá, ktoré sú stále v prevádzke. Uvedené sú len roky prvého použitia s fínskou vzorkou (vozidiel za rok: aspoň 1 000); najnovšie roky sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.
Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že daný rok nemá stránku alebo má menej než 1 000 fínskych vozidiel, preto sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2002 | 252 006 | 151 955 | 345 070 | 1 122 |
| 2003 | 254 118 | 144 431 | 354 405 | 1 570 |
| 2004 | 255 228 | 149 683 | 352 759 | 2 373 |
| 2005 | 253 208 | 156 818 | 347 561 | 3 933 |
| 2006 | 248 890 | 152 637 | 344 104 | 3 540 |
| 2007 | 241 166 | 144 450 | 336 913 | 2 445 |
| 2008 | 246 844 | 137 901 | 359 842 | 2 728 |
| 2009 | 228 750 | 130 674 | 337 697 | 2 152 |
| 2013 | 179 028 | 104 366 | 268 885 | 2 301 |
| 2014 | 167 201 | 95 261 | 242 803 | 2 110 |
| 2020 | 77 862 | 40 594 | 131 431 | 2 277 |
Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.
Signály zvolávacích akcií v EÚ: Ford Focus
Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.
Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.
Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky. Zvolávacie akcie a bezpečnostné signály: Ford Focus
Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN