Toyota Auris: kilometre podľa modelového roka
Toyota Auris: každý modelový rok so stránkou na OdoTrace v jednej tabuľke. Typický (mediánový) údaj odometra a rozpätie od 10. do 90. percentilu z britských testov MOT v roku 2023, s počtom údajov za každým riadkom.
Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta
Britské kilometre podľa modelového roka
Kilometre · popri nich míleBritské pozorovania: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že pre daný modelový rok neexistuje stránka, takže sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Údaje | Vek v 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 157 949 | 98 145 | 91 027 | 233 670 | 14 727 | 16 |
| 2008 | 156 161 | 97 034 | 91 824 | 229 429 | 15 420 | 15 |
| 2009 | 141 052 | 87 646 | 78 172 | 213 032 | 14 068 | 14 |
| 2014 | 116 527 | 72 407 | 58 364 | 298 106 | 19 863 | 9 |
| 2015 | 106 725 | 66 316 | 51 193 | 274 938 | 19 798 | 8 |
| 2019 | 75 008 | 46 608 | 31 353 | 177 470 | 1 384 | 4 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: . Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.
Čo ukazuje tabuľka
Tabuľka zahŕňa modelové roky 2007 až 2019 (modelové roky so stránkou: 6; britské údaje MOT spolu: 85 260, z testov 2023). Najstarší modelový rok 2007 má medián 157 949 km a najnovší 2019 75 008 km: medián staršieho roka je o 111 % vyšší. Rozpätie od 10. do 90. percentilu je v pomere k mediánu najširšie pre 2015 (210 % mediánu) a najužšie pre 2008 (88 %). Medzi bezprostredne po sebe idúcimi modelovými rokmi (porovnaných dvojíc: 3) je medián novšieho roka v priemere o 8 900 km nižší. V každej porovnanej dvojici má novší modelový rok nižší medián.
Ide o pozorovania z britských testov MOT v roku 2023 pri rôznych autách v rôznom veku: prierez vozovým parkom, nie história jedného auta. Rozdiely medzi modelovými rokmi odrážajú autá rôzneho veku, nie zmeny v kilometroch jednotlivého auta.
Litovský vozový park: typické kilometre
Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.
Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: . Litovské a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Uvedené sú len modelové roky s litovskou vzorkou (vozidiel na modelový rok: aspoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2007 | 228 709 | 140 829 | 309 863 | 2 077 |
| 2008 | 220 868 | 133 731 | 301 268 | 1 678 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.
Fínsky vozový park: typické kilometre
Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.
Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou. Fínske a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Fínsky register neuvádza dátum údaja a obsahuje len autá, ktoré sú stále v prevádzke. Uvedené sú len roky prvého použitia s fínskou vzorkou (vozidiel za rok: aspoň 1 000); najnovšie roky sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.
Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že daný rok nemá stránku alebo má menej než 1 000 fínskych vozidiel, preto sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2007 | 220 159 | 129 052 | 321 530 | 2 257 |
| 2008 | 213 436 | 122 720 | 338 760 | 2 997 |
| 2009 | 215 103 | 115 099 | 338 686 | 1 455 |
| 2014 | 163 464 | 83 356 | 251 539 | 4 066 |
| 2015 | 151 315 | 82 520 | 230 109 | 3 679 |
Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.
Signály zvolávacích akcií v EÚ: Toyota Auris
Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.
Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.
Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky. Zvolávacie akcie a bezpečnostné signály: Toyota Auris
Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN