Kilometerstand for Toyota Auris etter årsmodell
Toyota Auris: alle årsmodeller med en side hos OdoTrace i én tabell. Typisk kilometerstand (median) og intervallet fra 10. til 90. persentil fra britiske MOT-kontroller i 2023, med antall avlesninger bak hver rad.
Skal du kjøpe denne modellen? Sjekk VIN-nummeret til bilen
Kilometerstand i Storbritannia etter årsmodell
Kilometer · miles ved siden avBritiske observasjoner: 2023
- Median
- 10. til 90. persentil
Et brudd i linjen betyr at årsmodellen ikke har noen side, så det tegnes ingen verdi for den.
| Årsmodell | Median (km) | Median (mi) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Avlesninger | Alder i 2023 (år) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 157 949 | 98 145 | 91 027 | 233 670 | 14 727 | 16 |
| 2008 | 156 161 | 97 034 | 91 824 | 229 429 | 15 420 | 15 |
| 2009 | 141 052 | 87 646 | 78 172 | 213 032 | 14 068 | 14 |
| 2014 | 116 527 | 72 407 | 58 364 | 298 106 | 19 863 | 9 |
| 2015 | 106 725 | 66 316 | 51 193 | 274 938 | 19 798 | 8 |
| 2019 | 75 008 | 46 608 | 31 353 | 177 470 | 1 384 | 4 |
Kilde: Anonymiserte DVSA MOT-testresultater 2023. Sammenstilling opprettet: . Dette historiske intervallet er ikke et anslag for inneværende år. Bilene har blitt eldre siden 2023, og gjentatte kontroller kan telle samme kjøretøy mer enn én gang.
Hva tabellen viser
Tabellen dekker årsmodellene 2007 til 2019 (årsmodeller med en side: 6; britiske MOT-avlesninger totalt: 85 260, fra kontroller i 2023). Den eldste årsmodellen, 2007, har en median på 157 949 km og den nyeste, 2019, 75 008 km: medianen for det eldre året er 111 % høyere. Intervallet fra 10. til 90. persentil er videst i forhold til medianen for 2015 (210 % av medianen) og smalest for 2008 (88 %). Mellom direkte påfølgende årsmodeller (par sammenlignet: 3) er medianen for det nyere året i gjennomsnitt 8 900 km lavere. I hvert sammenlignet par har den nyere årsmodellen den laveste medianen.
Dette er britiske MOT-observasjoner fra 2023 av ulike biler i ulik alder: et tverrsnitt av bilparken, ikke historikken til noen enkelt bil. Forskjeller mellom årsmodeller gjenspeiler biler i ulik alder, ikke endringer i kilometerstanden til en enkelt bil.
Litauisk bilpark: typisk kilometerstand
Data fra hjemmemarkedet. Fordeling av kilometerstand fra litauiske tekniske kontroller (TRANSEKSTA), med siste avlesning for hver bil. Kilometer.
Siste avlesning per kjøretøy. Observasjonsdatoer oppgis ikke i denne sammenstillingen. Dette er et annet utvalg enn de britiske kontrollavlesningene. Sammenstilling opprettet: . Litauiske og britiske tall kommer fra separate utvalg og kombineres aldri. Bare årsmodeller med et litauisk utvalg er oppført (kjøretøy per årsmodell: minst 1 000).
| Årsmodell | Median (km) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Kjøretøy |
|---|---|---|---|---|
| 2007 | 228 709 | 140 829 | 309 863 | 2 077 |
| 2008 | 220 868 | 133 731 | 301 268 | 1 678 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA, via data.gov.lt, CC BY 4.0.
Den finske bilparken: typisk kilometerstand
Data fra det finske kjøretøyregisteret (Traficom): den sist registrerte kilometerstanden på personbiler i trafikk i Finland, etter første bruksår. Det finnes ingen avlesningsdato, bare biler som fortsatt er i bruk telles med, og bruktimporterte biler er med. Kilometer.
Registeruttrekk: 30. juni 2026. De nyeste første bruksårene er utelatt, siden de fleste av disse bilene ennå ikke har vært til kontroll. Finske og britiske tall kommer fra separate utvalg og slås aldri sammen. Det finske registeret har ingen avlesningsdato og viser bare biler som fortsatt er i bruk. Bare første bruksår med et finsk utvalg er oppført (kjøretøy per år: minst 1 000). De nyeste årene er utelatt, siden de fleste av disse bilene ennå ikke har vært til kontroll.
Datoene er ulike: Den finske verdien er den siste avlesningen i et registeruttrekk fra 2026, mens de britiske tallene er avlesninger fra kontroller i 2023. Biler med samme første bruksår er derfor flere år eldre i det finske tallet, og det alene gir titusenvis av ekstra kilometer. Et høyere eller lavere finsk tall viser ikke at finske biler kjøres mer eller mindre.
- Median
- 10. til 90. persentil
Et brudd i linjen betyr at det året ikke har noen side eller har færre enn 1 000 finske kjøretøy, så det er ikke tegnet noen verdi.
| Årsmodell | Median (km) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Kjøretøy |
|---|---|---|---|---|
| 2007 | 220 159 | 129 052 | 321 530 | 2 257 |
| 2008 | 213 436 | 122 720 | 338 760 | 2 997 |
| 2009 | 215 103 | 115 099 | 338 686 | 1 455 |
| 2014 | 163 464 | 83 356 | 251 539 | 4 066 |
| 2015 | 151 315 | 82 520 | 230 109 | 3 679 |
Persentiler beregnet av OdoTrace ut fra registerpostene. Ikke en offisiell statistikk fra Traficom. Kilde: Traficom, Finlands transport- og kommunikasjonsbyrå, åpne kjøretøydata, CC BY 4.0.
Signaler om tilbakekalling i EU: Toyota Auris
Aktivitet for tilbakekalling på modellnivå fra registre i EU-markedet. Tallene er veiledende og vises per kilde, aldri lagt sammen. Ikke spesifikt for denne bilen.
Oversikt over tilbakekallinger opprettet: 2026-10-04. Historisk øyeblikksbilde, ikke en live-sjekk av tilbakekallinger. Få bekreftet gjeldende status og reparasjonsstatus hos produsenten.
Tilbakekallinger gjelder produksjonsperioder, ikke bare årsmodeller. Tilbakekallinger og sikkerhetssignaler: Toyota Auris
Vil du sjekke en bestemt bil i stedet for modellgjennomsnittet? Sjekk VIN-nummeret