odotrace

Britské pozorovania: 2023 · Rok vzorky: 2008.

Nízke, 10. percentil
110 426km
68 616 mi
Typické, medián
180 409km
112 101 mi
Vysoké, 90. percentil
255 253km
158 607 mi

V britských testoch MOT v roku 2023 malo auto Toyota RAV4 z roku 2008 na odometri typicky približne 180 409 km (112 101 mi); prostredných 80 % údajov bolo medzi 110 426 a 255 253 km. Vychádza z 4 735 údajov v anonymizovanom datasete MOT agentúry DVSA (Open Government Licence v3.0).

Porovnanie: Toyota RAV4 (2008)

Ak vydelíme medián na tejto stránke vekom auta pri testoch 2023 (vek v rokoch: 15), vyjde zhruba 12 000 km ročne; ide o jednoduchý priemer odvodený z mediánu, nie o nameranú ročnú vzdialenosť. Medián na tejto stránke sa od mediánu mediánov ostatných modelov 2008 na OdoTrace (196 578 km, n = 26) líši najviac o 10 %; táto porovnávacia sada nie je britský vozový park. Údaje na tejto stránke sú rozptýlené podobne ako pri ostatných modeloch 2008 na OdoTrace (n = 26): rozpätie od 10. do 90. percentilu je 80 % mediánu, oproti 81 %. Staršia stránka Toyota RAV4 2007 má podobný medián, 181 955 km (rozdiel najviac 3 %).

Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: .

Porovnajte inzerát

Zodpovedá údaj
očakávaniam?

Zasaďte kilometre od predajcu do kontextu skôr, než urobíte ďalší krok.

  • Porovnanie s rovnakým modelovým rokom
  • Pozrite si nízku hodnotu, medián a vysokú hodnotu
  • Zistite, kedy treba preveriť viac

Kam patrí toto auto?

Zadajte údaj odometra z inzerátu a uvidíte, kam spadá pre 2008 Toyota RAV4.

Zadajte kilometre, napríklad 120000.

Nízky údaj je dôvod na preverenie, nie dôkaz stočenia kilometrov.

Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy kilometrov konkrétneho vozidla. Ak záznamy chýbajú, výsledok ukáže medzery.

Litovský vozový park: typické kilometre

Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.

Rok vzorky: 2007. Žiadna litovská skupina pre rok 2008 nedosahuje 1 000 vozidiel, preto sa namiesto nej zobrazuje najbližšia dostupná skupina (2007). Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: .

Nízke, 10. percentil
167 639km
Typické, medián
247 933km
Vysoké, 90. percentil
333 258km

Vychádza z N = 1 037 litovských vozidiel. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.

Z 13 298 litovských áut Toyota RAV4 s dvoma alebo viacerými údajmi z technických kontrol ukazuje 1,5 % pokles o viac než 5 000 km medzi údajmi a 25,9 % neskorší údaj nižší ako skorší o akúkoľvek hodnotu. Je to kontext na úrovni vozového parku zo záznamov technických kontrol, nie verdikt o jednotlivom aute. Dátumy kontrol sú presné len na týždeň a chyby pri zadávaní nadsadzujú hrubé číslo, preto sa ako prvý uvádza podiel s väčšími poklesmi.

Pri prvej technickej kontrole neuspelo na prvýkrát 42,6 % áut Toyota RAV4 z roku 2008 (kontrol: 2 717). Zdroj: Otvorené údaje o technických kontrolách TRANSEKSTA (data.gov.lt, dataset 2721).

Signály zvolávacích akcií v EÚ pre Toyota RAV4

Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.

Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.

EU Safety Gate: 14 kampaní KBA (DE): 31 kampaní Otvorené zvolávacie akcie RDW (NL): 6,3% vozového parku

Otvorené zvolávacie akcie RDW (NL): 6,3% · Toyota RAV4 · . Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky. Úplný rozpis podľa zdrojov s dátumami a nahláseným rizikom nájdete na Toyota RAV4 stránke zvolávacích akcií.

Spoľahlivosť podľa britských MOT, referenčné údaje britského vozového parku

Údaje britského vozového parku z MOT, veľkého a dobre zdokumentovaného referenčného vozového parku. Ide o britské údaje, zobrazené tu len preto, že model má aj vyššie uvedený signál EÚ.

Z 3 717 prvotných testov MOT triedy 4 (prvý pokus) pre autá Toyota RAV4 z roku 2008 v roku 2023 neuspelo 30,8 %. Tento podiel je nižší ako medián 34,9 % pre autá rovnakého veku v tomto vozovom parku. (Rozdiel: 4,1 p. b.)

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023, Open Government Licence v3.0. Referencia britského vozového parku, nie výsledok pre jedno auto. Britské záznamy MOT sú veľký, dobre zdokumentovaný referenčný vozový park, jasne označený ako britské údaje, nie údaje z vášho trhu. Nenahrádzajú prehliadku.

Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta skôr než sa rozhodnete.

Čo to je a čo nie je

Tieto čísla ukazujú súhrnné rozdelenie pre mnohé autá Toyota RAV4 z roku 2008. Počítajú sa z údajov odometra z britských testov MOT agentúry DVSA ako zástupného vozového parku. Dataset MOT je anonymizovaný a neobsahuje VIN ani osobné údaje.

Nie je to história jedného VIN. Nepovie vám najazdené kilometre konkrétneho auta ani to, či bol konkrétny odometer pretočený späť. Použite ho na orientačné posúdenie: údaj ďaleko pod typickým pásmom pre daný vek je stopa, ktorú stojí za to preveriť, nie dôkaz o čomkoľvek.

Pri jednom aute skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy odometra, vrátane holandského hodnotenia RDW, keď pridáte evidenčné číslo. Ako presne sa toto pásmo počíta a ktoré zdroje za ním stoja, vysvetľuje metodika údajov.

Ďalšie roky pre Toyota RAV4

Všetky modelové roky: Toyota RAV4Všetky značky a modely