odotrace

Brit megfigyelések: 2023 · A minta évjárata: 2008.

Alacsony, 10. percentilis
110 426km
68 616 mi
Jellemző, medián
180 409km
112 101 mi
Magas, 90. percentilis
255 253km
158 607 mi

A brit MOT-vizsgákon (2023) a Toyota RAV4 (évjárat: 2008) jellemzően körülbelül 180 409 km-t (112 101 mérföldet) mutatott a kilométerórán; az értékek középső 80%-a 110 426 és 255 253 km közé esett. Alap: 4735 mérés a DVSA anonimizált MOT-adatkészletében (Open Government Licence v3.0).

Toyota RAV4 2008: összehasonlítás

Ha az oldal mediánját elosztjuk az autó vizsgálatkori életkorával (vizsgálati év: 2023; életkor években: 15), körülbelül 12 000 km jön ki évente; ez a mediánból számolt egyszerű átlag, nem mért éves futásteljesítmény. Az oldal mediánja kevesebb, mint 10%-kal tér el az OdoTrace többi 2008 évjáratú modelljének mediánjainak mediánjától (196 578 km; n = 26); ez az összehasonlító csoport nem a teljes brit járműállomány. Az oldal méréseinek szórása hasonló az OdoTrace többi 2008 évjáratú modelljéhez (n = 26): a 10. és a 90. percentilis közötti tartomány a medián 80%-a, szemben 81%-ával. Az idősebb évjárat oldala, Toyota RAV4 2007, hasonló mediánt mutat: 181 955 km (az eltérés kisebb, mint 3%).

Ez a történeti tartomány nem az aktuális év becslése. Az autók 2023 óta öregedtek; az ismételt vizsgálatok ugyanazt a járművet többször is számolhatják.

Forrás: DVSA anonimizált MOT-vizsgaeredmények, 2023. Összesítés készítése: .

Hirdetés összevetése

Hihető a
kilométeróra-állás?

A következő lépés előtt helyezze összefüggésbe az eladó által megadott futásteljesítményt.

  • Összevetés azonos modellévvel
  • Alacsony, medián és magas tartomány megtekintése
  • Tudja, mikor kell tovább vizsgálódni

Hová esik ez az autó?

Adja meg a hirdetés kilométeróra-állását az összevetéshez: 2008 Toyota RAV4.

Adjon meg kilométert, például 120000-et.

Az alacsony érték további vizsgálatra ad okot, nem bizonyítja a visszatekerést.

A modellátlag helyett egy adott autót ellenőrizne? Ellenőrizze a VIN-jét a dekódolt adatokért és az adott jármű elérhető kilométeróra-bejegyzéseiért. Az eredmény a hiányzó időszakokat is jelzi.

Litván járműállomány: jellemző futásteljesítmény

Helyi piaci adatok. Kilométeróra-eloszlás litván műszaki vizsgákból (TRANSEKSTA), autónként a legutóbbi méréssel. Kilométerben.

A minta évjárata: 2007. A 2008 évjárathoz nincs 1000 járművet elérő litván minta, ezért a legközelebbi elérhető évjáratot (2007) mutatjuk. Járművenként a legutóbbi érték; a megfigyelési dátumok nem szerepelnek az összesítésben. Ez más minta, mint a brit vizsgálati adatok. Összesítés készítése: .

Alacsony, 10. percentilis
167 639km
Jellemző, medián
247 933km
Magas, 90. percentilis
333 258km

Alapja N = 1037 litván jármű. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA, a data.gov.lt-n keresztül, CC BY 4.0.

A legalább két vizsgaértékkel rendelkező 13 298 litván Toyota RAV4 közül 1,5%-nál az értékek között több mint 5 000 km-es csökkenés látszik, 25,9%-nál pedig valamely későbbi érték bármekkora mértékben alacsonyabb egy korábbinál. Ez vizsgaadatokból számított állományi háttér, nem megállapítás egyetlen autóról. A vizsgák dátuma csak hétre pontos, és az adatbeviteli hibák növelik a nyers értéket; ezért a nagyobb csökkenések arányát közöljük elsőként.

A 2008 évjáratú Toyota RAV4 járművek első vizsgáján 42,6% első próbálkozásra megbukott (2717 vizsga). Forrás: TRANSEKSTA, műszaki vizsgák nyílt adatai (data.gov.lt, 2721. adatkészlet).

EU-visszahívási jelzések ehhez: Toyota RAV4

Modellszintű visszahívási akciók EU-piaci nyilvántartásokból. A számok tájékoztató jelzések, forrásonként jelennek meg, és soha nem adjuk össze őket. Nem erre az autóra vonatkoznak külön.

Visszahívási pillanatkép készítése: 2026-10-04. Történeti adatok, nem élő visszahívás-ellenőrzés. Az érintettséget és a javítást a gyártónál erősítse meg.

EU Safety Gate: 14 visszahívási akció KBA (DE): 31 visszahívási akció Nyitott RDW NL-visszahívások: 6,3% az állományból

Nyitott RDW NL-visszahívások: 6,3% · Toyota RAV4 · . A visszahívások gyártási időszakokra vonatkoznak, nem csupán modellévekre. A teljes forrásonkénti bontás, dátumok és jelzett kockázatok itt találhatók: Toyota RAV4 visszahívási oldal.

Brit MOT-megbízhatóság, referenciaadatok a brit járműállományból

Brit MOT-járműállomány, egy nagy és jól dokumentált referenciaállomány. Ezek brit adatok, amelyeket itt csak azért mutatunk, mert a modellhez fenti EU-jelzés is tartozik.

A 2008 évjáratú Toyota RAV4 autók 2023. évi első, 4. osztályú MOT-vizsgái közül (vizsgák száma: 3717) 30,8% sikertelen volt. Ez alacsonyabb, mint az ilyen korú autók 34,9%-os mediánja ugyanebben a járműállományban. (Különbség százalékpontban: 4,1)

Forrás: DVSA anonimizált MOT-vizsgaeredmények, 2023, Open Government Licence v3.0. Brit járműállományi összehasonlítás, nem egyetlen autó eredménye. A brit MOT-adatok egy nagy, jól dokumentált referenciaállományt adnak, és egyértelműen brit adatként jelöljük őket, nem az Ön piacának adataként. Nem helyettesíti az autó átvizsgálását.

Ezt a modellt venné? Ellenőrizze az autó VIN-jét mielőtt dönt.

Mit mutatnak ezek az adatok – és mit nem

Ezek a számok sok 2008 évjáratú Toyota RAV4 autó összesített eloszlását mutatják brit DVSA MOT-kilométeróra-adatokból, állományi összehasonlításként. A MOT-adatkészlet anonimizált, nem tartalmaz VIN-t vagy személyes adatot.

Ez nem VIN szerinti előélet. Nem árulja el egy adott autó futásteljesítményét, sem azt, hogy visszatekerték-e az óráját. Észszerűségi ellenőrzésre használja: az életkorához képest jóval alacsonyabb érték további vizsgálatra utal, önmagában semmit nem bizonyít.

Egy adott autónál ellenőrizze a VIN-jét a dekódolt adatok és elérhető kilométeróra-bejegyzések megtekintéséhez, holland rendszám hozzáadásával az RDW-minősítést is. A tartomány pontos számítását és minden forrását itt ismertetjük: adatmódszertan.

Más évek ehhez: Toyota RAV4

Minden modellév: Toyota RAV4Összes márka és modell