odotrace

Britské pozorovania: 2023 · Rok vzorky: 2011.

Nízke, 10. percentil
135 486km
84 187 mi
Typické, medián
215 906km
134 158 mi
Vysoké, 90. percentil
315 965km
196 332 mi

V britských testoch MOT v roku 2023 malo auto Volkswagen Passat z roku 2011 na odometri typicky približne 215 906 km (134 158 mi); prostredných 80 % údajov bolo medzi 135 486 a 315 965 km. Vychádza z 22 600 údajov v anonymizovanom datasete MOT agentúry DVSA (Open Government Licence v3.0).

Porovnanie: Volkswagen Passat (2011)

Medián na tejto stránke je o 24 % vyšší než medián mediánov ostatných modelov 2011 na OdoTrace (174 338 km, n = 14); táto porovnávacia sada nie je britský vozový park. Staršia stránka Volkswagen Passat 2010 má podobný medián, 215 954 km (rozdiel najviac 3 %). Novšia stránka Volkswagen Passat 2012 má nižší medián, 201 085 km (o 7 % menej než táto). Pre ten istý rok ukazujú litovské technické kontroly vyšší medián, 285 928 km (n = 1 886), oproti 215 906 km v britských testoch. Ide o samostatné vzorky a dátumy pozorovaní v Litve nie sú k dispozícii, preto sa čísla nekombinujú.

Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: .

Porovnajte inzerát

Zodpovedá údaj
očakávaniam?

Zasaďte kilometre od predajcu do kontextu skôr, než urobíte ďalší krok.

  • Porovnanie s rovnakým modelovým rokom
  • Pozrite si nízku hodnotu, medián a vysokú hodnotu
  • Zistite, kedy treba preveriť viac

Kam patrí toto auto?

Zadajte údaj odometra z inzerátu a uvidíte, kam spadá pre 2011 Volkswagen Passat.

Zadajte kilometre, napríklad 120000.

Nízky údaj je dôvod na preverenie, nie dôkaz stočenia kilometrov.

Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy kilometrov konkrétneho vozidla. Ak záznamy chýbajú, výsledok ukáže medzery.

Litovský vozový park: typické kilometre

Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.

Rok vzorky: 2011. Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: .

Nízke, 10. percentil
197 657km
Typické, medián
285 928km
Vysoké, 90. percentil
374 480km

Vychádza z N = 1 886 litovských vozidiel. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.

Z 70 679 litovských áut Volkswagen Passat s dvoma alebo viacerými údajmi z technických kontrol ukazuje 2,5 % pokles o viac než 5 000 km medzi údajmi a 40,6 % neskorší údaj nižší ako skorší o akúkoľvek hodnotu. Je to kontext na úrovni vozového parku zo záznamov technických kontrol, nie verdikt o jednotlivom aute. Dátumy kontrol sú presné len na týždeň a chyby pri zadávaní nadsadzujú hrubé číslo, preto sa ako prvý uvádza podiel s väčšími poklesmi.

Pri prvej technickej kontrole neuspelo na prvýkrát 28,0 % áut Volkswagen Passat z roku 2011 (kontrol: 7 312). Zdroj: Otvorené údaje o technických kontrolách TRANSEKSTA (data.gov.lt, dataset 2721).

Fínsky vozový park: typické kilometre

Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.

Rok vzorky: 2011. Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.

Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.

Nízke, 10. percentil
178 706km
Typické, medián
278 688km
Vysoké, 90. percentil
386 984km

Vychádza z N = 3 297 fínskych vozidiel. Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.

CO2 a spotreba (typové schválenie EÚ)

Údaje z typového schválenia EÚ pre Volkswagen Passat z roku 2011 podľa paliva. Spotreba je údaj zo skúšobného cyklu a podhodnocuje reálnu prevádzku, takže každý odhad prevádzkových nákladov berte ako spodnú hranicu.

Nafta
132g/km CO2
5 l/100km (starší test)
Benzín
162g/km CO2
6,77 l/100km (starší test)
CNG
153,5g/km CO2
bez údajov (starší test)

Zdroj: Európska environmentálna agentúra, typové schválenie, Štandardná politika opätovného použitia EEA (uvedenie zdroja). Priemer vážený počtom registrácií podľa paliva.

Signály zvolávacích akcií v EÚ pre Volkswagen Passat

Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.

Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.

EU Safety Gate: 4 kampane

Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky.

Spoľahlivosť podľa britských MOT, referenčné údaje britského vozového parku

Údaje britského vozového parku z MOT, veľkého a dobre zdokumentovaného referenčného vozového parku. Ide o britské údaje, zobrazené tu len preto, že model má aj vyššie uvedený signál EÚ.

Z 17 729 prvotných testov MOT triedy 4 (prvý pokus) pre autá Volkswagen Passat z roku 2011 v roku 2023 neuspelo 28,8 %. Tento podiel je nižší ako medián 29,4 % pre autá rovnakého veku v tomto vozovom parku. (Rozdiel: 0,6 p. b.)

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023, Open Government Licence v3.0. Referencia britského vozového parku, nie výsledok pre jedno auto. Britské záznamy MOT sú veľký, dobre zdokumentovaný referenčný vozový park, jasne označený ako britské údaje, nie údaje z vášho trhu. Nenahrádzajú prehliadku.

Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta skôr než sa rozhodnete.

Čo to je a čo nie je

Tieto čísla ukazujú súhrnné rozdelenie pre mnohé autá Volkswagen Passat z roku 2011. Počítajú sa z údajov odometra z britských testov MOT agentúry DVSA ako zástupného vozového parku. Dataset MOT je anonymizovaný a neobsahuje VIN ani osobné údaje.

Nie je to história jedného VIN. Nepovie vám najazdené kilometre konkrétneho auta ani to, či bol konkrétny odometer pretočený späť. Použite ho na orientačné posúdenie: údaj ďaleko pod typickým pásmom pre daný vek je stopa, ktorú stojí za to preveriť, nie dôkaz o čomkoľvek.

Pri jednom aute skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy odometra, vrátane holandského hodnotenia RDW, keď pridáte evidenčné číslo. Ako presne sa toto pásmo počíta a ktoré zdroje za ním stoja, vysvetľuje metodika údajov.

Ďalšie roky pre Volkswagen Passat

Všetky modelové roky: Volkswagen PassatVšetky značky a modely