Volkswagen Passat: kilometre podľa modelového roka
Volkswagen Passat: každý modelový rok so stránkou na OdoTrace v jednej tabuľke. Typický (mediánový) údaj odometra a rozpätie od 10. do 90. percentilu z britských testov MOT v roku 2023, s počtom údajov za každým riadkom.
Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta
Britské kilometre podľa modelového roka
Kilometre · popri nich míleBritské pozorovania: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Údaje | Vek v 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001 | 252 707 | 157 025 | 138 418 | 382 352 | 1 707 | 22 |
| 2002 | 251 408 | 156 218 | 142 163 | 367 108 | 2 923 | 21 |
| 2003 | 256 070 | 159 115 | 150 676 | 366 450 | 4 519 | 20 |
| 2004 | 254 046 | 157 857 | 154 151 | 358 973 | 5 306 | 19 |
| 2005 | 243 440 | 151 267 | 151 519 | 346 356 | 6 711 | 18 |
| 2006 | 241 108 | 149 818 | 153 307 | 329 223 | 9 553 | 17 |
| 2007 | 237 749 | 147 731 | 155 979 | 326 767 | 13 649 | 16 |
| 2008 | 229 920 | 142 866 | 148 758 | 321 874 | 14 974 | 15 |
| 2009 | 218 021 | 135 472 | 134 827 | 315 349 | 16 884 | 14 |
| 2010 | 215 954 | 134 188 | 135 703 | 313 989 | 16 298 | 13 |
| 2011 | 215 906 | 134 158 | 135 486 | 315 965 | 22 600 | 12 |
| 2012 | 201 085 | 124 949 | 122 109 | 309 206 | 18 967 | 11 |
| 2013 | 181 577 | 112 827 | 107 296 | 293 188 | 15 928 | 10 |
| 2014 | 163 052 | 101 316 | 92 225 | 284 906 | 19 076 | 9 |
| 2015 | 156 534 | 97 266 | 90 162 | 261 856 | 19 004 | 8 |
| 2016 | 138 806 | 86 250 | 77 995 | 244 047 | 17 951 | 7 |
| 2017 | 118 179 | 73 433 | 63 319 | 210 939 | 16 195 | 6 |
| 2018 | 97 233 | 60 418 | 49 941 | 176 408 | 12 549 | 5 |
| 2019 | 75 835 | 47 122 | 37 568 | 149 434 | 7 450 | 4 |
| 2020 | 54 261 | 33 716 | 26 356 | 106 804 | 1 912 | 3 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: . Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.
Čo ukazuje tabuľka
Tabuľka zahŕňa modelové roky 2001 až 2020 (modelové roky so stránkou: 20; britské údaje MOT spolu: 244 156, z testov 2023). Najstarší modelový rok 2001 má medián 252 707 km a najnovší 2020 54 261 km: medián staršieho roka je o 366 % vyšší. Rozpätie od 10. do 90. percentilu je v pomere k mediánu najširšie pre 2020 (148 % mediánu) a najužšie pre 2007 (72 %). Medzi bezprostredne po sebe idúcimi modelovými rokmi (porovnaných dvojíc: 19) je medián novšieho roka v priemere o 10 400 km nižší.
Ide o pozorovania z britských testov MOT v roku 2023 pri rôznych autách v rôznom veku: prierez vozovým parkom, nie história jedného auta. Rozdiely medzi modelovými rokmi odrážajú autá rôzneho veku, nie zmeny v kilometroch jednotlivého auta.
Litovský vozový park: typické kilometre
Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.
Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: . Litovské a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Uvedené sú len modelové roky s litovskou vzorkou (vozidiel na modelový rok: aspoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2001 | 325 260 | 232 337 | 427 745 | 4 061 |
| 2002 | 324 192 | 233 588 | 429 631 | 3 184 |
| 2003 | 319 243 | 234 457 | 420 888 | 2 756 |
| 2004 | 312 424 | 233 103 | 412 142 | 2 146 |
| 2005 | 310 460 | 226 835 | 397 192 | 3 309 |
| 2006 | 313 162 | 232 722 | 400 219 | 5 120 |
| 2007 | 308 069 | 232 594 | 401 995 | 4 201 |
| 2008 | 305 942 | 224 017 | 398 270 | 2 797 |
| 2009 | 302 463 | 219 524 | 395 540 | 1 273 |
| 2011 | 285 928 | 197 657 | 374 480 | 1 886 |
| 2012 | 275 445 | 181 127 | 366 702 | 1 506 |
| 2013 | 261 395 | 160 833 | 354 677 | 1 113 |
| 2015 | 234 910 | 133 534 | 326 919 | 1 722 |
| 2016 | 217 082 | 112 318 | 299 511 | 1 295 |
| 2017 | 182 725 | 99 165 | 275 201 | 1 273 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.
Fínsky vozový park: typické kilometre
Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.
Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou. Fínske a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Fínsky register neuvádza dátum údaja a obsahuje len autá, ktoré sú stále v prevádzke. Uvedené sú len roky prvého použitia s fínskou vzorkou (vozidiel za rok: aspoň 1 000); najnovšie roky sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.
Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.
- Medián
- 10. až 90. percentil
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2003 | 336 774 | 220 840 | 509 271 | 1 171 |
| 2004 | 332 709 | 209 440 | 486 435 | 1 005 |
| 2005 | 310 426 | 207 679 | 444 934 | 1 235 |
| 2006 | 313 600 | 215 300 | 435 906 | 1 626 |
| 2007 | 330 092 | 215 810 | 451 521 | 1 621 |
| 2008 | 336 119 | 225 080 | 451 235 | 1 865 |
| 2009 | 310 399 | 206 344 | 423 230 | 1 512 |
| 2010 | 294 951 | 188 775 | 400 808 | 1 565 |
| 2011 | 278 688 | 178 706 | 386 984 | 3 297 |
| 2012 | 269 011 | 175 670 | 370 323 | 2 643 |
| 2013 | 264 592 | 167 745 | 362 533 | 2 342 |
| 2014 | 245 031 | 152 634 | 338 971 | 2 209 |
| 2015 | 222 518 | 135 027 | 314 005 | 4 104 |
| 2016 | 195 491 | 122 131 | 279 648 | 4 827 |
| 2017 | 167 260 | 103 492 | 251 367 | 4 430 |
| 2018 | 143 946 | 90 184 | 222 018 | 3 211 |
| 2019 | 121 858 | 72 648 | 201 835 | 2 036 |
| 2020 | 102 011 | 57 667 | 163 769 | 2 743 |
| Modelový rok | Palivo | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | Všetky palivá | 222 518 | 135 027 | 314 005 | 4 104 |
| 2015 | Benzín | 173 268 | 94 213 | 243 452 | 1 100 |
| 2015 | Nafta | 242 543 | 166 703 | 328 145 | 2 786 |
| 2016 | Všetky palivá | 195 491 | 122 131 | 279 648 | 4 827 |
| 2016 | Benzín | 153 663 | 88 068 | 227 071 | 1 007 |
| 2016 | Nafta | 229 804 | 151 928 | 314 939 | 2 007 |
| 2017 | Všetky palivá | 167 260 | 103 492 | 251 367 | 4 430 |
| 2017 | Benzín | 139 959 | 81 529 | 213 743 | 1 194 |
| 2017 | Nafta | 207 134 | 132 501 | 288 729 | 1 407 |
Benzínové a naftové autá sa v typických kilometroch podstatne líšia, preto údaje za všetky palivá sedia ktorémukoľvek palivu menej presne než jeho vlastný riadok. Riadky benzínu a nafty počítajú autá, ktoré nie sú zaznamenané ako hybridy; riadok všetkých palív zahŕňa aj hybridné, elektrické a plynové autá. Zobrazuje sa len tam, kde má každé palivo aspoň 1 000 vozidiel.
Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.
Signály zvolávacích akcií v EÚ: Volkswagen Passat
Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.
Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.
Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky.
Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN
Všetky značky a modelyVšetky modely: Volkswagenmetodika údajov