Volkswagen Golf: najeté kilometry podle modelového roku
Volkswagen Golf: všechny modelové roky se stránkou na OdoTrace v jedné tabulce. Typický (mediánový) stav tachometru a rozpětí 10. až 90. percentilu z britských testů MOT v roce 2023, u každého řádku s počtem stavů, na kterých stojí.
Kupujete tento model? Zkontrolujte VIN auta
Najeté kilometry ve Spojeném království podle modelového roku
Kilometry · vedle nich míleBritská pozorování: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
Přerušení čáry znamená, že tento modelový rok nemá stránku, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Stavy | Stáří v roce 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1996 | 181 645 | 112 869 | 95 823 | 273 068 | 1 248 | 27 |
| 1997 | 175 318 | 108 938 | 99 565 | 261 836 | 1 294 | 26 |
| 1998 | 177 700 | 110 418 | 101 396 | 285 426 | 1 932 | 25 |
| 1999 | 191 666 | 119 096 | 104 821 | 302 221 | 4 300 | 24 |
| 2000 | 201 866 | 125 434 | 111 889 | 310 020 | 7 170 | 23 |
| 2001 | 206 839 | 128 524 | 115 137 | 313 131 | 12 490 | 22 |
| 2002 | 222 620 | 138 330 | 124 795 | 331 811 | 21 960 | 21 |
| 2003 | 214 200 | 133 098 | 122 091 | 328 001 | 25 551 | 20 |
| 2004 | 199 658 | 124 062 | 116 153 | 293 941 | 21 486 | 19 |
| 2005 | 203 891 | 126 692 | 123 401 | 289 799 | 32 543 | 18 |
| 2006 | 195 863 | 121 704 | 117 577 | 281 926 | 45 950 | 17 |
| 2007 | 195 379 | 121 403 | 115 721 | 281 726 | 60 420 | 16 |
| 2008 | 195 097 | 121 228 | 117 430 | 280 025 | 58 822 | 15 |
| 2009 | 176 641 | 109 760 | 100 770 | 259 410 | 60 757 | 14 |
| 2010 | 175 177 | 108 850 | 99 723 | 261 252 | 61 747 | 13 |
| 2011 | 166 008 | 103 153 | 94 451 | 252 679 | 66 797 | 12 |
| 2012 | 150 615 | 93 588 | 84 617 | 231 199 | 65 925 | 11 |
| 2015 | 105 592 | 65 612 | 56 419 | 172 352 | 76 572 | 8 |
| 2017 | 77 110 | 47 914 | 40 467 | 129 129 | 77 383 | 6 |
| 2020 | 36 551 | 22 712 | 17 217 | 68 679 | 7 481 | 3 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023. Souhrn vytvořen: . Toto historické pásmo není odhadem pro letošní rok. Auta od roku 2023 zestárla; opakované testy mohou počítat stejné vozidlo víckrát.
Co tabulka ukazuje
Tabulka pokrývá modelové roky 1996 až 2020 (modelových roků se stránkou: 20; stavů z britských MOT celkem: 711 828, z testů 2023). Nejstarší modelový rok, 1996, má medián 181 645 km a nejnovější, 2020, 36 551 km: medián staršího roku je o 397 % vyšší. Rozpětí 10. až 90. percentilu je v poměru k mediánu nejširší u roku 2020 (141 % mediánu) a nejužší u roku 2005 (82 %). Mezi bezprostředně po sobě jdoucími modelovými roky (porovnaných dvojic: 16) se medián novějšího roku liší v průměru o méně než 3 %.
Jde o pozorování z britských testů MOT 2023 u různých aut v různém stáří: průřez vozovým parkem, ne historie jednotlivého auta. Rozdíly mezi modelovými roky odrážejí auta různého stáří, ne změny nájezdu jednotlivého auta.
Litevský vozový park: typické najeté kilometry
Data z domácího trhu. Rozdělení stavů tachometru z litevských technických prohlídek (TRANSEKSTA), vždy s posledním stavem každého auta. Kilometry.
Poslední stav každého vozidla; termíny pozorování nejsou v tomto souhrnu uvedeny. Jde o jiný vzorek než britské stavy z prohlídek. Souhrn vytvořen: . Litevské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Uvedeny jsou jen modelové roky s litevským vzorkem (vozidel na modelový rok: alespoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 1996 | 219 274 | 35 474 | 355 528 | 2 077 |
| 1997 | 229 491 | 43 058 | 355 923 | 1 767 |
| 1998 | 290 986 | 177 081 | 398 166 | 5 320 |
| 1999 | 301 306 | 199 882 | 409 583 | 5 070 |
| 2000 | 306 965 | 214 079 | 409 999 | 3 949 |
| 2001 | 297 761 | 204 237 | 399 921 | 2 805 |
| 2002 | 292 107 | 195 492 | 392 573 | 2 167 |
| 2003 | 287 060 | 194 578 | 380 958 | 1 654 |
| 2004 | 285 613 | 189 399 | 378 697 | 2 667 |
| 2005 | 275 373 | 187 103 | 365 542 | 2 514 |
| 2006 | 278 171 | 189 012 | 371 115 | 1 633 |
| 2007 | 280 205 | 185 561 | 371 014 | 1 580 |
| 2008 | 272 378 | 189 740 | 362 613 | 1 824 |
| 2009 | 255 048 | 169 031 | 349 377 | 1 774 |
| 2010 | 254 156 | 167 284 | 342 704 | 1 328 |
| 2011 | 245 193 | 158 901 | 338 278 | 1 113 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA (prostřednictvím data.gov.lt), CC BY 4.0.
Finský vozový park: typické najeté kilometry
Data z finského registru vozidel (Traficom): poslední stav tachometru zaznamenaný u osobních aut v provozu ve Finsku podle roku prvního použití. Datum odečtu není uvedeno, počítají se jen auta, která jsou stále v provozu, a zahrnuty jsou i ojeté dovozy. Kilometry.
Výpis z registru: 30. 6. 2026. Nejnovější roky prvního použití jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou. Finské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Finský registr neobsahuje datum odečtu a uvádí jen auta, která jsou stále v provozu. Uvedeny jsou jen roky prvního použití s finským vzorkem (vozidel na rok: alespoň 1 000); nejnovější roky jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou.
Termíny se liší: finská hodnota je poslední stav ve výpisu z registru z roku 2026, zatímco britské údaje jsou stavy z testů v roce 2023, takže auta téhož roku prvního použití jsou ve finském údaji o několik let starší, což samo o sobě přidává desítky tisíc kilometrů. Vyšší či nižší finský údaj neznamená, že se s finskými auty jezdí více či méně.
- Medián
- 10. až 90. percentil
Přerušení čáry znamená, že pro tento rok není stránka nebo je méně než 1 000 finských vozidel, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 1999 | 257 106 | 121 894 | 384 388 | 1 006 |
| 2000 | 275 845 | 158 796 | 407 275 | 1 369 |
| 2001 | 274 028 | 159 326 | 408 275 | 1 186 |
| 2002 | 276 614 | 170 597 | 404 168 | 2 298 |
| 2003 | 281 952 | 166 305 | 411 627 | 3 648 |
| 2004 | 264 446 | 159 145 | 377 943 | 3 810 |
| 2005 | 257 411 | 155 757 | 370 085 | 3 773 |
| 2006 | 249 612 | 145 495 | 355 822 | 2 948 |
| 2007 | 235 726 | 139 411 | 347 996 | 2 201 |
| 2008 | 251 439 | 148 788 | 378 638 | 3 762 |
| 2009 | 227 182 | 133 918 | 336 033 | 3 554 |
| 2010 | 222 935 | 133 102 | 331 798 | 5 074 |
| 2011 | 209 662 | 116 858 | 317 644 | 4 976 |
| 2012 | 191 776 | 105 542 | 294 911 | 3 933 |
| 2015 | 167 922 | 92 849 | 262 783 | 4 918 |
| 2017 | 122 043 | 65 187 | 201 472 | 4 668 |
| 2020 | 70 859 | 35 532 | 129 516 | 2 673 |
| Modelový rok | Palivo | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|---|
| 2008 | Všechna paliva | 251 439 | 148 788 | 378 638 | 3 762 |
| 2008 | Benzin | 227 923 | 134 881 | 313 402 | 2 603 |
| 2008 | Nafta | 336 938 | 222 881 | 441 210 | 1 154 |
| 2010 | Všechna paliva | 222 935 | 133 102 | 331 798 | 5 074 |
| 2010 | Benzin | 206 704 | 124 237 | 288 823 | 3 906 |
| 2010 | Nafta | 298 068 | 201 969 | 398 638 | 1 156 |
| 2011 | Všechna paliva | 209 662 | 116 858 | 317 644 | 4 976 |
| 2011 | Benzin | 192 318 | 107 908 | 273 656 | 3 795 |
| 2011 | Nafta | 287 151 | 195 216 | 381 198 | 1 160 |
Benzinová a dieselová auta se v typických najetých kilometrech podstatně liší, takže údaje pro všechna paliva sedí na jedno či druhé palivo hůře než jejich vlastní řádek. Řádky pro benzin a naftu počítají auta nezaznamenaná jako hybridy; řádek pro všechna paliva zahrnuje i hybridní, elektrická a plynová auta. Zobrazeno jen tam, kde každé palivo má alespoň 1 000 vozidel.
Percentily spočítal OdoTrace ze záznamů registru; nejde o oficiální statistiku Traficom. Zdroj: Finská agentura pro dopravu a komunikace Traficom, otevřená data o vozidlech, CC BY 4.0.
Signály svolávacích akcí v EU: Volkswagen Golf
Svolávací akce na úrovni modelu z registrů trhu EU. Počty jsou orientační, uvádějí se za každý zdroj zvlášť a nikdy se nesčítají. Netýkají se nutně tohoto auta.
Stav svolávacích akcí vytvořen: 2026-10-04. Historický stav, ne kontrola svolávacích akcí v reálném čase. Aktuální platnost a stav opravy ověřte u výrobce.
Svolávací akce platí pro výrobní období, nejen pro modelové roky.
Chcete místo průměru za model zkontrolovat konkrétní auto? Zkontrolujte jeho VIN
Všechny značky a modelyVšechny modely: Volkswagenmetodice dat