odotrace

Britská pozorování: 2023 · Rok skupiny: 2010.

Nízký, 10. percentil
99 723km
61 965 mi
Typický, medián
175 177km
108 850 mi
Vysoký, 90. percentil
261 252km
162 335 mi

V britských testech MOT v roce 2023 ukazoval vůz Volkswagen Golf z roku 2010 na tachometru typicky asi 175 177 km (108 850 mi); prostředních 80 % stavů leželo mezi 99 723 a 261 252 km. Vzorek: 61 747 stavů v anonymizovaném datovém souboru MOT od DVSA (Open Government Licence v3.0).

Jak si stojí Volkswagen Golf z roku 2010

Starší stránka Volkswagen Golf 2009 má podobný medián, 176 641 km (v rozmezí 3 % od této stránky). Novější stránka Volkswagen Golf 2011 má nižší medián, 166 008 km (5 % pod touto stránkou). Litevské prohlídky ukazují pro stejný rok vyšší medián, 254 156 km (n = 1 328), oproti 175 177 km v britských testech. Jde o oddělené vzorky a termíny litevských pozorování nejsou k dispozici, proto se údaje nekombinují. Vydělením mediánu této stránky stářím auta při testech 2023 (stáří v letech: 13) vychází zhruba 13 500 km ročně – jde o jednoduchý průměr odvozený z mediánu, ne o naměřený roční nájezd.

Toto historické pásmo není odhadem pro letošní rok. Auta od roku 2023 zestárla; opakované testy mohou počítat stejné vozidlo víckrát.

Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023. Souhrn vytvořen: .

Porovnejte inzerát

Vypadá stav
tachometru správně?

Zasaďte nájezd udaný prodávajícím do souvislostí, než uděláte další krok.

  • Porovnejte se stejným modelovým rokem
  • Podívejte se na nízké, mediánové a vysoké rozpětí
  • Poznejte, kdy je třeba prověřit víc

Kam toto auto spadá?

Zadejte stav tachometru z inzerátu a zjistěte, kam spadá u vozu 2010 Volkswagen Golf.

Zadejte kilometry, například 120000.

Nízký stav je důvod k prověření, nikoli důkaz stočení tachometru.

Chcete místo průměru za model zkontrolovat konkrétní auto? Zkontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a dostupné záznamy o tachometru tohoto auta. Výsledek ukáže mezery, když záznamy chybějí.

Litevský vozový park: typické najeté kilometry

Data z domácího trhu. Rozdělení stavů tachometru z litevských technických prohlídek (TRANSEKSTA), vždy s posledním stavem každého auta. Kilometry.

Rok skupiny: 2010. Poslední stav každého vozidla; termíny pozorování nejsou v tomto souhrnu uvedeny. Jde o jiný vzorek než britské stavy z prohlídek. Souhrn vytvořen: .

Nízký, 10. percentil
167 284km
Typický, medián
254 156km
Vysoký, 90. percentil
342 704km

Vychází z N = 1 328 litevských vozidel. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA (prostřednictvím data.gov.lt), CC BY 4.0.

U 3,4 % litevských vozů Volkswagen Golf se dvěma či více stavy z prohlídek (vzorek: 46 822) se stav mezi prohlídkami snížil o více než 5 000 km a u 38,5 % byl pozdější stav nižší než dřívější, byť o jakoukoli hodnotu. Jde o souvislosti z vozového parku podle záznamů o prohlídkách, ne o verdikt o konkrétním autě. Termíny prohlídek jsou známy jen s přesností na týden a chyby při zadávání hrubý údaj nadsazují, proto se jako první uvádí podíl větších poklesů.

Při první technické prohlídce neprošlo napoprvé 36,8 % vozů Volkswagen Golf z roku 2010 (prohlídek: 4 642). Zdroj: Otevřená data o technických prohlídkách TRANSEKSTA (datová sada data.gov.lt 2721).

Finský vozový park: typické najeté kilometry

Data z finského registru vozidel (Traficom): poslední stav tachometru zaznamenaný u osobních aut v provozu ve Finsku podle roku prvního použití. Datum odečtu není uvedeno, počítají se jen auta, která jsou stále v provozu, a zahrnuty jsou i ojeté dovozy. Kilometry.

Rok skupiny: 2010. Výpis z registru: 30. 6. 2026. Nejnovější roky prvního použití jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou.

Termíny se liší: finská hodnota je poslední stav ve výpisu z registru z roku 2026, zatímco britské údaje jsou stavy z testů v roce 2023, takže auta téhož roku prvního použití jsou ve finském údaji o několik let starší, což samo o sobě přidává desítky tisíc kilometrů. Vyšší či nižší finský údaj neznamená, že se s finskými auty jezdí více či méně.

Nízký, 10. percentil
133 102km
Typický, medián
222 935km
Vysoký, 90. percentil
331 798km
Volkswagen Golf, první použití 2010: poslední zaznamenaný stav tachometru ve finském registru vozidel (Traficom), všechna paliva a podle paliva. Kilometry.
Palivo Medián (km) 10. percentil (km) 90. percentil (km) Vozidla
Všechna paliva 222 935 133 102 331 798 5 074
Benzin 206 704 124 237 288 823 3 906
Nafta 298 068 201 969 398 638 1 156

Benzinová a dieselová auta se v typických najetých kilometrech podstatně liší, takže údaje pro všechna paliva sedí na jedno či druhé palivo hůře než jejich vlastní řádek. Řádky pro benzin a naftu počítají auta nezaznamenaná jako hybridy; řádek pro všechna paliva zahrnuje i hybridní, elektrická a plynová auta. Zobrazeno jen tam, kde každé palivo má alespoň 1 000 vozidel.

Vychází z N = 5 074 finských vozidel. Percentily spočítal OdoTrace ze záznamů registru; nejde o oficiální statistiku Traficom. Zdroj: Finská agentura pro dopravu a komunikace Traficom, otevřená data o vozidlech, CC BY 4.0.

CO2 a spotřeba (typové schválení EU)

Údaje z typového schválení EU pro Volkswagen Golf z roku 2010 podle paliva. Spotřeba je hodnota ze zkušebního cyklu a podhodnocuje skutečný provoz, proto odhad provozních nákladů chápejte jako dolní mez.

Benzin
148,8g/km CO2
6,22 l/100km (starší test)
Nafta
128,8g/km CO2
4,88 l/100km (starší test)
Jiné palivo
136,5g/km CO2
bez dat (starší test)

Zdroj: Evropská agentura pro životní prostředí, typové schválení, Standardní pravidla EEA pro opětovné použití (uvedení zdroje). Průměr vážený počtem registrací podle paliva.

Signály svolávacích akcí v EU pro model Volkswagen Golf

Svolávací akce na úrovni modelu z registrů trhu EU. Počty jsou orientační, uvádějí se za každý zdroj zvlášť a nikdy se nesčítají. Netýkají se nutně tohoto auta.

Stav svolávacích akcí vytvořen: 2026-10-04. Historický stav, ne kontrola svolávacích akcí v reálném čase. Aktuální platnost a stav opravy ověřte u výrobce.

EU Safety Gate: 2 kampaně

Svolávací akce platí pro výrobní období, nejen pro modelové roky.

Spolehlivost podle britských prohlídek MOT, referenční data z britského vozového parku

Data o vozovém parku z britských prohlídek MOT, rozsáhlého a dobře zdokumentovaného referenčního souboru. Jde o britská data, uvedená zde jen proto, že model má výše i signál z EU.

Z 47 738 prvních (nikoli opakovaných) testů MOT třídy 4 u vozů Volkswagen Golf z roku 2010 v roce 2023 jich 31,1 % neprošlo. To je nižší než medián 32,5 % u vozů stejného stáří v tomto vozovém parku. (Rozdíl v procentních bodech: 1,4)

Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023, Open Government Licence v3.0. Britský referenční soubor, ne výsledek pro konkrétní auto. Britský záznam MOT je rozsáhlý, dobře zdokumentovaný referenční vozový park, jasně označený jako britská data, nikoli data z vašeho trhu. Není náhradou za prohlídku vozu.

Kupujete tento model? Zkontrolujte VIN auta před rozhodnutím.

Co to je a co to není

Tyto údaje ukazují souhrnné rozdělení u mnoha vozů Volkswagen Golf z roku 2010, vypočtené ze stavů tachometru z britských prohlídek MOT (DVSA) jako náhrada za údaje o vozovém parku. Datový soubor MOT je anonymizovaný a neobsahuje VIN ani osobní údaje.

Není to historie podle VIN. Neřekne vám najeté kilometry jednoho konkrétního auta ani to, zda byl některý tachometr stočen. Berte to jako kontrolu věrohodnosti: stav daleko pod typickým pásmem pro dané stáří je stopa, kterou stojí za to prověřit, ale sama o sobě nic nedokazuje.

Pro jedno konkrétní auto zkontrolujte jeho VIN – uvidíte dekódované údaje a dostupné záznamy o tachometru, včetně nizozemského verdiktu RDW, když přidáte registrační značku. O tom, jak přesně se toto pásmo počítá a jaké zdroje za ním stojí, se dočtete v metodice dat.

Další roky modelu Volkswagen Golf

Všechny modelové roky: Volkswagen GolfVšechny značky a modely