odotrace

Britské pozorovania: 2023 · Rok vzorky: 2010.

Nízke, 10. percentil
129 961km
80 754 mi
Typické, medián
205 921km
127 954 mi
Vysoké, 90. percentil
294 694km
183 115 mi

V britských testoch MOT v roku 2023 malo auto Audi A4 z roku 2010 na odometri typicky približne 205 921 km (127 954 mi); prostredných 80 % údajov bolo medzi 129 961 a 294 694 km. Vychádza z 17 098 údajov v anonymizovanom datasete MOT agentúry DVSA (Open Government Licence v3.0).

Porovnanie: Audi A4 (2010)

Medián na tejto stránke je o 15 % vyšší než medián mediánov ostatných modelov 2010 na OdoTrace (179 659 km, n = 18); táto porovnávacia sada nie je britský vozový park. Staršia stránka Audi A4 2009 má vyšší medián, 212 362 km (o 3 % viac než táto). Ak vydelíme medián na tejto stránke vekom auta pri testoch 2023 (vek v rokoch: 13), vyjde zhruba 15 800 km ročne; ide o jednoduchý priemer odvodený z mediánu, nie o nameranú ročnú vzdialenosť. Údaje na tejto stránke sú rozptýlené podobne ako pri ostatných modeloch 2010 na OdoTrace (n = 18): rozpätie od 10. do 90. percentilu je 80 % mediánu, oproti 90 %.

Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: .

Porovnajte inzerát

Zodpovedá údaj
očakávaniam?

Zasaďte kilometre od predajcu do kontextu skôr, než urobíte ďalší krok.

  • Porovnanie s rovnakým modelovým rokom
  • Pozrite si nízku hodnotu, medián a vysokú hodnotu
  • Zistite, kedy treba preveriť viac

Kam patrí toto auto?

Zadajte údaj odometra z inzerátu a uvidíte, kam spadá pre 2010 Audi A4.

Zadajte kilometre, napríklad 120000.

Nízky údaj je dôvod na preverenie, nie dôkaz stočenia kilometrov.

Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy kilometrov konkrétneho vozidla. Ak záznamy chýbajú, výsledok ukáže medzery.

Litovský vozový park: typické kilometre

Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.

Rok vzorky: 2009. Žiadna litovská skupina pre rok 2010 nedosahuje 1 000 vozidiel, preto sa namiesto nej zobrazuje najbližšia dostupná skupina (2009). Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: .

Nízke, 10. percentil
202 039km
Typické, medián
281 655km
Vysoké, 90. percentil
365 254km

Vychádza z N = 1 185 litovských vozidiel. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.

Z 27 234 litovských áut Audi A4 s dvoma alebo viacerými údajmi z technických kontrol ukazuje 2,8 % pokles o viac než 5 000 km medzi údajmi a 40,9 % neskorší údaj nižší ako skorší o akúkoľvek hodnotu. Je to kontext na úrovni vozového parku zo záznamov technických kontrol, nie verdikt o jednotlivom aute. Dátumy kontrol sú presné len na týždeň a chyby pri zadávaní nadsadzujú hrubé číslo, preto sa ako prvý uvádza podiel s väčšími poklesmi.

Pri prvej technickej kontrole neuspelo na prvýkrát 34,2 % áut Audi A4 z roku 2010 (kontrol: 2 744). Zdroj: Otvorené údaje o technických kontrolách TRANSEKSTA (data.gov.lt, dataset 2721).

Fínsky vozový park: typické kilometre

Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.

Rok vzorky: 2010. Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.

Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.

Nízke, 10. percentil
174 379km
Typické, medián
276 028km
Vysoké, 90. percentil
388 872km

Vychádza z N = 2 039 fínskych vozidiel. Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.

CO2 a spotreba (typové schválenie EÚ)

Údaje z typového schválenia EÚ pre Audi A4 z roku 2010 podľa paliva. Spotreba je údaj zo skúšobného cyklu a podhodnocuje reálnu prevádzku, takže každý odhad prevádzkových nákladov berte ako spodnú hranicu.

Nafta
151,2g/km CO2
5,73 l/100km (starší test)
Benzín
172g/km CO2
7,19 l/100km (starší test)

Zdroj: Európska environmentálna agentúra, typové schválenie, Štandardná politika opätovného použitia EEA (uvedenie zdroja). Priemer vážený počtom registrácií podľa paliva.

Signály zvolávacích akcií v EÚ pre Audi A4

Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.

Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.

EU Safety Gate: 29 kampaní KBA (DE): 56 kampaní Otvorené zvolávacie akcie RDW (NL): 7,5% vozového parku

Otvorené zvolávacie akcie RDW (NL): 7,5% · Audi A4 · . Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky. Úplný rozpis podľa zdrojov s dátumami a nahláseným rizikom nájdete na Audi A4 stránke zvolávacích akcií.

Spoľahlivosť podľa britských MOT, referenčné údaje britského vozového parku

Údaje britského vozového parku z MOT, veľkého a dobre zdokumentovaného referenčného vozového parku. Ide o britské údaje, zobrazené tu len preto, že model má aj vyššie uvedený signál EÚ.

Z 13 870 prvotných testov MOT triedy 4 (prvý pokus) pre autá Audi A4 z roku 2010 v roku 2023 neuspelo 26,1 %. Tento podiel je nižší ako medián 32,5 % pre autá rovnakého veku v tomto vozovom parku. (Rozdiel: 6,4 p. b.)

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023, Open Government Licence v3.0. Referencia britského vozového parku, nie výsledok pre jedno auto. Britské záznamy MOT sú veľký, dobre zdokumentovaný referenčný vozový park, jasne označený ako britské údaje, nie údaje z vášho trhu. Nenahrádzajú prehliadku.

Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta skôr než sa rozhodnete.

Čo to je a čo nie je

Tieto čísla ukazujú súhrnné rozdelenie pre mnohé autá Audi A4 z roku 2010. Počítajú sa z údajov odometra z britských testov MOT agentúry DVSA ako zástupného vozového parku. Dataset MOT je anonymizovaný a neobsahuje VIN ani osobné údaje.

Nie je to história jedného VIN. Nepovie vám najazdené kilometre konkrétneho auta ani to, či bol konkrétny odometer pretočený späť. Použite ho na orientačné posúdenie: údaj ďaleko pod typickým pásmom pre daný vek je stopa, ktorú stojí za to preveriť, nie dôkaz o čomkoľvek.

Pri jednom aute skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy odometra, vrátane holandského hodnotenia RDW, keď pridáte evidenčné číslo. Ako presne sa toto pásmo počíta a ktoré zdroje za ním stoja, vysvetľuje metodika údajov.

Ďalšie roky pre Audi A4

Všetky modelové roky: Audi A4Všetky značky a modely