Audi A4: kilometre podľa modelového roka
Audi A4: každý modelový rok so stránkou na OdoTrace v jednej tabuľke. Typický (mediánový) údaj odometra a rozpätie od 10. do 90. percentilu z britských testov MOT v roku 2023, s počtom údajov za každým riadkom.
Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta
Britské kilometre podľa modelového roka
Kilometre · popri nich míleBritské pozorovania: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že pre daný modelový rok neexistuje stránka, takže sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Údaje | Vek v 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999 | 248 653 | 154 506 | 140 462 | 370 262 | 1 092 | 24 |
| 2000 | 233 625 | 145 168 | 129 845 | 352 643 | 1 450 | 23 |
| 2001 | 238 226 | 148 027 | 134 571 | 362 039 | 1 490 | 22 |
| 2002 | 246 470 | 153 150 | 140 061 | 361 511 | 3 393 | 21 |
| 2003 | 234 170 | 145 507 | 135 019 | 351 737 | 6 339 | 20 |
| 2004 | 228 962 | 142 271 | 134 166 | 338 217 | 10 563 | 19 |
| 2005 | 221 255 | 137 482 | 134 167 | 316 694 | 12 260 | 18 |
| 2006 | 216 155 | 134 313 | 134 142 | 310 191 | 19 656 | 17 |
| 2007 | 213 936 | 132 934 | 131 092 | 304 189 | 22 266 | 16 |
| 2008 | 213 265 | 132 517 | 131 839 | 300 536 | 21 912 | 15 |
| 2009 | 212 362 | 131 956 | 133 764 | 304 329 | 17 526 | 14 |
| 2010 | 205 921 | 127 954 | 129 961 | 294 694 | 17 098 | 13 |
| 2016 | 110 365 | 68 578 | 66 137 | 181 815 | 26 067 | 7 |
| 2017 | 92 793 | 57 659 | 54 669 | 155 309 | 24 419 | 6 |
| 2020 | 43 610 | 27 098 | 23 083 | 79 273 | 6 789 | 3 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: . Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.
Čo ukazuje tabuľka
Tabuľka zahŕňa modelové roky 1999 až 2020 (modelové roky so stránkou: 15; britské údaje MOT spolu: 192 320, z testov 2023). Najstarší modelový rok 1999 má medián 248 653 km a najnovší 2020 43 610 km: medián staršieho roka je o 470 % vyšší. Rozpätie od 10. do 90. percentilu je v pomere k mediánu najširšie pre 2020 (129 % mediánu) a najužšie pre 2008 (79 %). Medzi bezprostredne po sebe idúcimi modelovými rokmi (porovnaných dvojíc: 12) sa medián novšieho roka v priemere líši o menej než 3 %.
Ide o pozorovania z britských testov MOT v roku 2023 pri rôznych autách v rôznom veku: prierez vozovým parkom, nie história jedného auta. Rozdiely medzi modelovými rokmi odrážajú autá rôzneho veku, nie zmeny v kilometroch jednotlivého auta.
Litovský vozový park: typické kilometre
Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.
Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: . Litovské a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Uvedené sú len modelové roky s litovskou vzorkou (vozidiel na modelový rok: aspoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 1999 | 306 996 | 217 562 | 413 845 | 1 194 |
| 2001 | 317 512 | 223 016 | 420 036 | 1 472 |
| 2002 | 314 090 | 228 810 | 414 140 | 1 536 |
| 2003 | 316 999 | 219 775 | 416 091 | 1 125 |
| 2005 | 305 614 | 231 076 | 389 398 | 1 496 |
| 2006 | 298 262 | 225 275 | 383 386 | 1 810 |
| 2007 | 293 682 | 222 434 | 372 010 | 1 878 |
| 2008 | 291 770 | 216 114 | 374 954 | 2 384 |
| 2009 | 281 655 | 202 039 | 365 254 | 1 185 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.
Fínsky vozový park: typické kilometre
Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.
Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou. Fínske a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Fínsky register neuvádza dátum údaja a obsahuje len autá, ktoré sú stále v prevádzke. Uvedené sú len roky prvého použitia s fínskou vzorkou (vozidiel za rok: aspoň 1 000); najnovšie roky sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.
Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že daný rok nemá stránku alebo má menej než 1 000 fínskych vozidiel, preto sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2003 | 324 430 | 206 408 | 449 399 | 1 185 |
| 2004 | 318 183 | 210 904 | 447 414 | 1 466 |
| 2005 | 305 468 | 202 640 | 432 138 | 2 012 |
| 2006 | 297 429 | 193 075 | 425 928 | 1 781 |
| 2007 | 297 845 | 196 999 | 429 173 | 1 571 |
| 2008 | 311 674 | 209 078 | 426 532 | 2 696 |
| 2009 | 286 350 | 184 814 | 406 700 | 1 976 |
| 2010 | 276 028 | 174 379 | 388 872 | 2 039 |
| 2016 | 186 532 | 109 856 | 265 805 | 2 862 |
| 2017 | 164 673 | 97 608 | 246 271 | 2 033 |
| Modelový rok | Palivo | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|---|
| 2008 | Všetky palivá | 311 674 | 209 078 | 426 532 | 2 696 |
| 2008 | Benzín | 257 988 | 172 336 | 342 905 | 1 002 |
| 2008 | Nafta | 347 004 | 245 913 | 446 033 | 1 694 |
| 2016 | Všetky palivá | 186 532 | 109 856 | 265 805 | 2 862 |
| 2016 | Benzín | 153 209 | 86 839 | 214 581 | 1 047 |
| 2016 | Nafta | 205 349 | 137 715 | 281 603 | 1 815 |
Benzínové a naftové autá sa v typických kilometroch podstatne líšia, preto údaje za všetky palivá sedia ktorémukoľvek palivu menej presne než jeho vlastný riadok. Riadky benzínu a nafty počítajú autá, ktoré nie sú zaznamenané ako hybridy; riadok všetkých palív zahŕňa aj hybridné, elektrické a plynové autá. Zobrazuje sa len tam, kde má každé palivo aspoň 1 000 vozidiel.
Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.
Signály zvolávacích akcií v EÚ: Audi A4
Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.
Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.
Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky. Zvolávacie akcie a bezpečnostné signály: Audi A4
Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN