odotrace

Britiske observasjoner: 2023 · Årgang: 2010.

Lav, 10. persentil
129 961km
80 754 mi
Typisk, median
205 921km
127 954 mi
Høy, 90. persentil
294 694km
183 115 mi

I britiske MOT-kontroller i 2023 viste en Audi A4 fra 2010 vanligvis omtrent 205 921 km (127 954 mi) på kilometertelleren. De midterste 80 % av avlesningene lå mellom 129 961 og 294 694 km. Basert på 17 098 avlesninger i det anonymiserte DVSA MOT-datasettet (Open Government Licence v3.0).

Slik står Audi A4 fra 2010 i forhold til andre

Medianen på denne siden er 15 % høyere enn medianen av medianene for de andre modellene fra 2010 hos OdoTrace (179 659 km, n = 18). Dette sammenligningsgrunnlaget er ikke den britiske bilparken. Siden for den eldre årsmodellen Audi A4 2009 har en høyere median, 212 362 km (3 % over denne siden). Deler vi medianen på denne siden på bilens alder ved kontrollene i 2023 (alder i år: 13), får vi omtrent 15 800 km i året. Det er et enkelt gjennomsnitt utledet fra medianen, ikke en målt årlig kjørelengde. Avlesningene på denne siden er spredt omtrent som for de andre modellene fra 2010 hos OdoTrace (n = 18): intervallet fra 10. til 90. persentil er 80 % av medianen, mot 90 %.

Dette historiske intervallet er ikke et anslag for inneværende år. Bilene har blitt eldre siden 2023, og gjentatte kontroller kan telle samme kjøretøy mer enn én gang.

Kilde: Anonymiserte DVSA MOT-testresultater 2023. Sammenstilling opprettet: .

Sammenlign en annonse

Ser kilometerstanden
riktig ut?

Sett selgerens kilometerstand i sammenheng før du tar neste steg.

  • Sammenlign med samme årsmodell
  • Se nedre grense, median og øvre grense
  • Få vite når du bør undersøke nærmere

Hvor ligger denne bilen?

Skriv inn kilometerstanden fra en annonse for å se hvor den havner for 2010 Audi A4.

Skriv inn kilometer, for eksempel 120000.

En lav avlesning er en grunn til å undersøke nærmere, ikke bevis på tilbakestilling.

Vil du sjekke en bestemt bil i stedet for modellgjennomsnittet? Sjekk VIN-nummeret for å se dekodede opplysninger og eventuelle tilgjengelige kilometerregistreringer for akkurat denne bilen. Resultatet viser hull når registreringer mangler.

Litauisk bilpark: typisk kilometerstand

Data fra hjemmemarkedet. Fordeling av kilometerstand fra litauiske tekniske kontroller (TRANSEKSTA), med siste avlesning for hver bil. Kilometer.

Årgang: 2009. Ingen litauisk gruppe for 2010 når opp i 1 000 kjøretøy, så den nærmeste tilgjengelige gruppen (2009) vises i stedet. Siste avlesning per kjøretøy. Observasjonsdatoer oppgis ikke i denne sammenstillingen. Dette er et annet utvalg enn de britiske kontrollavlesningene. Sammenstilling opprettet: .

Lav, 10. persentil
202 039km
Typisk, median
281 655km
Høy, 90. persentil
365 254km

Basert på N = 1 185 Litauiske kjøretøy. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA, via data.gov.lt, CC BY 4.0.

Av 27 234 litauiske biler av typen Audi A4 med to eller flere kontrollavlesninger viser 2,8 % en nedgang på mer enn 5 000 km mellom avlesningene, og 40,9 % en senere avlesning som ligger under en tidligere, uansett hvor mye. Dette er sammenheng på bilparknivå fra kontrollregisteret, ikke en dom over den enkelte bilen. Kontrolldatoene er bare nøyaktige til uke, og inntastingsfeil blåser opp det rå tallet. Derfor vises andelen med større nedganger først.

Ved første tekniske kontroll ble 34,2 % av bilene av typen Audi A4 fra 2010 underkjent på første forsøk (2 744 kontroller). Kilde: Åpne data om tekniske kontroller fra TRANSEKSTA (data.gov.lt, datasett 2721).

Den finske bilparken: typisk kilometerstand

Data fra det finske kjøretøyregisteret (Traficom): den sist registrerte kilometerstanden på personbiler i trafikk i Finland, etter første bruksår. Det finnes ingen avlesningsdato, bare biler som fortsatt er i bruk telles med, og bruktimporterte biler er med. Kilometer.

Årgang: 2010. Registeruttrekk: 30. juni 2026. De nyeste første bruksårene er utelatt, siden de fleste av disse bilene ennå ikke har vært til kontroll.

Datoene er ulike: Den finske verdien er den siste avlesningen i et registeruttrekk fra 2026, mens de britiske tallene er avlesninger fra kontroller i 2023. Biler med samme første bruksår er derfor flere år eldre i det finske tallet, og det alene gir titusenvis av ekstra kilometer. Et høyere eller lavere finsk tall viser ikke at finske biler kjøres mer eller mindre.

Lav, 10. persentil
174 379km
Typisk, median
276 028km
Høy, 90. persentil
388 872km

Basert på N = 2 039 finske kjøretøy. Persentiler beregnet av OdoTrace ut fra registerpostene. Ikke en offisiell statistikk fra Traficom. Kilde: Traficom, Finlands transport- og kommunikasjonsbyrå, åpne kjøretøydata, CC BY 4.0.

CO2 og forbruk (EU-typegodkjenning)

EU-typegodkjenningstall for Audi A4 fra 2010, per drivstoff. Forbruket er et tall fra en testsyklus og ligger under det faktiske, så se på et anslag over driftskostnader som et minimum.

Diesel
151,2g/km CO2
5,73 l/100km (eldre test)
Bensin
172g/km CO2
7,19 l/100km (eldre test)

Kilde: Det europeiske miljøbyrået, typegodkjenning, EEAs standardregler for gjenbruk (kildehenvisning). Gjennomsnitt vektet etter registreringer, per drivstoff.

Signaler om tilbakekalling i EU for Audi A4

Aktivitet for tilbakekalling på modellnivå fra registre i EU-markedet. Tallene er veiledende og vises per kilde, aldri lagt sammen. Ikke spesifikt for denne bilen.

Oversikt over tilbakekallinger opprettet: 2026-10-04. Historisk øyeblikksbilde, ikke en live-sjekk av tilbakekallinger. Få bekreftet gjeldende status og reparasjonsstatus hos produsenten.

EU Safety Gate: 29 aksjoner KBA (DE): 56 aksjoner Åpne tilbakekallinger i RDW (NL): 7,5% av bilparken

Åpne tilbakekallinger i RDW (NL): 7,5% · Audi A4 · . Tilbakekallinger gjelder produksjonsperioder, ikke bare årsmodeller. Se hele oppdelingen per kilde, med datoer og oppgitt risiko, på Audi A4 siden om tilbakekallinger.

Britisk MOT-pålitelighet, referansedata fra den britiske bilparken

MOT-data fra den britiske bilparken, en stor og godt dokumentert referansebilpark. Dette er britiske data, vist her bare fordi modellen også har et EU-signal ovenfor.

Av 13 870 første MOT-kontroller (første forsøk, ikke omkontroll) i klasse 4 for biler av typen Audi A4 fra 2010 i 2023 ble 26,1 % ikke bestått. Det er lavere enn medianen på 32,5 % for biler på samme alder i denne bilparken. (Forskjell: 6,4 prosentpoeng)

Kilde: Anonymiserte DVSA MOT-testresultater 2023, Open Government Licence v3.0. En referanse fra den britiske bilparken, ikke et resultat for den enkelte bil. Den britiske MOT-registreringen er en stor, godt dokumentert referansebilpark og er tydelig merket som britiske data, ikke data fra ditt marked. Den erstatter ikke en besiktigelse.

Skal du kjøpe denne modellen? Sjekk VIN-nummeret til bilen før du bestemmer deg.

Hva dette er, og hva det ikke er

Tallene viser en samlet fordeling for mange biler av typen Audi A4 fra 2010. De er beregnet fra kilometerstander i britiske DVSA MOT-data som en tilnærming til bilparken. MOT-datasettet er anonymisert og inneholder verken VIN eller personopplysninger.

Det er ikke historikk per VIN. Det kan ikke fortelle deg kilometerstanden til én bestemt bil, eller om en bestemt kilometerteller er skrudd tilbake. Bruk det som en pekepinn: en avlesning langt under det typiske intervallet for alderen er et spor det er verdt å undersøke, ikke bevis på noe i seg selv.

For én bil kan du sjekke VIN-nummeret for å se dekodede opplysninger og eventuelle tilgjengelige registreringer av kilometerstand, inkludert en nederlandsk RDW-vurdering når du legger til et registreringsnummer. For nøyaktig hvordan intervallet beregnes og alle kildene bak det, se datametoden vår.

Andre årsmodeller av Audi A4

Alle årsmodeller: Audi A4Alle merker og modeller