odotrace

Britské pozorovania: 2023 · Rok vzorky: 2016.

Nízke, 10. percentil
63 097km
39 207 mi
Typické, medián
117 768km
73 178 mi
Vysoké, 90. percentil
254 200km
157 953 mi

V britských testoch MOT v roku 2023 malo auto Škoda Octavia z roku 2016 na odometri typicky približne 117 768 km (73 178 mi); prostredných 80 % údajov bolo medzi 63 097 a 254 200 km. Vychádza z 23 641 údajov v anonymizovanom datasete MOT agentúry DVSA (Open Government Licence v3.0).

Porovnanie: Škoda Octavia (2016)

Údaje na tejto stránke sú rozptýlené šírejšie: rozpätie od 10. do 90. percentilu je 162 % mediánu, oproti 106 % pri ostatných modeloch 2016 na OdoTrace (n = 30). Medián na tejto stránke je o 24 % vyšší než medián mediánov ostatných modelov 2016 na OdoTrace (94 796 km, n = 30); táto porovnávacia sada nie je britský vozový park. Staršia stránka Škoda Octavia 2015 má vyšší medián, 137 817 km (o 17 % viac než táto). Novšia stránka Škoda Octavia 2017 má nižší medián, 95 968 km (o 19 % menej než táto).

Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: .

Porovnajte inzerát

Zodpovedá údaj
očakávaniam?

Zasaďte kilometre od predajcu do kontextu skôr, než urobíte ďalší krok.

  • Porovnanie s rovnakým modelovým rokom
  • Pozrite si nízku hodnotu, medián a vysokú hodnotu
  • Zistite, kedy treba preveriť viac

Kam patrí toto auto?

Zadajte údaj odometra z inzerátu a uvidíte, kam spadá pre 2016 Škoda Octavia.

Zadajte kilometre, napríklad 120000.

Nízky údaj je dôvod na preverenie, nie dôkaz stočenia kilometrov.

Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy kilometrov konkrétneho vozidla. Ak záznamy chýbajú, výsledok ukáže medzery.

Litovský vozový park: typické kilometre

Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.

Rok vzorky: 2015. Žiadna litovská skupina pre rok 2016 nedosahuje 1 000 vozidiel, preto sa namiesto nej zobrazuje najbližšia dostupná skupina (2015). Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: .

Nízke, 10. percentil
121 169km
Typické, medián
215 341km
Vysoké, 90. percentil
320 584km

Vychádza z N = 1 004 litovských vozidiel. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.

Z 19 516 litovských áut Škoda Octavia s dvoma alebo viacerými údajmi z technických kontrol ukazuje 1,4 % pokles o viac než 5 000 km medzi údajmi a 29,0 % neskorší údaj nižší ako skorší o akúkoľvek hodnotu. Je to kontext na úrovni vozového parku zo záznamov technických kontrol, nie verdikt o jednotlivom aute. Dátumy kontrol sú presné len na týždeň a chyby pri zadávaní nadsadzujú hrubé číslo, preto sa ako prvý uvádza podiel s väčšími poklesmi.

Pri prvej technickej kontrole neuspelo na prvýkrát 15,2 % áut Škoda Octavia z roku 2016 (kontrol: 2 773). Zdroj: Otvorené údaje o technických kontrolách TRANSEKSTA (data.gov.lt, dataset 2721).

Fínsky vozový park: typické kilometre

Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.

Rok vzorky: 2016. Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.

Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.

Nízke, 10. percentil
105 490km
Typické, medián
185 658km
Vysoké, 90. percentil
281 676km
Škoda Octavia, prvé použitie 2016: posledný zaznamenaný údaj odometra vo fínskom registri vozidiel (Traficom), všetky palivá aj podľa paliva. Kilometre.
Palivo Medián (km) 10. percentil (km) 90. percentil (km) Vozidlá
Všetky palivá 185 658 105 490 281 676 5 392
Benzín 155 685 89 098 231 002 2 797
Nafta 223 430 147 065 310 752 2 477

Benzínové a naftové autá sa v typických kilometroch podstatne líšia, preto údaje za všetky palivá sedia ktorémukoľvek palivu menej presne než jeho vlastný riadok. Riadky benzínu a nafty počítajú autá, ktoré nie sú zaznamenané ako hybridy; riadok všetkých palív zahŕňa aj hybridné, elektrické a plynové autá. Zobrazuje sa len tam, kde má každé palivo aspoň 1 000 vozidiel.

Vychádza z N = 5 392 fínskych vozidiel. Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.

CO2 a spotreba (typové schválenie EÚ)

Údaje z typového schválenia EÚ pre Škoda Octavia z roku 2016 podľa paliva. Spotreba je údaj zo skúšobného cyklu a podhodnocuje reálnu prevádzku, takže každý odhad prevádzkových nákladov berte ako spodnú hranicu.

Nafta
110,1g/km CO2
4,17 l/100km (starší test)
Benzín
123,8g/km CO2
5,18 l/100km (starší test)
CNG
102,8g/km CO2
bez údajov (starší test)
LPG
112,5g/km CO2
6,76 l/100km (starší test)

Zdroj: Európska environmentálna agentúra, typové schválenie, Štandardná politika opätovného použitia EEA (uvedenie zdroja). Priemer vážený počtom registrácií podľa paliva.

Signály zvolávacích akcií v EÚ pre Škoda Octavia

Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.

Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.

EU Safety Gate: 17 kampaní KBA (DE): 30 kampaní Otvorené zvolávacie akcie RDW (NL): 1,1% vozového parku

Otvorené zvolávacie akcie RDW (NL): 1,1% · Škoda Octavia · . Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky. Úplný rozpis podľa zdrojov s dátumami a nahláseným rizikom nájdete na Škoda Octavia stránke zvolávacích akcií.

Spoľahlivosť podľa britských MOT, referenčné údaje britského vozového parku

Údaje britského vozového parku z MOT, veľkého a dobre zdokumentovaného referenčného vozového parku. Ide o britské údaje, zobrazené tu len preto, že model má aj vyššie uvedený signál EÚ.

Z 20 859 prvotných testov MOT triedy 4 (prvý pokus) pre autá Škoda Octavia z roku 2016 v roku 2023 neuspelo 13,8 %. Tento podiel je nižší ako medián 15,7 % pre autá rovnakého veku v tomto vozovom parku. (Rozdiel: 1,9 p. b.)

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023, Open Government Licence v3.0. Referencia britského vozového parku, nie výsledok pre jedno auto. Britské záznamy MOT sú veľký, dobre zdokumentovaný referenčný vozový park, jasne označený ako britské údaje, nie údaje z vášho trhu. Nenahrádzajú prehliadku.

Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta skôr než sa rozhodnete.

Čo to je a čo nie je

Tieto čísla ukazujú súhrnné rozdelenie pre mnohé autá Škoda Octavia z roku 2016. Počítajú sa z údajov odometra z britských testov MOT agentúry DVSA ako zástupného vozového parku. Dataset MOT je anonymizovaný a neobsahuje VIN ani osobné údaje.

Nie je to história jedného VIN. Nepovie vám najazdené kilometre konkrétneho auta ani to, či bol konkrétny odometer pretočený späť. Použite ho na orientačné posúdenie: údaj ďaleko pod typickým pásmom pre daný vek je stopa, ktorú stojí za to preveriť, nie dôkaz o čomkoľvek.

Pri jednom aute skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy odometra, vrátane holandského hodnotenia RDW, keď pridáte evidenčné číslo. Ako presne sa toto pásmo počíta a ktoré zdroje za ním stoja, vysvetľuje metodika údajov.

Ďalšie roky pre Škoda Octavia

Všetky modelové roky: Škoda OctaviaVšetky značky a modely