Škoda Octavia: kilometre podľa modelového roka
Škoda Octavia: každý modelový rok so stránkou na OdoTrace v jednej tabuľke. Typický (mediánový) údaj odometra a rozpätie od 10. do 90. percentilu z britských testov MOT v roku 2023, s počtom údajov za každým riadkom.
Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta
Britské kilometre podľa modelového roka
Kilometre · popri nich míleBritské pozorovania: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že pre daný modelový rok neexistuje stránka, takže sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Údaje | Vek v 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 230 221 | 143 053 | 134 441 | 337 696 | 3 049 | 19 |
| 2005 | 225 755 | 140 278 | 132 785 | 328 774 | 4 748 | 18 |
| 2006 | 219 720 | 136 528 | 131 982 | 320 099 | 7 724 | 17 |
| 2007 | 222 578 | 138 304 | 134 414 | 322 893 | 8 874 | 16 |
| 2008 | 214 649 | 133 377 | 130 519 | 319 179 | 8 273 | 15 |
| 2009 | 198 612 | 123 412 | 111 069 | 309 766 | 9 397 | 14 |
| 2011 | 173 860 | 108 032 | 99 679 | 285 230 | 15 012 | 12 |
| 2012 | 178 495 | 110 912 | 98 921 | 311 953 | 14 496 | 11 |
| 2013 | 164 925 | 102 480 | 93 269 | 301 054 | 13 665 | 10 |
| 2014 | 152 850 | 94 977 | 86 998 | 277 912 | 20 111 | 9 |
| 2015 | 137 817 | 85 636 | 75 802 | 277 939 | 22 499 | 8 |
| 2016 | 117 768 | 73 178 | 63 097 | 254 200 | 23 641 | 7 |
| 2017 | 95 968 | 59 632 | 50 416 | 211 604 | 20 742 | 6 |
| 2018 | 77 861 | 48 381 | 40 555 | 172 240 | 18 333 | 5 |
| 2019 | 63 743 | 39 608 | 30 492 | 147 081 | 22 160 | 4 |
| 2020 | 47 490 | 29 509 | 22 539 | 118 163 | 9 302 | 3 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: . Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.
Čo ukazuje tabuľka
Tabuľka zahŕňa modelové roky 2004 až 2020 (modelové roky so stránkou: 16; britské údaje MOT spolu: 222 026, z testov 2023). Najstarší modelový rok 2004 má medián 230 221 km a najnovší 2020 47 490 km: medián staršieho roka je o 385 % vyšší. Rozpätie od 10. do 90. percentilu je v pomere k mediánu najširšie pre 2020 (201 % mediánu) a najužšie pre 2007 (85 %). Medzi bezprostredne po sebe idúcimi modelovými rokmi (porovnaných dvojíc: 14) je medián novšieho roka v priemere o 11 300 km nižší.
Ide o pozorovania z britských testov MOT v roku 2023 pri rôznych autách v rôznom veku: prierez vozovým parkom, nie história jedného auta. Rozdiely medzi modelovými rokmi odrážajú autá rôzneho veku, nie zmeny v kilometroch jednotlivého auta.
Litovský vozový park: typické kilometre
Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.
Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: . Litovské a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Uvedené sú len modelové roky s litovskou vzorkou (vozidiel na modelový rok: aspoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2005 | 295 336 | 206 337 | 401 175 | 1 212 |
| 2006 | 296 313 | 197 373 | 405 793 | 1 383 |
| 2007 | 293 120 | 198 399 | 411 833 | 1 554 |
| 2008 | 282 219 | 177 901 | 399 632 | 1 453 |
| 2014 | 242 012 | 145 300 | 343 515 | 1 030 |
| 2015 | 215 341 | 121 169 | 320 584 | 1 004 |
| 2018 | 146 784 | 72 254 | 236 015 | 1 086 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.
Fínsky vozový park: typické kilometre
Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.
Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou. Fínske a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Fínsky register neuvádza dátum údaja a obsahuje len autá, ktoré sú stále v prevádzke. Uvedené sú len roky prvého použitia s fínskou vzorkou (vozidiel za rok: aspoň 1 000); najnovšie roky sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.
Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že daný rok nemá stránku alebo má menej než 1 000 fínskych vozidiel, preto sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2004 | 291 924 | 185 978 | 418 723 | 1 022 |
| 2005 | 296 630 | 197 127 | 424 281 | 1 865 |
| 2006 | 301 164 | 192 911 | 424 380 | 2 467 |
| 2007 | 310 612 | 195 070 | 443 706 | 2 224 |
| 2008 | 331 938 | 207 092 | 449 600 | 3 005 |
| 2009 | 261 484 | 159 273 | 389 046 | 2 980 |
| 2011 | 238 005 | 136 527 | 361 511 | 4 777 |
| 2012 | 225 249 | 128 899 | 341 839 | 3 873 |
| 2013 | 217 581 | 130 959 | 325 120 | 4 362 |
| 2014 | 214 588 | 130 902 | 315 752 | 5 502 |
| 2015 | 207 144 | 121 167 | 304 848 | 5 689 |
| 2016 | 185 658 | 105 490 | 281 676 | 5 392 |
| 2017 | 158 459 | 89 908 | 251 762 | 5 846 |
| 2018 | 131 334 | 72 382 | 218 234 | 5 126 |
| 2019 | 116 487 | 65 268 | 194 099 | 5 725 |
| 2020 | 99 562 | 52 619 | 175 116 | 4 327 |
| Modelový rok | Palivo | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | Všetky palivá | 310 612 | 195 070 | 443 706 | 2 224 |
| 2007 | Benzín | 266 188 | 166 903 | 353 039 | 1 174 |
| 2007 | Nafta | 379 666 | 263 945 | 492 095 | 1 050 |
| 2011 | Všetky palivá | 238 005 | 136 527 | 361 511 | 4 777 |
| 2011 | Benzín | 208 214 | 123 452 | 292 067 | 3 162 |
| 2011 | Nafta | 312 966 | 217 017 | 414 714 | 1 608 |
| 2012 | Všetky palivá | 225 249 | 128 899 | 341 839 | 3 873 |
| 2012 | Benzín | 200 361 | 116 408 | 282 616 | 2 643 |
| 2012 | Nafta | 295 687 | 204 717 | 399 285 | 1 227 |
| 2013 | Všetky palivá | 217 581 | 130 959 | 325 120 | 4 362 |
| 2013 | Benzín | 192 956 | 117 132 | 267 125 | 2 849 |
| 2013 | Nafta | 280 927 | 197 057 | 372 511 | 1 512 |
| 2014 | Všetky palivá | 214 588 | 130 902 | 315 752 | 5 502 |
| 2014 | Benzín | 188 710 | 114 194 | 263 294 | 3 414 |
| 2014 | Nafta | 268 740 | 189 495 | 357 455 | 2 053 |
| 2015 | Všetky palivá | 207 144 | 121 167 | 304 848 | 5 689 |
| 2015 | Benzín | 173 634 | 103 919 | 243 953 | 2 905 |
| 2015 | Nafta | 246 229 | 165 006 | 332 895 | 2 681 |
| 2016 | Všetky palivá | 185 658 | 105 490 | 281 676 | 5 392 |
| 2016 | Benzín | 155 685 | 89 098 | 231 002 | 2 797 |
| 2016 | Nafta | 223 430 | 147 065 | 310 752 | 2 477 |
| 2017 | Všetky palivá | 158 459 | 89 908 | 251 762 | 5 846 |
| 2017 | Benzín | 134 494 | 77 688 | 202 823 | 3 298 |
| 2017 | Nafta | 199 594 | 128 614 | 287 195 | 2 158 |
| 2018 | Všetky palivá | 131 334 | 72 382 | 218 234 | 5 126 |
| 2018 | Benzín | 115 236 | 63 866 | 175 647 | 3 190 |
| 2018 | Nafta | 175 488 | 104 697 | 260 629 | 1 324 |
| 2019 | Všetky palivá | 116 487 | 65 268 | 194 099 | 5 725 |
| 2019 | Benzín | 104 330 | 58 692 | 163 380 | 3 349 |
| 2019 | Nafta | 158 904 | 89 968 | 239 959 | 1 120 |
Benzínové a naftové autá sa v typických kilometroch podstatne líšia, preto údaje za všetky palivá sedia ktorémukoľvek palivu menej presne než jeho vlastný riadok. Riadky benzínu a nafty počítajú autá, ktoré nie sú zaznamenané ako hybridy; riadok všetkých palív zahŕňa aj hybridné, elektrické a plynové autá. Zobrazuje sa len tam, kde má každé palivo aspoň 1 000 vozidiel.
Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.
Signály zvolávacích akcií v EÚ: Škoda Octavia
Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.
Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.
Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky. Zvolávacie akcie a bezpečnostné signály: Škoda Octavia
Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN