odotrace

Britské pozorovania: 2023 · Rok vzorky: 2014.

Nízke, 10. percentil
86 998km
54 058 mi
Typické, medián
152 850km
94 977 mi
Vysoké, 90. percentil
277 912km
172 687 mi

V britských testoch MOT v roku 2023 malo auto Škoda Octavia z roku 2014 na odometri typicky približne 152 850 km (94 977 mi); prostredných 80 % údajov bolo medzi 86 998 a 277 912 km. Vychádza z 20 111 údajov v anonymizovanom datasete MOT agentúry DVSA (Open Government Licence v3.0).

Porovnanie: Škoda Octavia (2014)

Medián na tejto stránke je o 31 % vyšší než medián mediánov ostatných modelov 2014 na OdoTrace (116 874 km, n = 24); táto porovnávacia sada nie je britský vozový park. Údaje na tejto stránke sú rozptýlené šírejšie: rozpätie od 10. do 90. percentilu je 125 % mediánu, oproti 102 % pri ostatných modeloch 2014 na OdoTrace (n = 24). Staršia stránka Škoda Octavia 2013 má vyšší medián, 164 925 km (o 8 % viac než táto). Novšia stránka Škoda Octavia 2015 má nižší medián, 137 817 km (o 10 % menej než táto).

Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: .

Porovnajte inzerát

Zodpovedá údaj
očakávaniam?

Zasaďte kilometre od predajcu do kontextu skôr, než urobíte ďalší krok.

  • Porovnanie s rovnakým modelovým rokom
  • Pozrite si nízku hodnotu, medián a vysokú hodnotu
  • Zistite, kedy treba preveriť viac

Kam patrí toto auto?

Zadajte údaj odometra z inzerátu a uvidíte, kam spadá pre 2014 Škoda Octavia.

Zadajte kilometre, napríklad 120000.

Nízky údaj je dôvod na preverenie, nie dôkaz stočenia kilometrov.

Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy kilometrov konkrétneho vozidla. Ak záznamy chýbajú, výsledok ukáže medzery.

Litovský vozový park: typické kilometre

Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.

Rok vzorky: 2014. Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: .

Nízke, 10. percentil
145 300km
Typické, medián
242 012km
Vysoké, 90. percentil
343 515km

Vychádza z N = 1 030 litovských vozidiel. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.

Z 19 516 litovských áut Škoda Octavia s dvoma alebo viacerými údajmi z technických kontrol ukazuje 1,4 % pokles o viac než 5 000 km medzi údajmi a 29,0 % neskorší údaj nižší ako skorší o akúkoľvek hodnotu. Je to kontext na úrovni vozového parku zo záznamov technických kontrol, nie verdikt o jednotlivom aute. Dátumy kontrol sú presné len na týždeň a chyby pri zadávaní nadsadzujú hrubé číslo, preto sa ako prvý uvádza podiel s väčšími poklesmi.

Pri prvej technickej kontrole neuspelo na prvýkrát 18,1 % áut Škoda Octavia z roku 2014 (kontrol: 3 928). Zdroj: Otvorené údaje o technických kontrolách TRANSEKSTA (data.gov.lt, dataset 2721).

Fínsky vozový park: typické kilometre

Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.

Rok vzorky: 2014. Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.

Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.

Nízke, 10. percentil
130 902km
Typické, medián
214 588km
Vysoké, 90. percentil
315 752km
Škoda Octavia, prvé použitie 2014: posledný zaznamenaný údaj odometra vo fínskom registri vozidiel (Traficom), všetky palivá aj podľa paliva. Kilometre.
Palivo Medián (km) 10. percentil (km) 90. percentil (km) Vozidlá
Všetky palivá 214 588 130 902 315 752 5 502
Benzín 188 710 114 194 263 294 3 414
Nafta 268 740 189 495 357 455 2 053

Benzínové a naftové autá sa v typických kilometroch podstatne líšia, preto údaje za všetky palivá sedia ktorémukoľvek palivu menej presne než jeho vlastný riadok. Riadky benzínu a nafty počítajú autá, ktoré nie sú zaznamenané ako hybridy; riadok všetkých palív zahŕňa aj hybridné, elektrické a plynové autá. Zobrazuje sa len tam, kde má každé palivo aspoň 1 000 vozidiel.

Vychádza z N = 5 502 fínskych vozidiel. Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.

CO2 a spotreba (typové schválenie EÚ)

Údaje z typového schválenia EÚ pre Škoda Octavia z roku 2014 podľa paliva. Spotreba je údaj zo skúšobného cyklu a podhodnocuje reálnu prevádzku, takže každý odhad prevádzkových nákladov berte ako spodnú hranicu.

Nafta
112g/km CO2
4,24 l/100km (starší test)
Benzín
127,2g/km CO2
5,32 l/100km (starší test)
CNG
99,2g/km CO2
bez údajov (starší test)

Zdroj: Európska environmentálna agentúra, typové schválenie, Štandardná politika opätovného použitia EEA (uvedenie zdroja). Priemer vážený počtom registrácií podľa paliva.

Signály zvolávacích akcií v EÚ pre Škoda Octavia

Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.

Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.

EU Safety Gate: 17 kampaní KBA (DE): 30 kampaní Otvorené zvolávacie akcie RDW (NL): 1,1% vozového parku

Otvorené zvolávacie akcie RDW (NL): 1,1% · Škoda Octavia · . Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky. Úplný rozpis podľa zdrojov s dátumami a nahláseným rizikom nájdete na Škoda Octavia stránke zvolávacích akcií.

Spoľahlivosť podľa britských MOT, referenčné údaje britského vozového parku

Údaje britského vozového parku z MOT, veľkého a dobre zdokumentovaného referenčného vozového parku. Ide o britské údaje, zobrazené tu len preto, že model má aj vyššie uvedený signál EÚ.

Z 17 224 prvotných testov MOT triedy 4 (prvý pokus) pre autá Škoda Octavia z roku 2014 v roku 2023 neuspelo 17,4 %. Tento podiel je nižší ako medián 21,0 % pre autá rovnakého veku v tomto vozovom parku. (Rozdiel: 3,6 p. b.)

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023, Open Government Licence v3.0. Referencia britského vozového parku, nie výsledok pre jedno auto. Britské záznamy MOT sú veľký, dobre zdokumentovaný referenčný vozový park, jasne označený ako britské údaje, nie údaje z vášho trhu. Nenahrádzajú prehliadku.

Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta skôr než sa rozhodnete.

Čo to je a čo nie je

Tieto čísla ukazujú súhrnné rozdelenie pre mnohé autá Škoda Octavia z roku 2014. Počítajú sa z údajov odometra z britských testov MOT agentúry DVSA ako zástupného vozového parku. Dataset MOT je anonymizovaný a neobsahuje VIN ani osobné údaje.

Nie je to história jedného VIN. Nepovie vám najazdené kilometre konkrétneho auta ani to, či bol konkrétny odometer pretočený späť. Použite ho na orientačné posúdenie: údaj ďaleko pod typickým pásmom pre daný vek je stopa, ktorú stojí za to preveriť, nie dôkaz o čomkoľvek.

Pri jednom aute skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy odometra, vrátane holandského hodnotenia RDW, keď pridáte evidenčné číslo. Ako presne sa toto pásmo počíta a ktoré zdroje za ním stoja, vysvetľuje metodika údajov.

Ďalšie roky pre Škoda Octavia

Všetky modelové roky: Škoda OctaviaVšetky značky a modely