Kilometerstand for Volvo XC60 etter årsmodell
Volvo XC60: alle årsmodeller med en side hos OdoTrace i én tabell. Typisk kilometerstand (median) og intervallet fra 10. til 90. persentil fra britiske MOT-kontroller i 2023, med antall avlesninger bak hver rad.
Skal du kjøpe denne modellen? Sjekk VIN-nummeret til bilen
Kilometerstand i Storbritannia etter årsmodell
Kilometer · miles ved siden avBritiske observasjoner: 2023
- Median
- 10. til 90. persentil
Et brudd i linjen betyr at årsmodellen ikke har noen side, så det tegnes ingen verdi for den.
| Årsmodell | Median (km) | Median (mi) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Avlesninger | Alder i 2023 (år) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2009 | 203 705 | 126 577 | 133 511 | 279 185 | 3 858 | 14 |
| 2010 | 198 346 | 123 247 | 126 278 | 278 002 | 5 418 | 13 |
| 2011 | 184 343 | 114 546 | 117 929 | 264 040 | 5 640 | 12 |
| 2012 | 170 410 | 105 888 | 108 608 | 248 604 | 6 116 | 11 |
| 2016 | 105 494 | 65 551 | 62 940 | 165 690 | 17 191 | 7 |
| 2017 | 87 699 | 54 494 | 52 477 | 138 395 | 16 683 | 6 |
| 2019 | 54 450 | 33 834 | 30 801 | 91 940 | 7 070 | 4 |
Kilde: Anonymiserte DVSA MOT-testresultater 2023. Sammenstilling opprettet: . Dette historiske intervallet er ikke et anslag for inneværende år. Bilene har blitt eldre siden 2023, og gjentatte kontroller kan telle samme kjøretøy mer enn én gang.
Hva tabellen viser
Tabellen dekker årsmodellene 2009 til 2019 (årsmodeller med en side: 7; britiske MOT-avlesninger totalt: 61 976, fra kontroller i 2023). Den eldste årsmodellen, 2009, har en median på 203 705 km og den nyeste, 2019, 54 450 km: medianen for det eldre året er 274 % høyere. Intervallet fra 10. til 90. persentil er videst i forhold til medianen for 2019 (112 % av medianen) og smalest for 2009 (72 %). Mellom direkte påfølgende årsmodeller (par sammenlignet: 4) er medianen for det nyere året i gjennomsnitt 12 800 km lavere. I hvert sammenlignet par har den nyere årsmodellen den laveste medianen.
Dette er britiske MOT-observasjoner fra 2023 av ulike biler i ulik alder: et tverrsnitt av bilparken, ikke historikken til noen enkelt bil. Forskjeller mellom årsmodeller gjenspeiler biler i ulik alder, ikke endringer i kilometerstanden til en enkelt bil.
Litauisk bilpark: typisk kilometerstand
Data fra hjemmemarkedet. Fordeling av kilometerstand fra litauiske tekniske kontroller (TRANSEKSTA), med siste avlesning for hver bil. Kilometer.
Siste avlesning per kjøretøy. Observasjonsdatoer oppgis ikke i denne sammenstillingen. Dette er et annet utvalg enn de britiske kontrollavlesningene. Sammenstilling opprettet: . Litauiske og britiske tall kommer fra separate utvalg og kombineres aldri. Bare årsmodeller med et litauisk utvalg er oppført (kjøretøy per årsmodell: minst 1 000).
| Årsmodell | Median (km) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Kjøretøy |
|---|---|---|---|---|
| 2009 | 283 320 | 215 283 | 356 261 | 1 623 |
| 2010 | 274 380 | 191 856 | 354 214 | 1 457 |
| 2011 | 266 084 | 177 033 | 345 663 | 1 270 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA, via data.gov.lt, CC BY 4.0.
Den finske bilparken: typisk kilometerstand
Data fra det finske kjøretøyregisteret (Traficom): den sist registrerte kilometerstanden på personbiler i trafikk i Finland, etter første bruksår. Det finnes ingen avlesningsdato, bare biler som fortsatt er i bruk telles med, og bruktimporterte biler er med. Kilometer.
Registeruttrekk: 30. juni 2026. De nyeste første bruksårene er utelatt, siden de fleste av disse bilene ennå ikke har vært til kontroll. Finske og britiske tall kommer fra separate utvalg og slås aldri sammen. Det finske registeret har ingen avlesningsdato og viser bare biler som fortsatt er i bruk. Bare første bruksår med et finsk utvalg er oppført (kjøretøy per år: minst 1 000). De nyeste årene er utelatt, siden de fleste av disse bilene ennå ikke har vært til kontroll.
Datoene er ulike: Den finske verdien er den siste avlesningen i et registeruttrekk fra 2026, mens de britiske tallene er avlesninger fra kontroller i 2023. Biler med samme første bruksår er derfor flere år eldre i det finske tallet, og det alene gir titusenvis av ekstra kilometer. Et høyere eller lavere finsk tall viser ikke at finske biler kjøres mer eller mindre.
- Median
- 10. til 90. persentil
Et brudd i linjen betyr at det året ikke har noen side eller har færre enn 1 000 finske kjøretøy, så det er ikke tegnet noen verdi.
| Årsmodell | Median (km) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Kjøretøy |
|---|---|---|---|---|
| 2009 | 338 136 | 238 568 | 440 928 | 1 310 |
| 2010 | 322 896 | 221 407 | 427 546 | 1 637 |
| 2011 | 302 372 | 203 806 | 412 000 | 2 016 |
| 2012 | 284 708 | 186 046 | 392 167 | 1 595 |
| 2016 | 199 053 | 130 014 | 286 308 | 2 297 |
| 2017 | 171 457 | 106 519 | 252 262 | 3 135 |
| 2019 | 122 971 | 74 455 | 187 514 | 2 800 |
Persentiler beregnet av OdoTrace ut fra registerpostene. Ikke en offisiell statistikk fra Traficom. Kilde: Traficom, Finlands transport- og kommunikasjonsbyrå, åpne kjøretøydata, CC BY 4.0.
Signaler om tilbakekalling i EU: Volvo XC60
Aktivitet for tilbakekalling på modellnivå fra registre i EU-markedet. Tallene er veiledende og vises per kilde, aldri lagt sammen. Ikke spesifikt for denne bilen.
Oversikt over tilbakekallinger opprettet: 2026-10-04. Historisk øyeblikksbilde, ikke en live-sjekk av tilbakekallinger. Få bekreftet gjeldende status og reparasjonsstatus hos produsenten.
Tilbakekallinger gjelder produksjonsperioder, ikke bare årsmodeller. Tilbakekallinger og sikkerhetssignaler: Volvo XC60
Vil du sjekke en bestemt bil i stedet for modellgjennomsnittet? Sjekk VIN-nummeret