odotrace

Britské pozorovania: 2023 · Rok vzorky: 2011.

Nízke, 10. percentil
98 023km
60 909 mi
Typické, medián
176 939km
109 945 mi
Vysoké, 90. percentil
323 378km
200 938 mi

V britských testoch MOT v roku 2023 malo auto Toyota Avensis z roku 2011 na odometri typicky približne 176 939 km (109 945 mi); prostredných 80 % údajov bolo medzi 98 023 a 323 378 km. Vychádza z 5 865 údajov v anonymizovanom datasete MOT agentúry DVSA (Open Government Licence v3.0).

Porovnanie: Toyota Avensis (2011)

Údaje na tejto stránke sú rozptýlené šírejšie: rozpätie od 10. do 90. percentilu je 127 % mediánu, oproti 93 % pri ostatných modeloch 2011 na OdoTrace (n = 14). Staršia stránka Toyota Avensis 2010 má vyšší medián, 185 612 km (o 5 % viac než táto). Novšia stránka Toyota Avensis 2012 má podobný medián, 177 248 km (rozdiel najviac 3 %). Ak vydelíme medián na tejto stránke vekom auta pri testoch 2023 (vek v rokoch: 12), vyjde zhruba 14 700 km ročne; ide o jednoduchý priemer odvodený z mediánu, nie o nameranú ročnú vzdialenosť.

Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: .

Porovnajte inzerát

Zodpovedá údaj
očakávaniam?

Zasaďte kilometre od predajcu do kontextu skôr, než urobíte ďalší krok.

  • Porovnanie s rovnakým modelovým rokom
  • Pozrite si nízku hodnotu, medián a vysokú hodnotu
  • Zistite, kedy treba preveriť viac

Kam patrí toto auto?

Zadajte údaj odometra z inzerátu a uvidíte, kam spadá pre 2011 Toyota Avensis.

Zadajte kilometre, napríklad 120000.

Nízky údaj je dôvod na preverenie, nie dôkaz stočenia kilometrov.

Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy kilometrov konkrétneho vozidla. Ak záznamy chýbajú, výsledok ukáže medzery.

Fínsky vozový park: typické kilometre

Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.

Rok vzorky: 2011. Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.

Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.

Nízke, 10. percentil
142 256km
Typické, medián
241 840km
Vysoké, 90. percentil
366 721km
Toyota Avensis, prvé použitie 2011: posledný zaznamenaný údaj odometra vo fínskom registri vozidiel (Traficom), všetky palivá aj podľa paliva. Kilometre.
Palivo Medián (km) 10. percentil (km) 90. percentil (km) Vozidlá
Všetky palivá 241 840 142 256 366 721 4 341
Benzín 221 071 132 407 311 793 3 309
Nafta 334 957 226 853 439 799 1 032

Benzínové a naftové autá sa v typických kilometroch podstatne líšia, preto údaje za všetky palivá sedia ktorémukoľvek palivu menej presne než jeho vlastný riadok. Riadky benzínu a nafty počítajú autá, ktoré nie sú zaznamenané ako hybridy; riadok všetkých palív zahŕňa aj hybridné, elektrické a plynové autá. Zobrazuje sa len tam, kde má každé palivo aspoň 1 000 vozidiel.

Vychádza z N = 4 341 fínskych vozidiel. Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.

CO2 a spotreba (typové schválenie EÚ)

Údaje z typového schválenia EÚ pre Toyota Avensis z roku 2011 podľa paliva. Spotreba je údaj zo skúšobného cyklu a podhodnocuje reálnu prevádzku, takže každý odhad prevádzkových nákladov berte ako spodnú hranicu.

Benzín
156,8g/km CO2
6,56 l/100km (starší test)
Nafta
149,2g/km CO2
5,65 l/100km (starší test)

Zdroj: Európska environmentálna agentúra, typové schválenie, Štandardná politika opätovného použitia EEA (uvedenie zdroja). Priemer vážený počtom registrácií podľa paliva.

Signály zvolávacích akcií v EÚ pre Toyota Avensis

Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.

Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.

EU Safety Gate: 10 kampaní KBA (DE): 26 kampaní

Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky. Úplný rozpis podľa zdrojov s dátumami a nahláseným rizikom nájdete na Toyota Avensis stránke zvolávacích akcií.

Spoľahlivosť podľa britských MOT, referenčné údaje britského vozového parku

Údaje britského vozového parku z MOT, veľkého a dobre zdokumentovaného referenčného vozového parku. Ide o britské údaje, zobrazené tu len preto, že model má aj vyššie uvedený signál EÚ.

Z 4 799 prvotných testov MOT triedy 4 (prvý pokus) pre autá Toyota Avensis z roku 2011 v roku 2023 neuspelo 23,4 %. Tento podiel je nižší ako medián 29,4 % pre autá rovnakého veku v tomto vozovom parku. (Rozdiel: 6,0 p. b.)

Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023, Open Government Licence v3.0. Referencia britského vozového parku, nie výsledok pre jedno auto. Britské záznamy MOT sú veľký, dobre zdokumentovaný referenčný vozový park, jasne označený ako britské údaje, nie údaje z vášho trhu. Nenahrádzajú prehliadku.

Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta skôr než sa rozhodnete.

Čo to je a čo nie je

Tieto čísla ukazujú súhrnné rozdelenie pre mnohé autá Toyota Avensis z roku 2011. Počítajú sa z údajov odometra z britských testov MOT agentúry DVSA ako zástupného vozového parku. Dataset MOT je anonymizovaný a neobsahuje VIN ani osobné údaje.

Nie je to história jedného VIN. Nepovie vám najazdené kilometre konkrétneho auta ani to, či bol konkrétny odometer pretočený späť. Použite ho na orientačné posúdenie: údaj ďaleko pod typickým pásmom pre daný vek je stopa, ktorú stojí za to preveriť, nie dôkaz o čomkoľvek.

Pri jednom aute skontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a všetky dostupné záznamy odometra, vrátane holandského hodnotenia RDW, keď pridáte evidenčné číslo. Ako presne sa toto pásmo počíta a ktoré zdroje za ním stoja, vysvetľuje metodika údajov.

Ďalšie roky pre Toyota Avensis

Všetky modelové roky: Toyota AvensisVšetky značky a modely