odotrace

Brit megfigyelések: 2023 · A minta évjárata: 2011.

Alacsony, 10. percentilis
98 023km
60 909 mi
Jellemző, medián
176 939km
109 945 mi
Magas, 90. percentilis
323 378km
200 938 mi

A brit MOT-vizsgákon (2023) a Toyota Avensis (évjárat: 2011) jellemzően körülbelül 176 939 km-t (109 945 mérföldet) mutatott a kilométerórán; az értékek középső 80%-a 98 023 és 323 378 km közé esett. Alap: 5865 mérés a DVSA anonimizált MOT-adatkészletében (Open Government Licence v3.0).

Toyota Avensis 2011: összehasonlítás

Az oldal mérései szórtabbak: a 10. és a 90. percentilis közötti tartomány a medián 127%-a, szemben az OdoTrace többi 2011 évjáratú modelljének 93%-ával (n = 14). Az idősebb évjárat oldala, Toyota Avensis 2010, magasabb mediánt mutat: 185 612 km (5%-kal több, mint ezen az oldalon). Az újabb évjárat oldala, Toyota Avensis 2012, hasonló mediánt mutat: 177 248 km (az eltérés kisebb, mint 3%). Ha az oldal mediánját elosztjuk az autó vizsgálatkori életkorával (vizsgálati év: 2023; életkor években: 12), körülbelül 14 700 km jön ki évente; ez a mediánból számolt egyszerű átlag, nem mért éves futásteljesítmény.

Ez a történeti tartomány nem az aktuális év becslése. Az autók 2023 óta öregedtek; az ismételt vizsgálatok ugyanazt a járművet többször is számolhatják.

Forrás: DVSA anonimizált MOT-vizsgaeredmények, 2023. Összesítés készítése: .

Hirdetés összevetése

Hihető a
kilométeróra-állás?

A következő lépés előtt helyezze összefüggésbe az eladó által megadott futásteljesítményt.

  • Összevetés azonos modellévvel
  • Alacsony, medián és magas tartomány megtekintése
  • Tudja, mikor kell tovább vizsgálódni

Hová esik ez az autó?

Adja meg a hirdetés kilométeróra-állását az összevetéshez: 2011 Toyota Avensis.

Adjon meg kilométert, például 120000-et.

Az alacsony érték további vizsgálatra ad okot, nem bizonyítja a visszatekerést.

A modellátlag helyett egy adott autót ellenőrizne? Ellenőrizze a VIN-jét a dekódolt adatokért és az adott jármű elérhető kilométeróra-bejegyzéseiért. Az eredmény a hiányzó időszakokat is jelzi.

Finn járműállomány: jellemző futásteljesítmény

A finn járműnyilvántartás adatai (Traficom): a Finnországban forgalomban lévő személyautók utoljára rögzített kilométeróra-állása az első üzembe helyezés éve szerint. A leolvasás dátuma nincs megadva, csak a még használatban lévő autók szerepelnek, és a behozott használt autók is benne vannak. Kilométer.

A minta évjárata: 2011. Nyilvántartási kivonat: 2026. jún. 30. A legfrissebb üzembe helyezési évek kimaradnak, mert ezeknek az autóknak a többsége még nem esett át műszaki vizsgán.

Az időpontok eltérnek: a finn érték egy 2026. évi nyilvántartási kivonat utolsó rögzített állása, a brit adatok 2023. évi vizsgák leolvasásai, ezért az azonos üzembe helyezési évű autók a finn adatban több évvel idősebbek, ami önmagában több tízezer kilométert jelent. A magasabb vagy alacsonyabb finn érték nem azt mutatja, hogy a finn autókat többet vagy kevesebbet használják.

Alacsony, 10. percentilis
142 256km
Jellemző, medián
241 840km
Magas, 90. percentilis
366 721km
Toyota Avensis, első üzembe helyezés: 2011: utoljára rögzített kilométeróra-állás a finn járműnyilvántartásban (Traficom), minden üzemanyag és üzemanyag szerint. Kilométer.
Üzemanyag Medián (km) 10. percentilis (km) 90. percentilis (km) Járművek
Minden üzemanyag 241 840 142 256 366 721 4341
Benzin 221 071 132 407 311 793 3309
Dízel 334 957 226 853 439 799 1032

A benzines és a dízel autók jellemző futásteljesítménye jelentősen eltér, ezért az összes üzemanyagra vonatkozó adatok mindkét üzemanyagra kevésbé illenek, mint a saját soruk. A benzin és a dízel sorok azokat az autókat számolják, amelyeket nem hibridként rögzítettek; az összes üzemanyagot mutató sor a hibrid, az elektromos és a gázüzemű autókat is tartalmazza. Csak akkor jelenik meg, ha mindkét üzemanyagnál legalább 1000 jármű van.

N = 4341 finn jármű alapján. A percentiliseket az OdoTrace számította a nyilvántartási adatokból; nem a Traficom hivatalos statisztikája. Forrás: Finn Közlekedési és Hírközlési Ügynökség (Traficom), nyílt járműadatok, CC BY 4.0.

CO2 és fogyasztás (EU-típusjóváhagyás)

EU-típusjóváhagyási értékek a Toyota Avensis 2011 modellhez üzemanyag szerint. A fogyasztás tesztciklusból származik, és alábecsüli a valós használatot; az üzemeltetési költség becslése ezért inkább alsó határ.

Benzin
156,8g/km CO2
6,56 l/100km (régebbi teszt)
Dízel
149,2g/km CO2
5,65 l/100km (régebbi teszt)

Forrás: Európai Környezetvédelmi Ügynökség, típusjóváhagyás, Az EEA szabványos újrafelhasználási szabályzata (forrásmegjelöléssel). Forgalomba helyezések számával súlyozott átlag üzemanyagonként.

EU-visszahívási jelzések ehhez: Toyota Avensis

Modellszintű visszahívási akciók EU-piaci nyilvántartásokból. A számok tájékoztató jelzések, forrásonként jelennek meg, és soha nem adjuk össze őket. Nem erre az autóra vonatkoznak külön.

Visszahívási pillanatkép készítése: 2026-10-04. Történeti adatok, nem élő visszahívás-ellenőrzés. Az érintettséget és a javítást a gyártónál erősítse meg.

EU Safety Gate: 10 visszahívási akció KBA (DE): 26 visszahívási akció

A visszahívások gyártási időszakokra vonatkoznak, nem csupán modellévekre. A teljes forrásonkénti bontás, dátumok és jelzett kockázatok itt találhatók: Toyota Avensis visszahívási oldal.

Brit MOT-megbízhatóság, referenciaadatok a brit járműállományból

Brit MOT-járműállomány, egy nagy és jól dokumentált referenciaállomány. Ezek brit adatok, amelyeket itt csak azért mutatunk, mert a modellhez fenti EU-jelzés is tartozik.

A 2011 évjáratú Toyota Avensis autók 2023. évi első, 4. osztályú MOT-vizsgái közül (vizsgák száma: 4799) 23,4% sikertelen volt. Ez alacsonyabb, mint az ilyen korú autók 29,4%-os mediánja ugyanebben a járműállományban. (Különbség százalékpontban: 6,0)

Forrás: DVSA anonimizált MOT-vizsgaeredmények, 2023, Open Government Licence v3.0. Brit járműállományi összehasonlítás, nem egyetlen autó eredménye. A brit MOT-adatok egy nagy, jól dokumentált referenciaállományt adnak, és egyértelműen brit adatként jelöljük őket, nem az Ön piacának adataként. Nem helyettesíti az autó átvizsgálását.

Ezt a modellt venné? Ellenőrizze az autó VIN-jét mielőtt dönt.

Mit mutatnak ezek az adatok – és mit nem

Ezek a számok sok 2011 évjáratú Toyota Avensis autó összesített eloszlását mutatják brit DVSA MOT-kilométeróra-adatokból, állományi összehasonlításként. A MOT-adatkészlet anonimizált, nem tartalmaz VIN-t vagy személyes adatot.

Ez nem VIN szerinti előélet. Nem árulja el egy adott autó futásteljesítményét, sem azt, hogy visszatekerték-e az óráját. Észszerűségi ellenőrzésre használja: az életkorához képest jóval alacsonyabb érték további vizsgálatra utal, önmagában semmit nem bizonyít.

Egy adott autónál ellenőrizze a VIN-jét a dekódolt adatok és elérhető kilométeróra-bejegyzések megtekintéséhez, holland rendszám hozzáadásával az RDW-minősítést is. A tartomány pontos számítását és minden forrását itt ismertetjük: adatmódszertan.

Más évek ehhez: Toyota Avensis

Minden modellév: Toyota AvensisÖsszes márka és modell