odotrace

Obserwacje w Wielkiej Brytanii: 2023 · Rocznik próby: 2011.

Niski, 10. percentyl
98 023km
60 909 mi
Typowy, mediana
176 939km
109 945 mi
Wysoki, 90. percentyl
323 378km
200 938 mi

W brytyjskich badaniach MOT w 2023 r. Toyota Avensis z 2011 zwykle wskazywał około 176 939 km (109 945 mil) na liczniku; środkowe 80% odczytów mieściło się między 98 023 a 323 378 km. Podstawa: zanonimizowany zbiór danych MOT agencji DVSA; liczba odczytów: 5865 (Open Government Licence v3.0).

Toyota Avensis 2011: porównanie

Odczyty na tej stronie są bardziej rozproszone: zakres od 10. do 90. percentyla to 127% mediany, wobec 93% dla pozostałych modeli z rocznika 2011 w OdoTrace (n = 14). Starszy rocznik, Toyota Avensis 2010, ma wyższą medianę: 185 612 km (o 5% więcej niż ta strona). Nowszy rocznik, Toyota Avensis 2012, ma zbliżoną medianę: 177 248 km (różnica poniżej 3% względem tej strony). Po podzieleniu mediany tej strony przez wiek pojazdu w czasie badań w 2023 r. (wiek w latach: 12) wychodzi około 14 700 km rocznie; to prosta średnia wyliczona z mediany, a nie zmierzony roczny przebieg.

Ten historyczny zakres nie jest szacunkiem na bieżący rok. Samochody postarzały się od 2023 r.; powtórne badania mogą liczyć ten sam pojazd wielokrotnie.

Źródło: DVSA, zanonimizowane wyniki testów MOT, 2023. Utworzono zestawienie: .

Porównaj ogłoszenie

Czy odczyt
wygląda wiarygodnie?

Oceń przebieg podany przez sprzedawcę w kontekście przed kolejnym krokiem.

  • Porównaj z tym samym rocznikiem
  • Zobacz zakres niski, medianę i wysoki
  • Rozpoznaj, kiedy trzeba sprawdzić dokładniej

Gdzie mieści się to auto?

Wpisz przebieg z ogłoszenia, aby porównać go z 2011 Toyota Avensis.

Wpisz kilometry, na przykład 120000.

Niski odczyt to powód do sprawdzenia, a nie dowód cofnięcia licznika.

Chcesz sprawdzić konkretne auto zamiast średniej modelu? Sprawdź jego VIN aby zobaczyć rozkodowane dane i dostępne odczyty przebiegu tego pojazdu. Wynik pokazuje luki, gdy brakuje zapisów.

Fiński park pojazdów: typowy przebieg

Dane z fińskiego rejestru pojazdów (Traficom): ostatni zapisany odczyt licznika samochodów osobowych będących w ruchu w Finlandii, według roku pierwszego oddania do użytku. Nie ma daty odczytu, liczone są tylko samochody nadal użytkowane, a uwzględniono też używane samochody sprowadzone z zagranicy. Kilometry.

Rocznik próby: 2011. Wyciąg z rejestru: 30 cze 2026. Najnowsze lata pierwszego użytkowania pominięto, ponieważ większość tych samochodów nie przeszła jeszcze badania technicznego.

Daty się różnią: wartość fińska to ostatni odczyt w wyciągu z rejestru z 2026 r., a wartości brytyjskie to odczyty z badań z 2023 r., więc samochody z tego samego roku pierwszego użytkowania są w danych fińskich o kilka lat starsze, co samo w sobie dodaje dziesiątki tysięcy kilometrów. Wyższa lub niższa wartość fińska nie oznacza, że fińskimi samochodami jeździ się więcej lub mniej.

Niski, 10. percentyl
142 256km
Typowy, mediana
241 840km
Wysoki, 90. percentyl
366 721km
Toyota Avensis, pierwsze użytkowanie 2011: ostatni zapisany odczyt licznika w fińskim rejestrze pojazdów (Traficom), wszystkie paliwa i według paliwa. Kilometry.
Paliwo Mediana (km) 10. percentyl (km) 90. percentyl (km) Pojazdy
Wszystkie paliwa 241 840 142 256 366 721 4341
Benzyna 221 071 132 407 311 793 3309
Olej napędowy 334 957 226 853 439 799 1032

Samochody benzynowe i z silnikiem wysokoprężnym znacznie różnią się typowym przebiegiem, więc dane dla wszystkich paliw pasują do każdego paliwa słabiej niż jego własny wiersz. Wiersze dla benzyny i oleju napędowego liczą samochody, które nie są zapisane w rejestrze jako hybrydy; wiersz dla wszystkich paliw obejmuje też hybrydy, samochody elektryczne i gazowe. Pokazywane tylko wtedy, gdy każde paliwo ma co najmniej 1000 pojazdów.

Na podstawie N = 4341 fińskich pojazdów. Percentyle obliczył OdoTrace na podstawie danych rejestru; nie jest to oficjalna statystyka Traficom. Źródło: Fińska Agencja Transportu i Łączności Traficom, otwarte dane o pojazdach, CC BY 4.0.

CO2 i zużycie (homologacja UE)

Wartości homologacyjne UE dla Toyota Avensis 2011 według paliwa. Zużycie pochodzi z cyklu testowego i często zaniża rzeczywiste; szacowane koszty stanowią więc raczej dolną granicę.

Benzyna
156,8g/km CO2
6,56 l/100km (starszy test)
Olej napędowy
149,2g/km CO2
5,65 l/100km (starszy test)

Źródło: Europejska Agencja Środowiska, homologacja, Standardowa polityka ponownego wykorzystania EEA (z podaniem źródła). Średnia ważona liczbą rejestracji według paliwa.

Unijne sygnały akcji dla Toyota Avensis

Akcje dla modelu z rejestrów rynku UE. Liczby są wskazówkami pokazywanymi osobno dla każdego źródła i nigdy nie są sumowane. Nie dotyczą konkretnie tego auta.

Utworzono zestawienie akcji: 2026-10-04. Dane historyczne, nie bieżąca kontrola akcji. Potwierdź zastosowanie i naprawę u producenta.

EU Safety Gate: 10 akcji przywoławczych KBA (DE): 26 akcji przywoławczych

Akcje dotyczą okresów produkcji, nie tylko roczników modelu. Pełny podział według źródeł, z datami i zgłoszonym ryzykiem, znajdziesz na Toyota Avensis stronie akcji przywoławczych.

Niezawodność według brytyjskich badań MOT, dane odniesienia z brytyjskiej floty

Brytyjskie dane MOT dla grupy pojazdów, duża i dobrze udokumentowana flota odniesienia. Pokazujemy je tylko dlatego, że model ma także powyższy sygnał UE.

Spośród pierwszych badań MOT klasy 4 samochodów Toyota Avensis z rocznika 2011 w 2023 roku (liczba badań: 4799) 23,4% zakończyło się wynikiem negatywnym. W porównaniu z medianą 29,4% dla samochodów w tym samym wieku w tej flocie wskaźnik ten jest niższy. (Różnica w punktach procentowych: 6,0)

Źródło: DVSA, zanonimizowane wyniki testów MOT, 2023, Open Government Licence v3.0. Brytyjski park pojazdów służy jako punkt odniesienia, nie wynik konkretnego auta. Brytyjskie dane MOT to duża, dobrze udokumentowana flota odniesienia, wyraźnie oznaczona jako dane z Wielkiej Brytanii, a nie z Twojego rynku. Nie zastępuje to oględzin.

Kupujesz ten model? Sprawdź VIN auta przed decyzją.

Co pokazują te dane, a czego nie

Liczby te pokazują zbiorczy rozkład dla wielu samochodów Toyota Avensis z rocznika 2011, obliczony z brytyjskich odczytów licznika DVSA MOT jako porównanie floty. Zbiór danych MOT jest zanonimizowany i nie zawiera numerów VIN ani danych osobowych.

To nie jest historia konkretnego VIN. Nie mówi o przebiegu konkretnego auta ani o tym, czy cofnięto jego licznik. Używaj go do wstępnej oceny: odczyt znacznie poniżej typowego zakresu dla wieku warto wyjaśnić, ale sam niczego nie dowodzi.

Dla konkretnego auta sprawdź jego VIN aby zobaczyć rozkodowane dane i dostępne odczyty, w tym ocenę holenderskiego RDW po dodaniu numeru rejestracyjnego. Obliczanie zakresu i wszystkie źródła wyjaśnia metodyka danych.

Inne roczniki dla Toyota Avensis

Wszystkie roczniki: Toyota AvensisWszystkie marki i modele