Toyota Avensis: kilometre podľa modelového roka
Toyota Avensis: každý modelový rok so stránkou na OdoTrace v jednej tabuľke. Typický (mediánový) údaj odometra a rozpätie od 10. do 90. percentilu z britských testov MOT v roku 2023, s počtom údajov za každým riadkom.
Kupujete tento model? Skontrolujte VIN auta
Britské kilometre podľa modelového roka
Kilometre · popri nich míleBritské pozorovania: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že pre daný modelový rok neexistuje stránka, takže sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Údaje | Vek v 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001 | 168 656 | 104 798 | 95 931 | 259 662 | 1 049 | 22 |
| 2002 | 173 876 | 108 042 | 99 386 | 267 651 | 1 480 | 21 |
| 2003 | 178 479 | 110 902 | 105 174 | 275 038 | 3 144 | 20 |
| 2004 | 185 877 | 115 499 | 111 514 | 275 405 | 4 282 | 19 |
| 2005 | 193 404 | 120 176 | 115 171 | 291 406 | 5 716 | 18 |
| 2006 | 197 735 | 122 867 | 116 573 | 301 354 | 7 271 | 17 |
| 2007 | 205 849 | 127 909 | 120 815 | 312 178 | 7 967 | 16 |
| 2008 | 191 285 | 118 859 | 109 928 | 302 504 | 7 823 | 15 |
| 2009 | 191 804 | 119 182 | 105 172 | 308 720 | 7 205 | 14 |
| 2010 | 185 612 | 115 334 | 106 136 | 312 397 | 7 615 | 13 |
| 2011 | 176 939 | 109 945 | 98 023 | 323 378 | 5 865 | 12 |
| 2012 | 177 248 | 110 137 | 97 359 | 344 032 | 6 319 | 11 |
| 2018 | 109 178 | 67 840 | 49 146 | 246 913 | 1 333 | 5 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testov MOT agentúry DVSA 2023. Súhrn vytvorený: . Toto historické pásmo nie je odhadom pre aktuálny rok. Autá od roku 2023 zostarli; opakované testy môžu to isté vozidlo započítať viackrát.
Čo ukazuje tabuľka
Tabuľka zahŕňa modelové roky 2001 až 2018 (modelové roky so stránkou: 13; britské údaje MOT spolu: 67 069, z testov 2023). Najstarší modelový rok 2001 má medián 168 656 km a najnovší 2018 109 178 km: medián staršieho roka je o 54 % vyšší. Rozpätie od 10. do 90. percentilu je v pomere k mediánu najširšie pre 2018 (181 % mediánu) a najužšie pre 2004 (88 %). Medzi bezprostredne po sebe idúcimi modelovými rokmi (porovnaných dvojíc: 11) sa medián novšieho roka v priemere líši o menej než 3 %.
Ide o pozorovania z britských testov MOT v roku 2023 pri rôznych autách v rôznom veku: prierez vozovým parkom, nie história jedného auta. Rozdiely medzi modelovými rokmi odrážajú autá rôzneho veku, nie zmeny v kilometroch jednotlivého auta.
Litovský vozový park: typické kilometre
Údaje domáceho trhu. Rozdelenie údajov odometra z litovských technických kontrol (TRANSEKSTA), pri každom aute s posledným údajom. Kilometre.
Posledný údaj pre každé vozidlo; dátumy pozorovania nie sú v tomto súhrne uvedené. Ide o inú vzorku než britské údaje z kontrol. Súhrn vytvorený: . Litovské a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Uvedené sú len modelové roky s litovskou vzorkou (vozidiel na modelový rok: aspoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2001 | 284 768 | 200 840 | 371 785 | 1 153 |
| 2003 | 307 425 | 216 469 | 397 322 | 1 872 |
| 2004 | 299 554 | 212 714 | 394 917 | 2 490 |
| 2005 | 301 602 | 211 763 | 392 079 | 2 563 |
| 2006 | 293 080 | 206 039 | 392 023 | 2 745 |
| 2007 | 289 824 | 204 105 | 385 224 | 2 606 |
| 2008 | 274 599 | 171 860 | 376 830 | 1 719 |
| 2009 | 271 193 | 178 715 | 358 127 | 1 503 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA cez data.gov.lt, CC BY 4.0.
Fínsky vozový park: typické kilometre
Údaje z fínskeho registra vozidiel (Traficom): posledný zaznamenaný údaj odometra osobných áut v premávke vo Fínsku podľa roka prvého použitia. Dátum údaja nie je uvedený, počítajú sa len autá, ktoré sú stále v prevádzke, a zahrnuté sú ojazdené dovozy. Kilometre.
Výpis z registra: 30. 6. 2026. Najnovšie roky prvého použitia sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou. Fínske a britské údaje pochádzajú z oddelených vzoriek a nikdy sa nekombinujú. Fínsky register neuvádza dátum údaja a obsahuje len autá, ktoré sú stále v prevádzke. Uvedené sú len roky prvého použitia s fínskou vzorkou (vozidiel za rok: aspoň 1 000); najnovšie roky sú vynechané, pretože väčšina týchto áut ešte neprešla technickou kontrolou.
Dátumy sa líšia: fínska hodnota je posledný údaj vo výpise z registra z roku 2026, zatiaľ čo britské údaje sú údaje z testov v roku 2023, takže autá z rovnakého roka prvého použitia sú vo fínskom údaji o niekoľko rokov staršie, čo samo pridáva desaťtisíce kilometrov. Vyšší alebo nižší fínsky údaj nepreukazuje, že sa fínske autá jazdia viac alebo menej.
- Medián
- 10. až 90. percentil
Prerušenie čiary znamená, že daný rok nemá stránku alebo má menej než 1 000 fínskych vozidiel, preto sa preň nekreslí hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|
| 2001 | 309 305 | 192 052 | 418 531 | 2 188 |
| 2002 | 301 355 | 176 485 | 413 972 | 2 258 |
| 2003 | 309 472 | 195 172 | 413 691 | 3 722 |
| 2004 | 309 667 | 201 568 | 414 755 | 3 786 |
| 2005 | 301 839 | 193 586 | 419 954 | 3 856 |
| 2006 | 295 804 | 185 529 | 421 266 | 3 998 |
| 2007 | 285 213 | 179 744 | 417 246 | 2 792 |
| 2008 | 284 956 | 167 258 | 425 634 | 2 909 |
| 2009 | 264 143 | 162 982 | 386 661 | 4 532 |
| 2010 | 253 494 | 154 194 | 381 573 | 4 439 |
| 2011 | 241 840 | 142 256 | 366 721 | 4 341 |
| 2012 | 227 874 | 135 940 | 350 429 | 4 052 |
| 2018 | 106 511 | 59 943 | 174 664 | 2 448 |
| Modelový rok | Palivo | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidlá |
|---|---|---|---|---|---|
| 2010 | Všetky palivá | 253 494 | 154 194 | 381 573 | 4 439 |
| 2010 | Benzín | 234 183 | 145 760 | 323 534 | 3 416 |
| 2010 | Nafta | 344 135 | 244 274 | 456 720 | 1 019 |
| 2011 | Všetky palivá | 241 840 | 142 256 | 366 721 | 4 341 |
| 2011 | Benzín | 221 071 | 132 407 | 311 793 | 3 309 |
| 2011 | Nafta | 334 957 | 226 853 | 439 799 | 1 032 |
Benzínové a naftové autá sa v typických kilometroch podstatne líšia, preto údaje za všetky palivá sedia ktorémukoľvek palivu menej presne než jeho vlastný riadok. Riadky benzínu a nafty počítajú autá, ktoré nie sú zaznamenané ako hybridy; riadok všetkých palív zahŕňa aj hybridné, elektrické a plynové autá. Zobrazuje sa len tam, kde má každé palivo aspoň 1 000 vozidiel.
Percentily vypočítal OdoTrace zo záznamov registra; nejde o oficiálnu štatistiku Traficom. Zdroj: Fínska agentúra pre dopravu a komunikácie Traficom, otvorené údaje o vozidlách, CC BY 4.0.
Signály zvolávacích akcií v EÚ: Toyota Avensis
Aktivita zvolávacích akcií na úrovni modelu z registrov trhu EÚ. Počty sú orientačné a uvádzajú sa podľa jednotlivých zdrojov, nikdy sa nesčítavajú. Netýkajú sa konkrétne tohto auta.
Snímka zvolávacích akcií vytvorená: 2026-10-04. Historické údaje, nie aktuálna kontrola zvolávacích akcií. Platnosť a stav opravy potvrďte u výrobcu.
Zvolávacie akcie sa vzťahujú na výrobné obdobia, nie len na modelové roky. Zvolávacie akcie a bezpečnostné signály: Toyota Avensis
Chcete skontrolovať konkrétne auto namiesto priemeru modelu? Skontrolujte jeho VIN