odotrace

Brit megfigyelések: 2023 · A minta évjárata: 2013.

Alacsony, 10. percentilis
107 296km
66 671 mi
Jellemző, medián
181 577km
112 827 mi
Magas, 90. percentilis
293 188km
182 179 mi

A brit MOT-vizsgákon (2023) a Volkswagen Passat (évjárat: 2013) jellemzően körülbelül 181 577 km-t (112 827 mérföldet) mutatott a kilométerórán; az értékek középső 80%-a 107 296 és 293 188 km közé esett. Alap: 15 928 mérés a DVSA anonimizált MOT-adatkészletében (Open Government Licence v3.0).

Volkswagen Passat 2013: összehasonlítás

Az oldal mediánja 41%-kal magasabb, mint az OdoTrace többi 2013 évjáratú modelljének mediánjainak mediánja (128 914 km; n = 18); ez az összehasonlító csoport nem a teljes brit járműállomány. Az idősebb évjárat oldala, Volkswagen Passat 2012, magasabb mediánt mutat: 201 085 km (11%-kal több, mint ezen az oldalon). Az újabb évjárat oldala, Volkswagen Passat 2014, alacsonyabb mediánt mutat: 163 052 km (10%-kal kevesebb, mint ezen az oldalon). Ugyanarra az évjáratra a litván műszaki vizsgák magasabb mediánt adnak: 261 395 km (n = 1113), szemben a brit vizsgák 181 577 km-ével. Ezek külön minták, és a litván adatok megfigyelési dátumai nem szerepelnek, ezért a számokat nem vonjuk össze.

Ez a történeti tartomány nem az aktuális év becslése. Az autók 2023 óta öregedtek; az ismételt vizsgálatok ugyanazt a járművet többször is számolhatják.

Forrás: DVSA anonimizált MOT-vizsgaeredmények, 2023. Összesítés készítése: .

Hirdetés összevetése

Hihető a
kilométeróra-állás?

A következő lépés előtt helyezze összefüggésbe az eladó által megadott futásteljesítményt.

  • Összevetés azonos modellévvel
  • Alacsony, medián és magas tartomány megtekintése
  • Tudja, mikor kell tovább vizsgálódni

Hová esik ez az autó?

Adja meg a hirdetés kilométeróra-állását az összevetéshez: 2013 Volkswagen Passat.

Adjon meg kilométert, például 120000-et.

Az alacsony érték további vizsgálatra ad okot, nem bizonyítja a visszatekerést.

A modellátlag helyett egy adott autót ellenőrizne? Ellenőrizze a VIN-jét a dekódolt adatokért és az adott jármű elérhető kilométeróra-bejegyzéseiért. Az eredmény a hiányzó időszakokat is jelzi.

Litván járműállomány: jellemző futásteljesítmény

Helyi piaci adatok. Kilométeróra-eloszlás litván műszaki vizsgákból (TRANSEKSTA), autónként a legutóbbi méréssel. Kilométerben.

A minta évjárata: 2013. Járművenként a legutóbbi érték; a megfigyelési dátumok nem szerepelnek az összesítésben. Ez más minta, mint a brit vizsgálati adatok. Összesítés készítése: .

Alacsony, 10. percentilis
160 833km
Jellemző, medián
261 395km
Magas, 90. percentilis
354 677km

Alapja N = 1113 litván jármű. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA, a data.gov.lt-n keresztül, CC BY 4.0.

A legalább két vizsgaértékkel rendelkező 70 679 litván Volkswagen Passat közül 2,5%-nál az értékek között több mint 5 000 km-es csökkenés látszik, 40,6%-nál pedig valamely későbbi érték bármekkora mértékben alacsonyabb egy korábbinál. Ez vizsgaadatokból számított állományi háttér, nem megállapítás egyetlen autóról. A vizsgák dátuma csak hétre pontos, és az adatbeviteli hibák növelik a nyers értéket; ezért a nagyobb csökkenések arányát közöljük elsőként.

A 2013 évjáratú Volkswagen Passat járművek első vizsgáján 28,9% első próbálkozásra megbukott (4636 vizsga). Forrás: TRANSEKSTA, műszaki vizsgák nyílt adatai (data.gov.lt, 2721. adatkészlet).

Finn járműállomány: jellemző futásteljesítmény

A finn járműnyilvántartás adatai (Traficom): a Finnországban forgalomban lévő személyautók utoljára rögzített kilométeróra-állása az első üzembe helyezés éve szerint. A leolvasás dátuma nincs megadva, csak a még használatban lévő autók szerepelnek, és a behozott használt autók is benne vannak. Kilométer.

A minta évjárata: 2013. Nyilvántartási kivonat: 2026. jún. 30. A legfrissebb üzembe helyezési évek kimaradnak, mert ezeknek az autóknak a többsége még nem esett át műszaki vizsgán.

Az időpontok eltérnek: a finn érték egy 2026. évi nyilvántartási kivonat utolsó rögzített állása, a brit adatok 2023. évi vizsgák leolvasásai, ezért az azonos üzembe helyezési évű autók a finn adatban több évvel idősebbek, ami önmagában több tízezer kilométert jelent. A magasabb vagy alacsonyabb finn érték nem azt mutatja, hogy a finn autókat többet vagy kevesebbet használják.

Alacsony, 10. percentilis
167 745km
Jellemző, medián
264 592km
Magas, 90. percentilis
362 533km

N = 2342 finn jármű alapján. A percentiliseket az OdoTrace számította a nyilvántartási adatokból; nem a Traficom hivatalos statisztikája. Forrás: Finn Közlekedési és Hírközlési Ügynökség (Traficom), nyílt járműadatok, CC BY 4.0.

CO2 és fogyasztás (EU-típusjóváhagyás)

EU-típusjóváhagyási értékek a Volkswagen Passat 2013 modellhez üzemanyag szerint. A fogyasztás tesztciklusból származik, és alábecsüli a valós használatot; az üzemeltetési költség becslése ezért inkább alsó határ.

Dízel
130,5g/km CO2
4,94 l/100km (régebbi teszt)
Benzin
159,3g/km CO2
6,66 l/100km (régebbi teszt)
Egyéb üzemanyag
132,8g/km CO2
nincs adat (régebbi teszt)
Földgáz
119,7g/km CO2
nincs adat (régebbi teszt)

Forrás: Európai Környezetvédelmi Ügynökség, típusjóváhagyás, Az EEA szabványos újrafelhasználási szabályzata (forrásmegjelöléssel). Forgalomba helyezések számával súlyozott átlag üzemanyagonként.

EU-visszahívási jelzések ehhez: Volkswagen Passat

Modellszintű visszahívási akciók EU-piaci nyilvántartásokból. A számok tájékoztató jelzések, forrásonként jelennek meg, és soha nem adjuk össze őket. Nem erre az autóra vonatkoznak külön.

Visszahívási pillanatkép készítése: 2026-10-04. Történeti adatok, nem élő visszahívás-ellenőrzés. Az érintettséget és a javítást a gyártónál erősítse meg.

EU Safety Gate: 4 visszahívási akció

A visszahívások gyártási időszakokra vonatkoznak, nem csupán modellévekre.

Brit MOT-megbízhatóság, referenciaadatok a brit járműállományból

Brit MOT-járműállomány, egy nagy és jól dokumentált referenciaállomány. Ezek brit adatok, amelyeket itt csak azért mutatunk, mert a modellhez fenti EU-jelzés is tartozik.

A 2013 évjáratú Volkswagen Passat autók 2023. évi első, 4. osztályú MOT-vizsgái közül (vizsgák száma: 12 821) 25,0% sikertelen volt. Ez magasabb, mint az ilyen korú autók 24,3%-os mediánja ugyanebben a járműállományban. (Különbség százalékpontban: 0,7)

Forrás: DVSA anonimizált MOT-vizsgaeredmények, 2023, Open Government Licence v3.0. Brit járműállományi összehasonlítás, nem egyetlen autó eredménye. A brit MOT-adatok egy nagy, jól dokumentált referenciaállományt adnak, és egyértelműen brit adatként jelöljük őket, nem az Ön piacának adataként. Nem helyettesíti az autó átvizsgálását.

Ezt a modellt venné? Ellenőrizze az autó VIN-jét mielőtt dönt.

Mit mutatnak ezek az adatok – és mit nem

Ezek a számok sok 2013 évjáratú Volkswagen Passat autó összesített eloszlását mutatják brit DVSA MOT-kilométeróra-adatokból, állományi összehasonlításként. A MOT-adatkészlet anonimizált, nem tartalmaz VIN-t vagy személyes adatot.

Ez nem VIN szerinti előélet. Nem árulja el egy adott autó futásteljesítményét, sem azt, hogy visszatekerték-e az óráját. Észszerűségi ellenőrzésre használja: az életkorához képest jóval alacsonyabb érték további vizsgálatra utal, önmagában semmit nem bizonyít.

Egy adott autónál ellenőrizze a VIN-jét a dekódolt adatok és elérhető kilométeróra-bejegyzések megtekintéséhez, holland rendszám hozzáadásával az RDW-minősítést is. A tartomány pontos számítását és minden forrását itt ismertetjük: adatmódszertan.

Más évek ehhez: Volkswagen Passat

Minden modellév: Volkswagen PassatÖsszes márka és modell