Kilometerstand for Toyota RAV4 etter årsmodell
Toyota RAV4: alle årsmodeller med en side hos OdoTrace i én tabell. Typisk kilometerstand (median) og intervallet fra 10. til 90. persentil fra britiske MOT-kontroller i 2023, med antall avlesninger bak hver rad.
Skal du kjøpe denne modellen? Sjekk VIN-nummeret til bilen
Kilometerstand i Storbritannia etter årsmodell
Kilometer · miles ved siden avBritiske observasjoner: 2023
- Median
- 10. til 90. persentil
Et brudd i linjen betyr at årsmodellen ikke har noen side, så det tegnes ingen verdi for den.
| Årsmodell | Median (km) | Median (mi) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Avlesninger | Alder i 2023 (år) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2005 | 174 364 | 108 345 | 102 848 | 250 959 | 4 573 | 18 |
| 2006 | 174 285 | 108 296 | 108 993 | 247 565 | 3 391 | 17 |
| 2007 | 181 955 | 113 062 | 113 668 | 258 291 | 4 806 | 16 |
| 2008 | 180 409 | 112 101 | 110 426 | 255 253 | 4 735 | 15 |
| 2017 | 76 762 | 47 698 | 41 257 | 126 528 | 8 689 | 6 |
| 2019 | 50 134 | 31 152 | 25 780 | 92 152 | 9 825 | 4 |
| 2020 | 40 417 | 25 114 | 19 343 | 82 479 | 12 683 | 3 |
Kilde: Anonymiserte DVSA MOT-testresultater 2023. Sammenstilling opprettet: . Dette historiske intervallet er ikke et anslag for inneværende år. Bilene har blitt eldre siden 2023, og gjentatte kontroller kan telle samme kjøretøy mer enn én gang.
Hva tabellen viser
Tabellen dekker årsmodellene 2005 til 2020 (årsmodeller med en side: 7; britiske MOT-avlesninger totalt: 48 702, fra kontroller i 2023). Den eldste årsmodellen, 2005, har en median på 174 364 km og den nyeste, 2020, 40 417 km: medianen for det eldre året er 331 % høyere. Intervallet fra 10. til 90. persentil er videst i forhold til medianen for 2020 (156 % av medianen) og smalest for 2007 (79 %). Mellom direkte påfølgende årsmodeller (par sammenlignet: 4) avviker medianen for det nyere året i gjennomsnitt med mindre enn 3 %.
Dette er britiske MOT-observasjoner fra 2023 av ulike biler i ulik alder: et tverrsnitt av bilparken, ikke historikken til noen enkelt bil. Forskjeller mellom årsmodeller gjenspeiler biler i ulik alder, ikke endringer i kilometerstanden til en enkelt bil.
Litauisk bilpark: typisk kilometerstand
Data fra hjemmemarkedet. Fordeling av kilometerstand fra litauiske tekniske kontroller (TRANSEKSTA), med siste avlesning for hver bil. Kilometer.
Siste avlesning per kjøretøy. Observasjonsdatoer oppgis ikke i denne sammenstillingen. Dette er et annet utvalg enn de britiske kontrollavlesningene. Sammenstilling opprettet: . Litauiske og britiske tall kommer fra separate utvalg og kombineres aldri. Bare årsmodeller med et litauisk utvalg er oppført (kjøretøy per årsmodell: minst 1 000).
| Årsmodell | Median (km) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Kjøretøy |
|---|---|---|---|---|
| 2006 | 257 449 | 173 655 | 335 538 | 1 210 |
| 2007 | 247 933 | 167 639 | 333 258 | 1 037 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA, via data.gov.lt, CC BY 4.0.
Den finske bilparken: typisk kilometerstand
Data fra det finske kjøretøyregisteret (Traficom): den sist registrerte kilometerstanden på personbiler i trafikk i Finland, etter første bruksår. Det finnes ingen avlesningsdato, bare biler som fortsatt er i bruk telles med, og bruktimporterte biler er med. Kilometer.
Registeruttrekk: 30. juni 2026. De nyeste første bruksårene er utelatt, siden de fleste av disse bilene ennå ikke har vært til kontroll. Finske og britiske tall kommer fra separate utvalg og slås aldri sammen. Det finske registeret har ingen avlesningsdato og viser bare biler som fortsatt er i bruk. Bare første bruksår med et finsk utvalg er oppført (kjøretøy per år: minst 1 000). De nyeste årene er utelatt, siden de fleste av disse bilene ennå ikke har vært til kontroll.
Datoene er ulike: Den finske verdien er den siste avlesningen i et registeruttrekk fra 2026, mens de britiske tallene er avlesninger fra kontroller i 2023. Biler med samme første bruksår er derfor flere år eldre i det finske tallet, og det alene gir titusenvis av ekstra kilometer. Et høyere eller lavere finsk tall viser ikke at finske biler kjøres mer eller mindre.
- Median
- 10. til 90. persentil
Et brudd i linjen betyr at det året ikke har noen side eller har færre enn 1 000 finske kjøretøy, så det er ikke tegnet noen verdi.
| Årsmodell | Median (km) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Kjøretøy |
|---|---|---|---|---|
| 2006 | 288 208 | 178 495 | 406 643 | 1 630 |
| 2017 | 132 189 | 76 180 | 206 136 | 1 842 |
| 2019 | 101 722 | 58 914 | 161 259 | 2 775 |
| 2020 | 87 416 | 44 733 | 145 895 | 2 918 |
Persentiler beregnet av OdoTrace ut fra registerpostene. Ikke en offisiell statistikk fra Traficom. Kilde: Traficom, Finlands transport- og kommunikasjonsbyrå, åpne kjøretøydata, CC BY 4.0.
Signaler om tilbakekalling i EU: Toyota RAV4
Aktivitet for tilbakekalling på modellnivå fra registre i EU-markedet. Tallene er veiledende og vises per kilde, aldri lagt sammen. Ikke spesifikt for denne bilen.
Oversikt over tilbakekallinger opprettet: 2026-10-04. Historisk øyeblikksbilde, ikke en live-sjekk av tilbakekallinger. Få bekreftet gjeldende status og reparasjonsstatus hos produsenten.
Tilbakekallinger gjelder produksjonsperioder, ikke bare årsmodeller. Tilbakekallinger og sikkerhetssignaler: Toyota RAV4
Vil du sjekke en bestemt bil i stedet for modellgjennomsnittet? Sjekk VIN-nummeret