odotrace

Obserwacje w Wielkiej Brytanii: 2023 · Rocznik próby: 2010.

Niski, 10. percentyl
121 281km
75 361 mi
Typowy, mediana
210 241km
130 638 mi
Wysoki, 90. percentyl
304 114km
188 968 mi

W brytyjskich badaniach MOT w 2023 r. Volvo V70 z 2010 zwykle wskazywał około 210 241 km (130 638 mil) na liczniku; środkowe 80% odczytów mieściło się między 121 281 a 304 114 km. Podstawa: zanonimizowany zbiór danych MOT agencji DVSA; liczba odczytów: 3539 (Open Government Licence v3.0).

Volvo V70 2010: porównanie

Mediana tej strony jest o 17% wyższa niż mediana median pozostałych modeli z rocznika 2010 w OdoTrace (179 659 km; n = 18); ten zbiór porównawczy nie jest całą flotą brytyjską. Starszy rocznik, Volvo V70 2009, ma zbliżoną medianę: 212 631 km (różnica poniżej 3% względem tej strony). Nowszy rocznik, Volvo V70 2011, ma niższą medianę: 196 658 km (o 6% mniej niż ta strona). Po podzieleniu mediany tej strony przez wiek pojazdu w czasie badań w 2023 r. (wiek w latach: 13) wychodzi około 16 200 km rocznie; to prosta średnia wyliczona z mediany, a nie zmierzony roczny przebieg.

Ten historyczny zakres nie jest szacunkiem na bieżący rok. Samochody postarzały się od 2023 r.; powtórne badania mogą liczyć ten sam pojazd wielokrotnie.

Źródło: DVSA, zanonimizowane wyniki testów MOT, 2023. Utworzono zestawienie: .

Porównaj ogłoszenie

Czy odczyt
wygląda wiarygodnie?

Oceń przebieg podany przez sprzedawcę w kontekście przed kolejnym krokiem.

  • Porównaj z tym samym rocznikiem
  • Zobacz zakres niski, medianę i wysoki
  • Rozpoznaj, kiedy trzeba sprawdzić dokładniej

Gdzie mieści się to auto?

Wpisz przebieg z ogłoszenia, aby porównać go z 2010 Volvo V70.

Wpisz kilometry, na przykład 120000.

Niski odczyt to powód do sprawdzenia, a nie dowód cofnięcia licznika.

Chcesz sprawdzić konkretne auto zamiast średniej modelu? Sprawdź jego VIN aby zobaczyć rozkodowane dane i dostępne odczyty przebiegu tego pojazdu. Wynik pokazuje luki, gdy brakuje zapisów.

Fiński park pojazdów: typowy przebieg

Dane z fińskiego rejestru pojazdów (Traficom): ostatni zapisany odczyt licznika samochodów osobowych będących w ruchu w Finlandii, według roku pierwszego oddania do użytku. Nie ma daty odczytu, liczone są tylko samochody nadal użytkowane, a uwzględniono też używane samochody sprowadzone z zagranicy. Kilometry.

Rocznik próby: 2010. Wyciąg z rejestru: 30 cze 2026. Najnowsze lata pierwszego użytkowania pominięto, ponieważ większość tych samochodów nie przeszła jeszcze badania technicznego.

Daty się różnią: wartość fińska to ostatni odczyt w wyciągu z rejestru z 2026 r., a wartości brytyjskie to odczyty z badań z 2023 r., więc samochody z tego samego roku pierwszego użytkowania są w danych fińskich o kilka lat starsze, co samo w sobie dodaje dziesiątki tysięcy kilometrów. Wyższa lub niższa wartość fińska nie oznacza, że fińskimi samochodami jeździ się więcej lub mniej.

Niski, 10. percentyl
227 724km
Typowy, mediana
344 999km
Wysoki, 90. percentyl
480 825km

Na podstawie N = 2873 fińskich pojazdów. Percentyle obliczył OdoTrace na podstawie danych rejestru; nie jest to oficjalna statystyka Traficom. Źródło: Fińska Agencja Transportu i Łączności Traficom, otwarte dane o pojazdach, CC BY 4.0.

CO2 i zużycie (homologacja UE)

Wartości homologacyjne UE dla Volvo V70 2010 według paliwa. Zużycie pochodzi z cyklu testowego i często zaniża rzeczywiste; szacowane koszty stanowią więc raczej dolną granicę.

Olej napędowy
165,3g/km CO2
6,26 l/100km (starszy test)
Benzyna
217,3g/km CO2
9,08 l/100km (starszy test)

Źródło: Europejska Agencja Środowiska, homologacja, Standardowa polityka ponownego wykorzystania EEA (z podaniem źródła). Średnia ważona liczbą rejestracji według paliwa.

Unijne sygnały akcji dla Volvo V70

Akcje dla modelu z rejestrów rynku UE. Liczby są wskazówkami pokazywanymi osobno dla każdego źródła i nigdy nie są sumowane. Nie dotyczą konkretnie tego auta.

Utworzono zestawienie akcji: 2026-10-04. Dane historyczne, nie bieżąca kontrola akcji. Potwierdź zastosowanie i naprawę u producenta.

EU Safety Gate: 14 akcji przywoławczych KBA (DE): 47 akcji przywoławczych Otwarte akcje RDW NL: 6,8% grupy pojazdów

Otwarte akcje RDW NL: 6,8% · Volvo V70 · . Akcje dotyczą okresów produkcji, nie tylko roczników modelu. Pełny podział według źródeł, z datami i zgłoszonym ryzykiem, znajdziesz na Volvo V70 stronie akcji przywoławczych.

Niezawodność według brytyjskich badań MOT, dane odniesienia z brytyjskiej floty

Brytyjskie dane MOT dla grupy pojazdów, duża i dobrze udokumentowana flota odniesienia. Pokazujemy je tylko dlatego, że model ma także powyższy sygnał UE.

Spośród pierwszych badań MOT klasy 4 samochodów Volvo V70 z rocznika 2010 w 2023 roku (liczba badań: 2926) 22,1% zakończyło się wynikiem negatywnym. W porównaniu z medianą 32,5% dla samochodów w tym samym wieku w tej flocie wskaźnik ten jest niższy. (Różnica w punktach procentowych: 10,4)

Źródło: DVSA, zanonimizowane wyniki testów MOT, 2023, Open Government Licence v3.0. Brytyjski park pojazdów służy jako punkt odniesienia, nie wynik konkretnego auta. Brytyjskie dane MOT to duża, dobrze udokumentowana flota odniesienia, wyraźnie oznaczona jako dane z Wielkiej Brytanii, a nie z Twojego rynku. Nie zastępuje to oględzin.

Kupujesz ten model? Sprawdź VIN auta przed decyzją.

Co pokazują te dane, a czego nie

Liczby te pokazują zbiorczy rozkład dla wielu samochodów Volvo V70 z rocznika 2010, obliczony z brytyjskich odczytów licznika DVSA MOT jako porównanie floty. Zbiór danych MOT jest zanonimizowany i nie zawiera numerów VIN ani danych osobowych.

To nie jest historia konkretnego VIN. Nie mówi o przebiegu konkretnego auta ani o tym, czy cofnięto jego licznik. Używaj go do wstępnej oceny: odczyt znacznie poniżej typowego zakresu dla wieku warto wyjaśnić, ale sam niczego nie dowodzi.

Dla konkretnego auta sprawdź jego VIN aby zobaczyć rozkodowane dane i dostępne odczyty, w tym ocenę holenderskiego RDW po dodaniu numeru rejestracyjnego. Obliczanie zakresu i wszystkie źródła wyjaśnia metodyka danych.

Inne roczniki dla Volvo V70

Wszystkie roczniki: Volvo V70Wszystkie marki i modele