Audi A4: najeté kilometry podle modelového roku
Audi A4: všechny modelové roky se stránkou na OdoTrace v jedné tabulce. Typický (mediánový) stav tachometru a rozpětí 10. až 90. percentilu z britských testů MOT v roce 2023, u každého řádku s počtem stavů, na kterých stojí.
Kupujete tento model? Zkontrolujte VIN auta
Najeté kilometry ve Spojeném království podle modelového roku
Kilometry · vedle nich míleBritská pozorování: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
Přerušení čáry znamená, že tento modelový rok nemá stránku, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Stavy | Stáří v roce 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999 | 248 653 | 154 506 | 140 462 | 370 262 | 1 092 | 24 |
| 2000 | 233 625 | 145 168 | 129 845 | 352 643 | 1 450 | 23 |
| 2001 | 238 226 | 148 027 | 134 571 | 362 039 | 1 490 | 22 |
| 2002 | 246 470 | 153 150 | 140 061 | 361 511 | 3 393 | 21 |
| 2003 | 234 170 | 145 507 | 135 019 | 351 737 | 6 339 | 20 |
| 2004 | 228 962 | 142 271 | 134 166 | 338 217 | 10 563 | 19 |
| 2005 | 221 255 | 137 482 | 134 167 | 316 694 | 12 260 | 18 |
| 2006 | 216 155 | 134 313 | 134 142 | 310 191 | 19 656 | 17 |
| 2007 | 213 936 | 132 934 | 131 092 | 304 189 | 22 266 | 16 |
| 2008 | 213 265 | 132 517 | 131 839 | 300 536 | 21 912 | 15 |
| 2009 | 212 362 | 131 956 | 133 764 | 304 329 | 17 526 | 14 |
| 2010 | 205 921 | 127 954 | 129 961 | 294 694 | 17 098 | 13 |
| 2016 | 110 365 | 68 578 | 66 137 | 181 815 | 26 067 | 7 |
| 2017 | 92 793 | 57 659 | 54 669 | 155 309 | 24 419 | 6 |
| 2020 | 43 610 | 27 098 | 23 083 | 79 273 | 6 789 | 3 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023. Souhrn vytvořen: . Toto historické pásmo není odhadem pro letošní rok. Auta od roku 2023 zestárla; opakované testy mohou počítat stejné vozidlo víckrát.
Co tabulka ukazuje
Tabulka pokrývá modelové roky 1999 až 2020 (modelových roků se stránkou: 15; stavů z britských MOT celkem: 192 320, z testů 2023). Nejstarší modelový rok, 1999, má medián 248 653 km a nejnovější, 2020, 43 610 km: medián staršího roku je o 470 % vyšší. Rozpětí 10. až 90. percentilu je v poměru k mediánu nejširší u roku 2020 (129 % mediánu) a nejužší u roku 2008 (79 %). Mezi bezprostředně po sobě jdoucími modelovými roky (porovnaných dvojic: 12) se medián novějšího roku liší v průměru o méně než 3 %.
Jde o pozorování z britských testů MOT 2023 u různých aut v různém stáří: průřez vozovým parkem, ne historie jednotlivého auta. Rozdíly mezi modelovými roky odrážejí auta různého stáří, ne změny nájezdu jednotlivého auta.
Litevský vozový park: typické najeté kilometry
Data z domácího trhu. Rozdělení stavů tachometru z litevských technických prohlídek (TRANSEKSTA), vždy s posledním stavem každého auta. Kilometry.
Poslední stav každého vozidla; termíny pozorování nejsou v tomto souhrnu uvedeny. Jde o jiný vzorek než britské stavy z prohlídek. Souhrn vytvořen: . Litevské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Uvedeny jsou jen modelové roky s litevským vzorkem (vozidel na modelový rok: alespoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 1999 | 306 996 | 217 562 | 413 845 | 1 194 |
| 2001 | 317 512 | 223 016 | 420 036 | 1 472 |
| 2002 | 314 090 | 228 810 | 414 140 | 1 536 |
| 2003 | 316 999 | 219 775 | 416 091 | 1 125 |
| 2005 | 305 614 | 231 076 | 389 398 | 1 496 |
| 2006 | 298 262 | 225 275 | 383 386 | 1 810 |
| 2007 | 293 682 | 222 434 | 372 010 | 1 878 |
| 2008 | 291 770 | 216 114 | 374 954 | 2 384 |
| 2009 | 281 655 | 202 039 | 365 254 | 1 185 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA (prostřednictvím data.gov.lt), CC BY 4.0.
Finský vozový park: typické najeté kilometry
Data z finského registru vozidel (Traficom): poslední stav tachometru zaznamenaný u osobních aut v provozu ve Finsku podle roku prvního použití. Datum odečtu není uvedeno, počítají se jen auta, která jsou stále v provozu, a zahrnuty jsou i ojeté dovozy. Kilometry.
Výpis z registru: 30. 6. 2026. Nejnovější roky prvního použití jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou. Finské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Finský registr neobsahuje datum odečtu a uvádí jen auta, která jsou stále v provozu. Uvedeny jsou jen roky prvního použití s finským vzorkem (vozidel na rok: alespoň 1 000); nejnovější roky jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou.
Termíny se liší: finská hodnota je poslední stav ve výpisu z registru z roku 2026, zatímco britské údaje jsou stavy z testů v roce 2023, takže auta téhož roku prvního použití jsou ve finském údaji o několik let starší, což samo o sobě přidává desítky tisíc kilometrů. Vyšší či nižší finský údaj neznamená, že se s finskými auty jezdí více či méně.
- Medián
- 10. až 90. percentil
Přerušení čáry znamená, že pro tento rok není stránka nebo je méně než 1 000 finských vozidel, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 2003 | 324 430 | 206 408 | 449 399 | 1 185 |
| 2004 | 318 183 | 210 904 | 447 414 | 1 466 |
| 2005 | 305 468 | 202 640 | 432 138 | 2 012 |
| 2006 | 297 429 | 193 075 | 425 928 | 1 781 |
| 2007 | 297 845 | 196 999 | 429 173 | 1 571 |
| 2008 | 311 674 | 209 078 | 426 532 | 2 696 |
| 2009 | 286 350 | 184 814 | 406 700 | 1 976 |
| 2010 | 276 028 | 174 379 | 388 872 | 2 039 |
| 2016 | 186 532 | 109 856 | 265 805 | 2 862 |
| 2017 | 164 673 | 97 608 | 246 271 | 2 033 |
| Modelový rok | Palivo | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|---|
| 2008 | Všechna paliva | 311 674 | 209 078 | 426 532 | 2 696 |
| 2008 | Benzin | 257 988 | 172 336 | 342 905 | 1 002 |
| 2008 | Nafta | 347 004 | 245 913 | 446 033 | 1 694 |
| 2016 | Všechna paliva | 186 532 | 109 856 | 265 805 | 2 862 |
| 2016 | Benzin | 153 209 | 86 839 | 214 581 | 1 047 |
| 2016 | Nafta | 205 349 | 137 715 | 281 603 | 1 815 |
Benzinová a dieselová auta se v typických najetých kilometrech podstatně liší, takže údaje pro všechna paliva sedí na jedno či druhé palivo hůře než jejich vlastní řádek. Řádky pro benzin a naftu počítají auta nezaznamenaná jako hybridy; řádek pro všechna paliva zahrnuje i hybridní, elektrická a plynová auta. Zobrazeno jen tam, kde každé palivo má alespoň 1 000 vozidel.
Percentily spočítal OdoTrace ze záznamů registru; nejde o oficiální statistiku Traficom. Zdroj: Finská agentura pro dopravu a komunikace Traficom, otevřená data o vozidlech, CC BY 4.0.
Signály svolávacích akcí v EU: Audi A4
Svolávací akce na úrovni modelu z registrů trhu EU. Počty jsou orientační, uvádějí se za každý zdroj zvlášť a nikdy se nesčítají. Netýkají se nutně tohoto auta.
Stav svolávacích akcí vytvořen: 2026-10-04. Historický stav, ne kontrola svolávacích akcí v reálném čase. Aktuální platnost a stav opravy ověřte u výrobce.
Svolávací akce platí pro výrobní období, nejen pro modelové roky. Svolávací akce a bezpečnostní signály: Audi A4
Chcete místo průměru za model zkontrolovat konkrétní auto? Zkontrolujte jeho VIN