odotrace

Britská pozorování: 2023 · Rok skupiny: 2016.

Nízký, 10. percentil
66 137km
41 096 mi
Typický, medián
110 365km
68 578 mi
Vysoký, 90. percentil
181 815km
112 975 mi

V britských testech MOT v roce 2023 ukazoval vůz Audi A4 z roku 2016 na tachometru typicky asi 110 365 km (68 578 mi); prostředních 80 % stavů leželo mezi 66 137 a 181 815 km. Vzorek: 26 067 stavů v anonymizovaném datovém souboru MOT od DVSA (Open Government Licence v3.0).

Jak si stojí Audi A4 z roku 2016

Medián této stránky je o 16 % vyšší než medián mediánů ostatních modelů z roku 2016 na OdoTrace (94 796 km, n = 30); tato srovnávací sada není britský vozový park. Novější stránka Audi A4 2017 má nižší medián, 92 793 km (16 % pod touto stránkou). Vydělením mediánu této stránky stářím auta při testech 2023 (stáří v letech: 7) vychází zhruba 15 800 km ročně – jde o jednoduchý průměr odvozený z mediánu, ne o naměřený roční nájezd. Stavy na této stránce jsou rozptýleny podobně jako u ostatních modelů z roku 2016 na OdoTrace (n = 30): rozpětí 10. až 90. percentilu činí 105 % mediánu oproti 106 %.

Toto historické pásmo není odhadem pro letošní rok. Auta od roku 2023 zestárla; opakované testy mohou počítat stejné vozidlo víckrát.

Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023. Souhrn vytvořen: .

Porovnejte inzerát

Vypadá stav
tachometru správně?

Zasaďte nájezd udaný prodávajícím do souvislostí, než uděláte další krok.

  • Porovnejte se stejným modelovým rokem
  • Podívejte se na nízké, mediánové a vysoké rozpětí
  • Poznejte, kdy je třeba prověřit víc

Kam toto auto spadá?

Zadejte stav tachometru z inzerátu a zjistěte, kam spadá u vozu 2016 Audi A4.

Zadejte kilometry, například 120000.

Nízký stav je důvod k prověření, nikoli důkaz stočení tachometru.

Chcete místo průměru za model zkontrolovat konkrétní auto? Zkontrolujte jeho VIN a uvidíte dekódované údaje a dostupné záznamy o tachometru tohoto auta. Výsledek ukáže mezery, když záznamy chybějí.

Finský vozový park: typické najeté kilometry

Data z finského registru vozidel (Traficom): poslední stav tachometru zaznamenaný u osobních aut v provozu ve Finsku podle roku prvního použití. Datum odečtu není uvedeno, počítají se jen auta, která jsou stále v provozu, a zahrnuty jsou i ojeté dovozy. Kilometry.

Rok skupiny: 2016. Výpis z registru: 30. 6. 2026. Nejnovější roky prvního použití jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou.

Termíny se liší: finská hodnota je poslední stav ve výpisu z registru z roku 2026, zatímco britské údaje jsou stavy z testů v roce 2023, takže auta téhož roku prvního použití jsou ve finském údaji o několik let starší, což samo o sobě přidává desítky tisíc kilometrů. Vyšší či nižší finský údaj neznamená, že se s finskými auty jezdí více či méně.

Nízký, 10. percentil
109 856km
Typický, medián
186 532km
Vysoký, 90. percentil
265 805km
Audi A4, první použití 2016: poslední zaznamenaný stav tachometru ve finském registru vozidel (Traficom), všechna paliva a podle paliva. Kilometry.
Palivo Medián (km) 10. percentil (km) 90. percentil (km) Vozidla
Všechna paliva 186 532 109 856 265 805 2 862
Benzin 153 209 86 839 214 581 1 047
Nafta 205 349 137 715 281 603 1 815

Benzinová a dieselová auta se v typických najetých kilometrech podstatně liší, takže údaje pro všechna paliva sedí na jedno či druhé palivo hůře než jejich vlastní řádek. Řádky pro benzin a naftu počítají auta nezaznamenaná jako hybridy; řádek pro všechna paliva zahrnuje i hybridní, elektrická a plynová auta. Zobrazeno jen tam, kde každé palivo má alespoň 1 000 vozidel.

Vychází z N = 2 862 finských vozidel. Percentily spočítal OdoTrace ze záznamů registru; nejde o oficiální statistiku Traficom. Zdroj: Finská agentura pro dopravu a komunikace Traficom, otevřená data o vozidlech, CC BY 4.0.

CO2 a spotřeba (typové schválení EU)

Údaje z typového schválení EU pro Audi A4 z roku 2016 podle paliva. Spotřeba je hodnota ze zkušebního cyklu a podhodnocuje skutečný provoz, proto odhad provozních nákladů chápejte jako dolní mez.

Nafta
114,4g/km CO2
4,33 l/100km (starší test)
Benzin
128,1g/km CO2
5,36 l/100km (starší test)

Zdroj: Evropská agentura pro životní prostředí, typové schválení, Standardní pravidla EEA pro opětovné použití (uvedení zdroje). Průměr vážený počtem registrací podle paliva.

Signály svolávacích akcí v EU pro model Audi A4

Svolávací akce na úrovni modelu z registrů trhu EU. Počty jsou orientační, uvádějí se za každý zdroj zvlášť a nikdy se nesčítají. Netýkají se nutně tohoto auta.

Stav svolávacích akcí vytvořen: 2026-10-04. Historický stav, ne kontrola svolávacích akcí v reálném čase. Aktuální platnost a stav opravy ověřte u výrobce.

EU Safety Gate: 29 kampaní KBA (DE): 56 kampaní Otevřené svolávací akce RDW NL: 7,5% vozového parku

Otevřené svolávací akce RDW NL: 7,5% · Audi A4 · . Svolávací akce platí pro výrobní období, nejen pro modelové roky. Úplný rozpis podle zdrojů, s daty a uvedeným rizikem, najdete na stránce: Audi A4 – svolávací akce.

Spolehlivost podle britských prohlídek MOT, referenční data z britského vozového parku

Data o vozovém parku z britských prohlídek MOT, rozsáhlého a dobře zdokumentovaného referenčního souboru. Jde o britská data, uvedená zde jen proto, že model má výše i signál z EU.

Z 22 391 prvních (nikoli opakovaných) testů MOT třídy 4 u vozů Audi A4 z roku 2016 v roce 2023 jich 17,3 % neprošlo. To je vyšší než medián 15,7 % u vozů stejného stáří v tomto vozovém parku. (Rozdíl v procentních bodech: 1,6)

Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023, Open Government Licence v3.0. Britský referenční soubor, ne výsledek pro konkrétní auto. Britský záznam MOT je rozsáhlý, dobře zdokumentovaný referenční vozový park, jasně označený jako britská data, nikoli data z vašeho trhu. Není náhradou za prohlídku vozu.

Kupujete tento model? Zkontrolujte VIN auta před rozhodnutím.

Co to je a co to není

Tyto údaje ukazují souhrnné rozdělení u mnoha vozů Audi A4 z roku 2016, vypočtené ze stavů tachometru z britských prohlídek MOT (DVSA) jako náhrada za údaje o vozovém parku. Datový soubor MOT je anonymizovaný a neobsahuje VIN ani osobní údaje.

Není to historie podle VIN. Neřekne vám najeté kilometry jednoho konkrétního auta ani to, zda byl některý tachometr stočen. Berte to jako kontrolu věrohodnosti: stav daleko pod typickým pásmem pro dané stáří je stopa, kterou stojí za to prověřit, ale sama o sobě nic nedokazuje.

Pro jedno konkrétní auto zkontrolujte jeho VIN – uvidíte dekódované údaje a dostupné záznamy o tachometru, včetně nizozemského verdiktu RDW, když přidáte registrační značku. O tom, jak přesně se toto pásmo počítá a jaké zdroje za ním stojí, se dočtete v metodice dat.

Další roky modelu Audi A4

Všechny modelové roky: Audi A4Všechny značky a modely