odotrace

Brit megfigyelések: 2023 · A minta évjárata: 2016.

Alacsony, 10. percentilis
66 137km
41 096 mi
Jellemző, medián
110 365km
68 578 mi
Magas, 90. percentilis
181 815km
112 975 mi

A brit MOT-vizsgákon (2023) a Audi A4 (évjárat: 2016) jellemzően körülbelül 110 365 km-t (68 578 mérföldet) mutatott a kilométerórán; az értékek középső 80%-a 66 137 és 181 815 km közé esett. Alap: 26 067 mérés a DVSA anonimizált MOT-adatkészletében (Open Government Licence v3.0).

Audi A4 2016: összehasonlítás

Az oldal mediánja 16%-kal magasabb, mint az OdoTrace többi 2016 évjáratú modelljének mediánjainak mediánja (94 796 km; n = 30); ez az összehasonlító csoport nem a teljes brit járműállomány. Az újabb évjárat oldala, Audi A4 2017, alacsonyabb mediánt mutat: 92 793 km (16%-kal kevesebb, mint ezen az oldalon). Ha az oldal mediánját elosztjuk az autó vizsgálatkori életkorával (vizsgálati év: 2023; életkor években: 7), körülbelül 15 800 km jön ki évente; ez a mediánból számolt egyszerű átlag, nem mért éves futásteljesítmény. Az oldal méréseinek szórása hasonló az OdoTrace többi 2016 évjáratú modelljéhez (n = 30): a 10. és a 90. percentilis közötti tartomány a medián 105%-a, szemben 106%-ával.

Ez a történeti tartomány nem az aktuális év becslése. Az autók 2023 óta öregedtek; az ismételt vizsgálatok ugyanazt a járművet többször is számolhatják.

Forrás: DVSA anonimizált MOT-vizsgaeredmények, 2023. Összesítés készítése: .

Hirdetés összevetése

Hihető a
kilométeróra-állás?

A következő lépés előtt helyezze összefüggésbe az eladó által megadott futásteljesítményt.

  • Összevetés azonos modellévvel
  • Alacsony, medián és magas tartomány megtekintése
  • Tudja, mikor kell tovább vizsgálódni

Hová esik ez az autó?

Adja meg a hirdetés kilométeróra-állását az összevetéshez: 2016 Audi A4.

Adjon meg kilométert, például 120000-et.

Az alacsony érték további vizsgálatra ad okot, nem bizonyítja a visszatekerést.

A modellátlag helyett egy adott autót ellenőrizne? Ellenőrizze a VIN-jét a dekódolt adatokért és az adott jármű elérhető kilométeróra-bejegyzéseiért. Az eredmény a hiányzó időszakokat is jelzi.

Finn járműállomány: jellemző futásteljesítmény

A finn járműnyilvántartás adatai (Traficom): a Finnországban forgalomban lévő személyautók utoljára rögzített kilométeróra-állása az első üzembe helyezés éve szerint. A leolvasás dátuma nincs megadva, csak a még használatban lévő autók szerepelnek, és a behozott használt autók is benne vannak. Kilométer.

A minta évjárata: 2016. Nyilvántartási kivonat: 2026. jún. 30. A legfrissebb üzembe helyezési évek kimaradnak, mert ezeknek az autóknak a többsége még nem esett át műszaki vizsgán.

Az időpontok eltérnek: a finn érték egy 2026. évi nyilvántartási kivonat utolsó rögzített állása, a brit adatok 2023. évi vizsgák leolvasásai, ezért az azonos üzembe helyezési évű autók a finn adatban több évvel idősebbek, ami önmagában több tízezer kilométert jelent. A magasabb vagy alacsonyabb finn érték nem azt mutatja, hogy a finn autókat többet vagy kevesebbet használják.

Alacsony, 10. percentilis
109 856km
Jellemző, medián
186 532km
Magas, 90. percentilis
265 805km
Audi A4, első üzembe helyezés: 2016: utoljára rögzített kilométeróra-állás a finn járműnyilvántartásban (Traficom), minden üzemanyag és üzemanyag szerint. Kilométer.
Üzemanyag Medián (km) 10. percentilis (km) 90. percentilis (km) Járművek
Minden üzemanyag 186 532 109 856 265 805 2862
Benzin 153 209 86 839 214 581 1047
Dízel 205 349 137 715 281 603 1815

A benzines és a dízel autók jellemző futásteljesítménye jelentősen eltér, ezért az összes üzemanyagra vonatkozó adatok mindkét üzemanyagra kevésbé illenek, mint a saját soruk. A benzin és a dízel sorok azokat az autókat számolják, amelyeket nem hibridként rögzítettek; az összes üzemanyagot mutató sor a hibrid, az elektromos és a gázüzemű autókat is tartalmazza. Csak akkor jelenik meg, ha mindkét üzemanyagnál legalább 1000 jármű van.

N = 2862 finn jármű alapján. A percentiliseket az OdoTrace számította a nyilvántartási adatokból; nem a Traficom hivatalos statisztikája. Forrás: Finn Közlekedési és Hírközlési Ügynökség (Traficom), nyílt járműadatok, CC BY 4.0.

CO2 és fogyasztás (EU-típusjóváhagyás)

EU-típusjóváhagyási értékek a Audi A4 2016 modellhez üzemanyag szerint. A fogyasztás tesztciklusból származik, és alábecsüli a valós használatot; az üzemeltetési költség becslése ezért inkább alsó határ.

Dízel
114,4g/km CO2
4,33 l/100km (régebbi teszt)
Benzin
128,1g/km CO2
5,36 l/100km (régebbi teszt)

Forrás: Európai Környezetvédelmi Ügynökség, típusjóváhagyás, Az EEA szabványos újrafelhasználási szabályzata (forrásmegjelöléssel). Forgalomba helyezések számával súlyozott átlag üzemanyagonként.

EU-visszahívási jelzések ehhez: Audi A4

Modellszintű visszahívási akciók EU-piaci nyilvántartásokból. A számok tájékoztató jelzések, forrásonként jelennek meg, és soha nem adjuk össze őket. Nem erre az autóra vonatkoznak külön.

Visszahívási pillanatkép készítése: 2026-10-04. Történeti adatok, nem élő visszahívás-ellenőrzés. Az érintettséget és a javítást a gyártónál erősítse meg.

EU Safety Gate: 29 visszahívási akció KBA (DE): 56 visszahívási akció Nyitott RDW NL-visszahívások: 7,5% az állományból

Nyitott RDW NL-visszahívások: 7,5% · Audi A4 · . A visszahívások gyártási időszakokra vonatkoznak, nem csupán modellévekre. A teljes forrásonkénti bontás, dátumok és jelzett kockázatok itt találhatók: Audi A4 visszahívási oldal.

Brit MOT-megbízhatóság, referenciaadatok a brit járműállományból

Brit MOT-járműállomány, egy nagy és jól dokumentált referenciaállomány. Ezek brit adatok, amelyeket itt csak azért mutatunk, mert a modellhez fenti EU-jelzés is tartozik.

A 2016 évjáratú Audi A4 autók 2023. évi első, 4. osztályú MOT-vizsgái közül (vizsgák száma: 22 391) 17,3% sikertelen volt. Ez magasabb, mint az ilyen korú autók 15,7%-os mediánja ugyanebben a járműállományban. (Különbség százalékpontban: 1,6)

Forrás: DVSA anonimizált MOT-vizsgaeredmények, 2023, Open Government Licence v3.0. Brit járműállományi összehasonlítás, nem egyetlen autó eredménye. A brit MOT-adatok egy nagy, jól dokumentált referenciaállományt adnak, és egyértelműen brit adatként jelöljük őket, nem az Ön piacának adataként. Nem helyettesíti az autó átvizsgálását.

Ezt a modellt venné? Ellenőrizze az autó VIN-jét mielőtt dönt.

Mit mutatnak ezek az adatok – és mit nem

Ezek a számok sok 2016 évjáratú Audi A4 autó összesített eloszlását mutatják brit DVSA MOT-kilométeróra-adatokból, állományi összehasonlításként. A MOT-adatkészlet anonimizált, nem tartalmaz VIN-t vagy személyes adatot.

Ez nem VIN szerinti előélet. Nem árulja el egy adott autó futásteljesítményét, sem azt, hogy visszatekerték-e az óráját. Észszerűségi ellenőrzésre használja: az életkorához képest jóval alacsonyabb érték további vizsgálatra utal, önmagában semmit nem bizonyít.

Egy adott autónál ellenőrizze a VIN-jét a dekódolt adatok és elérhető kilométeróra-bejegyzések megtekintéséhez, holland rendszám hozzáadásával az RDW-minősítést is. A tartomány pontos számítását és minden forrását itt ismertetjük: adatmódszertan.

Más évek ehhez: Audi A4

Minden modellév: Audi A4Összes márka és modell