Škoda Octavia: najeté kilometry podle modelového roku
Škoda Octavia: všechny modelové roky se stránkou na OdoTrace v jedné tabulce. Typický (mediánový) stav tachometru a rozpětí 10. až 90. percentilu z britských testů MOT v roce 2023, u každého řádku s počtem stavů, na kterých stojí.
Kupujete tento model? Zkontrolujte VIN auta
Najeté kilometry ve Spojeném království podle modelového roku
Kilometry · vedle nich míleBritská pozorování: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
Přerušení čáry znamená, že tento modelový rok nemá stránku, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Stavy | Stáří v roce 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 230 221 | 143 053 | 134 441 | 337 696 | 3 049 | 19 |
| 2005 | 225 755 | 140 278 | 132 785 | 328 774 | 4 748 | 18 |
| 2006 | 219 720 | 136 528 | 131 982 | 320 099 | 7 724 | 17 |
| 2007 | 222 578 | 138 304 | 134 414 | 322 893 | 8 874 | 16 |
| 2008 | 214 649 | 133 377 | 130 519 | 319 179 | 8 273 | 15 |
| 2009 | 198 612 | 123 412 | 111 069 | 309 766 | 9 397 | 14 |
| 2011 | 173 860 | 108 032 | 99 679 | 285 230 | 15 012 | 12 |
| 2012 | 178 495 | 110 912 | 98 921 | 311 953 | 14 496 | 11 |
| 2013 | 164 925 | 102 480 | 93 269 | 301 054 | 13 665 | 10 |
| 2014 | 152 850 | 94 977 | 86 998 | 277 912 | 20 111 | 9 |
| 2015 | 137 817 | 85 636 | 75 802 | 277 939 | 22 499 | 8 |
| 2016 | 117 768 | 73 178 | 63 097 | 254 200 | 23 641 | 7 |
| 2017 | 95 968 | 59 632 | 50 416 | 211 604 | 20 742 | 6 |
| 2018 | 77 861 | 48 381 | 40 555 | 172 240 | 18 333 | 5 |
| 2019 | 63 743 | 39 608 | 30 492 | 147 081 | 22 160 | 4 |
| 2020 | 47 490 | 29 509 | 22 539 | 118 163 | 9 302 | 3 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023. Souhrn vytvořen: . Toto historické pásmo není odhadem pro letošní rok. Auta od roku 2023 zestárla; opakované testy mohou počítat stejné vozidlo víckrát.
Co tabulka ukazuje
Tabulka pokrývá modelové roky 2004 až 2020 (modelových roků se stránkou: 16; stavů z britských MOT celkem: 222 026, z testů 2023). Nejstarší modelový rok, 2004, má medián 230 221 km a nejnovější, 2020, 47 490 km: medián staršího roku je o 385 % vyšší. Rozpětí 10. až 90. percentilu je v poměru k mediánu nejširší u roku 2020 (201 % mediánu) a nejužší u roku 2007 (85 %). Mezi bezprostředně po sobě jdoucími modelovými roky (porovnaných dvojic: 14) je medián novějšího roku v průměru o 11 300 km nižší.
Jde o pozorování z britských testů MOT 2023 u různých aut v různém stáří: průřez vozovým parkem, ne historie jednotlivého auta. Rozdíly mezi modelovými roky odrážejí auta různého stáří, ne změny nájezdu jednotlivého auta.
Litevský vozový park: typické najeté kilometry
Data z domácího trhu. Rozdělení stavů tachometru z litevských technických prohlídek (TRANSEKSTA), vždy s posledním stavem každého auta. Kilometry.
Poslední stav každého vozidla; termíny pozorování nejsou v tomto souhrnu uvedeny. Jde o jiný vzorek než britské stavy z prohlídek. Souhrn vytvořen: . Litevské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Uvedeny jsou jen modelové roky s litevským vzorkem (vozidel na modelový rok: alespoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 2005 | 295 336 | 206 337 | 401 175 | 1 212 |
| 2006 | 296 313 | 197 373 | 405 793 | 1 383 |
| 2007 | 293 120 | 198 399 | 411 833 | 1 554 |
| 2008 | 282 219 | 177 901 | 399 632 | 1 453 |
| 2014 | 242 012 | 145 300 | 343 515 | 1 030 |
| 2015 | 215 341 | 121 169 | 320 584 | 1 004 |
| 2018 | 146 784 | 72 254 | 236 015 | 1 086 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA (prostřednictvím data.gov.lt), CC BY 4.0.
Finský vozový park: typické najeté kilometry
Data z finského registru vozidel (Traficom): poslední stav tachometru zaznamenaný u osobních aut v provozu ve Finsku podle roku prvního použití. Datum odečtu není uvedeno, počítají se jen auta, která jsou stále v provozu, a zahrnuty jsou i ojeté dovozy. Kilometry.
Výpis z registru: 30. 6. 2026. Nejnovější roky prvního použití jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou. Finské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Finský registr neobsahuje datum odečtu a uvádí jen auta, která jsou stále v provozu. Uvedeny jsou jen roky prvního použití s finským vzorkem (vozidel na rok: alespoň 1 000); nejnovější roky jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou.
Termíny se liší: finská hodnota je poslední stav ve výpisu z registru z roku 2026, zatímco britské údaje jsou stavy z testů v roce 2023, takže auta téhož roku prvního použití jsou ve finském údaji o několik let starší, což samo o sobě přidává desítky tisíc kilometrů. Vyšší či nižší finský údaj neznamená, že se s finskými auty jezdí více či méně.
- Medián
- 10. až 90. percentil
Přerušení čáry znamená, že pro tento rok není stránka nebo je méně než 1 000 finských vozidel, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 2004 | 291 924 | 185 978 | 418 723 | 1 022 |
| 2005 | 296 630 | 197 127 | 424 281 | 1 865 |
| 2006 | 301 164 | 192 911 | 424 380 | 2 467 |
| 2007 | 310 612 | 195 070 | 443 706 | 2 224 |
| 2008 | 331 938 | 207 092 | 449 600 | 3 005 |
| 2009 | 261 484 | 159 273 | 389 046 | 2 980 |
| 2011 | 238 005 | 136 527 | 361 511 | 4 777 |
| 2012 | 225 249 | 128 899 | 341 839 | 3 873 |
| 2013 | 217 581 | 130 959 | 325 120 | 4 362 |
| 2014 | 214 588 | 130 902 | 315 752 | 5 502 |
| 2015 | 207 144 | 121 167 | 304 848 | 5 689 |
| 2016 | 185 658 | 105 490 | 281 676 | 5 392 |
| 2017 | 158 459 | 89 908 | 251 762 | 5 846 |
| 2018 | 131 334 | 72 382 | 218 234 | 5 126 |
| 2019 | 116 487 | 65 268 | 194 099 | 5 725 |
| 2020 | 99 562 | 52 619 | 175 116 | 4 327 |
| Modelový rok | Palivo | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | Všechna paliva | 310 612 | 195 070 | 443 706 | 2 224 |
| 2007 | Benzin | 266 188 | 166 903 | 353 039 | 1 174 |
| 2007 | Nafta | 379 666 | 263 945 | 492 095 | 1 050 |
| 2011 | Všechna paliva | 238 005 | 136 527 | 361 511 | 4 777 |
| 2011 | Benzin | 208 214 | 123 452 | 292 067 | 3 162 |
| 2011 | Nafta | 312 966 | 217 017 | 414 714 | 1 608 |
| 2012 | Všechna paliva | 225 249 | 128 899 | 341 839 | 3 873 |
| 2012 | Benzin | 200 361 | 116 408 | 282 616 | 2 643 |
| 2012 | Nafta | 295 687 | 204 717 | 399 285 | 1 227 |
| 2013 | Všechna paliva | 217 581 | 130 959 | 325 120 | 4 362 |
| 2013 | Benzin | 192 956 | 117 132 | 267 125 | 2 849 |
| 2013 | Nafta | 280 927 | 197 057 | 372 511 | 1 512 |
| 2014 | Všechna paliva | 214 588 | 130 902 | 315 752 | 5 502 |
| 2014 | Benzin | 188 710 | 114 194 | 263 294 | 3 414 |
| 2014 | Nafta | 268 740 | 189 495 | 357 455 | 2 053 |
| 2015 | Všechna paliva | 207 144 | 121 167 | 304 848 | 5 689 |
| 2015 | Benzin | 173 634 | 103 919 | 243 953 | 2 905 |
| 2015 | Nafta | 246 229 | 165 006 | 332 895 | 2 681 |
| 2016 | Všechna paliva | 185 658 | 105 490 | 281 676 | 5 392 |
| 2016 | Benzin | 155 685 | 89 098 | 231 002 | 2 797 |
| 2016 | Nafta | 223 430 | 147 065 | 310 752 | 2 477 |
| 2017 | Všechna paliva | 158 459 | 89 908 | 251 762 | 5 846 |
| 2017 | Benzin | 134 494 | 77 688 | 202 823 | 3 298 |
| 2017 | Nafta | 199 594 | 128 614 | 287 195 | 2 158 |
| 2018 | Všechna paliva | 131 334 | 72 382 | 218 234 | 5 126 |
| 2018 | Benzin | 115 236 | 63 866 | 175 647 | 3 190 |
| 2018 | Nafta | 175 488 | 104 697 | 260 629 | 1 324 |
| 2019 | Všechna paliva | 116 487 | 65 268 | 194 099 | 5 725 |
| 2019 | Benzin | 104 330 | 58 692 | 163 380 | 3 349 |
| 2019 | Nafta | 158 904 | 89 968 | 239 959 | 1 120 |
Benzinová a dieselová auta se v typických najetých kilometrech podstatně liší, takže údaje pro všechna paliva sedí na jedno či druhé palivo hůře než jejich vlastní řádek. Řádky pro benzin a naftu počítají auta nezaznamenaná jako hybridy; řádek pro všechna paliva zahrnuje i hybridní, elektrická a plynová auta. Zobrazeno jen tam, kde každé palivo má alespoň 1 000 vozidel.
Percentily spočítal OdoTrace ze záznamů registru; nejde o oficiální statistiku Traficom. Zdroj: Finská agentura pro dopravu a komunikace Traficom, otevřená data o vozidlech, CC BY 4.0.
Signály svolávacích akcí v EU: Škoda Octavia
Svolávací akce na úrovni modelu z registrů trhu EU. Počty jsou orientační, uvádějí se za každý zdroj zvlášť a nikdy se nesčítají. Netýkají se nutně tohoto auta.
Stav svolávacích akcí vytvořen: 2026-10-04. Historický stav, ne kontrola svolávacích akcí v reálném čase. Aktuální platnost a stav opravy ověřte u výrobce.
Svolávací akce platí pro výrobní období, nejen pro modelové roky. Svolávací akce a bezpečnostní signály: Škoda Octavia
Chcete místo průměru za model zkontrolovat konkrétní auto? Zkontrolujte jeho VIN