Škoda Octavia: kilometraža po modelskoj godini
Škoda Octavia: sve modelske godine sa stranicom na OdoTrace u jednoj tabeli. Uobičajeno (medijana) očitavanje brojača kilometara i raspon od 10. do 90. percentila iz britanskih MOT pregleda (godina posmatranja: 2023), uz broj očitavanja iza svakog reda.
Kupujete ovaj model? Proverite VIN automobila
Britanska kilometraža po modelskoj godini
Kilometri · uz njih miljeBritanska zapažanja: 2023
- Medijana
- Od 10. do 90. percentila
Prekid na liniji znači da ta modelska godina nema stranicu, pa za nju nije nacrtana vrednost.
| Modelska godina | Medijana (km) | Medijana (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Očitavanja | Starost u 2023 (god.) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 230.221 | 143.053 | 134.441 | 337.696 | 3.049 | 19 |
| 2005 | 225.755 | 140.278 | 132.785 | 328.774 | 4.748 | 18 |
| 2006 | 219.720 | 136.528 | 131.982 | 320.099 | 7.724 | 17 |
| 2007 | 222.578 | 138.304 | 134.414 | 322.893 | 8.874 | 16 |
| 2008 | 214.649 | 133.377 | 130.519 | 319.179 | 8.273 | 15 |
| 2009 | 198.612 | 123.412 | 111.069 | 309.766 | 9.397 | 14 |
| 2011 | 173.860 | 108.032 | 99.679 | 285.230 | 15.012 | 12 |
| 2012 | 178.495 | 110.912 | 98.921 | 311.953 | 14.496 | 11 |
| 2013 | 164.925 | 102.480 | 93.269 | 301.054 | 13.665 | 10 |
| 2014 | 152.850 | 94.977 | 86.998 | 277.912 | 20.111 | 9 |
| 2015 | 137.817 | 85.636 | 75.802 | 277.939 | 22.499 | 8 |
| 2016 | 117.768 | 73.178 | 63.097 | 254.200 | 23.641 | 7 |
| 2017 | 95.968 | 59.632 | 50.416 | 211.604 | 20.742 | 6 |
| 2018 | 77.861 | 48.381 | 40.555 | 172.240 | 18.333 | 5 |
| 2019 | 63.743 | 39.608 | 30.492 | 147.081 | 22.160 | 4 |
| 2020 | 47.490 | 29.509 | 22.539 | 118.163 | 9.302 | 3 |
Izvor: Anonimizovani rezultati MOT pregleda DVSA, 2023. Zbirni skup izrađen: . Ovaj istorijski raspon nije procena za tekuću godinu. Automobili su ostareli od 2023. godine; ponovljeni pregledi mogu isto vozilo brojati više puta.
Šta tabela pokazuje
Tabela obuhvata modelske godine od 2004 do 2020 (modelskih godina sa stranicom: 16; britanskih MOT očitavanja ukupno: 222.026, iz pregleda u godini 2023). Najstarija modelska godina, 2004, ima medijanu od 230.221 km, a najnovija, 2020, 47.490 km: medijana starije godine je 385% viša. Raspon od 10. do 90. percentila je u odnosu na medijanu najširi za 2020 (201% medijane), a najuži za 2007 (85%). Između neposredno uzastopnih modelskih godina (upoređenih parova: 14), medijana novije godine je u proseku za 11.300 km niža.
Ovo su britanska MOT zapažanja iz 2023 za različite automobile različite starosti: presek voznog parka, a ne istorija bilo kog pojedinačnog automobila. Razlike među modelskim godinama odražavaju automobile različite starosti, a ne promene kilometraže pojedinačnog automobila.
Litvanski vozni park: uobičajena kilometraža
Podaci domaćeg tržišta. Raspodela kilometraže iz litvanskih tehničkih pregleda (TRANSEKSTA), uz poslednje očitavanje svakog automobila. Kilometri.
Poslednje očitavanje po vozilu; datumi posmatranja nisu navedeni u ovom zbirnom skupu. Ovaj uzorak se razlikuje od britanskih očitavanja sa pregleda. Zbirni skup izrađen: . Litvanski i britanski podaci potiču iz zasebnih uzoraka i nikada se ne spajaju. Navedene su samo modelske godine sa litvanskim uzorkom (vozila po modelskoj godini: najmanje 1.000).
| Modelska godina | Medijana (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozila |
|---|---|---|---|---|
| 2005 | 295.336 | 206.337 | 401.175 | 1.212 |
| 2006 | 296.313 | 197.373 | 405.793 | 1.383 |
| 2007 | 293.120 | 198.399 | 411.833 | 1.554 |
| 2008 | 282.219 | 177.901 | 399.632 | 1.453 |
| 2014 | 242.012 | 145.300 | 343.515 | 1.030 |
| 2015 | 215.341 | 121.169 | 320.584 | 1.004 |
| 2018 | 146.784 | 72.254 | 236.015 | 1.086 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA putem data.gov.lt, CC BY 4.0.
Finski vozni park: uobičajena kilometraža
Podaci iz finskog registra vozila (Traficom): poslednje očitavanje brojača kilometara zabeleženo za putničke automobile u saobraćaju u Finskoj, po godini prve upotrebe. Datum očitavanja ne postoji, računaju se samo automobili koji su još u upotrebi, a uključeni su i uvezeni polovni automobili. Kilometri.
Najnovije godine prve upotrebe izostavljene su jer većina tih automobila još nije imala pregled. Izvod iz registra: 30. jun 2026. Finske i britanske vrednosti potiču iz zasebnih uzoraka i nikada se ne spajaju. Finski registar nema datum očitavanja i navodi samo automobile koji su još u upotrebi. Navedene su samo godine prve upotrebe sa finskim uzorkom (vozila po godini: najmanje 1.000); najnovije godine su izostavljene jer većina tih automobila još nije imala pregled.
Datumi se razlikuju: finska vrednost je poslednje očitavanje u izvodu iz registra iz godine 2026, dok su britanske vrednosti očitavanja sa pregleda iz godine 2023, pa su automobili iste godine prve upotrebe u finskoj vrednosti stariji za nekoliko godina, što samo po sebi dodaje desetine hiljada kilometara. Viša ili niža finska vrednost ne pokazuje da se finski automobili voze više ili manje.
- Medijana
- Od 10. do 90. percentila
Prekid na liniji znači da ta godina nema stranicu ili ima manje od 1.000 finskih vozila, pa za nju nije nacrtana vrednost.
| Modelska godina | Medijana (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozila |
|---|---|---|---|---|
| 2004 | 291.924 | 185.978 | 418.723 | 1.022 |
| 2005 | 296.630 | 197.127 | 424.281 | 1.865 |
| 2006 | 301.164 | 192.911 | 424.380 | 2.467 |
| 2007 | 310.612 | 195.070 | 443.706 | 2.224 |
| 2008 | 331.938 | 207.092 | 449.600 | 3.005 |
| 2009 | 261.484 | 159.273 | 389.046 | 2.980 |
| 2011 | 238.005 | 136.527 | 361.511 | 4.777 |
| 2012 | 225.249 | 128.899 | 341.839 | 3.873 |
| 2013 | 217.581 | 130.959 | 325.120 | 4.362 |
| 2014 | 214.588 | 130.902 | 315.752 | 5.502 |
| 2015 | 207.144 | 121.167 | 304.848 | 5.689 |
| 2016 | 185.658 | 105.490 | 281.676 | 5.392 |
| 2017 | 158.459 | 89.908 | 251.762 | 5.846 |
| 2018 | 131.334 | 72.382 | 218.234 | 5.126 |
| 2019 | 116.487 | 65.268 | 194.099 | 5.725 |
| 2020 | 99.562 | 52.619 | 175.116 | 4.327 |
| Modelska godina | Gorivo | Medijana (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozila |
|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | Sva goriva | 310.612 | 195.070 | 443.706 | 2.224 |
| 2007 | Benzin | 266.188 | 166.903 | 353.039 | 1.174 |
| 2007 | Dizel | 379.666 | 263.945 | 492.095 | 1.050 |
| 2011 | Sva goriva | 238.005 | 136.527 | 361.511 | 4.777 |
| 2011 | Benzin | 208.214 | 123.452 | 292.067 | 3.162 |
| 2011 | Dizel | 312.966 | 217.017 | 414.714 | 1.608 |
| 2012 | Sva goriva | 225.249 | 128.899 | 341.839 | 3.873 |
| 2012 | Benzin | 200.361 | 116.408 | 282.616 | 2.643 |
| 2012 | Dizel | 295.687 | 204.717 | 399.285 | 1.227 |
| 2013 | Sva goriva | 217.581 | 130.959 | 325.120 | 4.362 |
| 2013 | Benzin | 192.956 | 117.132 | 267.125 | 2.849 |
| 2013 | Dizel | 280.927 | 197.057 | 372.511 | 1.512 |
| 2014 | Sva goriva | 214.588 | 130.902 | 315.752 | 5.502 |
| 2014 | Benzin | 188.710 | 114.194 | 263.294 | 3.414 |
| 2014 | Dizel | 268.740 | 189.495 | 357.455 | 2.053 |
| 2015 | Sva goriva | 207.144 | 121.167 | 304.848 | 5.689 |
| 2015 | Benzin | 173.634 | 103.919 | 243.953 | 2.905 |
| 2015 | Dizel | 246.229 | 165.006 | 332.895 | 2.681 |
| 2016 | Sva goriva | 185.658 | 105.490 | 281.676 | 5.392 |
| 2016 | Benzin | 155.685 | 89.098 | 231.002 | 2.797 |
| 2016 | Dizel | 223.430 | 147.065 | 310.752 | 2.477 |
| 2017 | Sva goriva | 158.459 | 89.908 | 251.762 | 5.846 |
| 2017 | Benzin | 134.494 | 77.688 | 202.823 | 3.298 |
| 2017 | Dizel | 199.594 | 128.614 | 287.195 | 2.158 |
| 2018 | Sva goriva | 131.334 | 72.382 | 218.234 | 5.126 |
| 2018 | Benzin | 115.236 | 63.866 | 175.647 | 3.190 |
| 2018 | Dizel | 175.488 | 104.697 | 260.629 | 1.324 |
| 2019 | Sva goriva | 116.487 | 65.268 | 194.099 | 5.725 |
| 2019 | Benzin | 104.330 | 58.692 | 163.380 | 3.349 |
| 2019 | Dizel | 158.904 | 89.968 | 239.959 | 1.120 |
Benzinski i dizel automobili se bitno razlikuju po uobičajenoj kilometraži, pa vrednosti za sva goriva slabije odgovaraju bilo kom gorivu nego njegov sopstveni red. Redovi za benzin i dizel broje automobile koji nisu zabeleženi kao hibridi; red za sva goriva obuhvata i hibridne, električne i gasne automobile. Prikazano samo tamo gde svako gorivo ima najmanje 1.000 vozila.
Percentile je izračunao OdoTrace iz zapisa registra; to nije zvanična statistika Traficoma. Izvor: Finska agencija za saobraćaj i komunikacije Traficom, otvoreni podaci o vozilima, CC BY 4.0.
Signali o opozivima u EU: Škoda Octavia
Aktivnost opoziva na nivou modela iz registara tržišta EU. Brojevi su savetodavni i prikazuju se po izvoru, nikada se ne sabiraju. Ne odnose se posebno na ovaj automobil.
Snimak opoziva izrađen: 2026-10-04. Istorijski snimak, a ne provera opoziva uživo. Trenutnu primenljivost i status popravke potvrdite kod proizvođača.
Opozivi se odnose na proizvodne periode, a ne samo na modelske godine. Opozivi i signali o bezbednosti: Škoda Octavia
Želite da proverite konkretan automobil umesto proseka modela? Proverite njegov VIN