odotrace

Britiske observasjoner: 2023 · Årgang: 2017.

Lav, 10. persentil
63 319km
39 345 mi
Typisk, median
118 179km
73 433 mi
Høy, 90. persentil
210 939km
131 072 mi

I britiske MOT-kontroller i 2023 viste en Volkswagen Passat fra 2017 vanligvis omtrent 118 179 km (73 433 mi) på kilometertelleren. De midterste 80 % av avlesningene lå mellom 63 319 og 210 939 km. Basert på 16 195 avlesninger i det anonymiserte DVSA MOT-datasettet (Open Government Licence v3.0).

Slik står Volkswagen Passat fra 2017 i forhold til andre

Medianen på denne siden er 48 % høyere enn medianen av medianene for de andre modellene fra 2017 hos OdoTrace (79 766 km, n = 24). Dette sammenligningsgrunnlaget er ikke den britiske bilparken. Siden for den eldre årsmodellen Volkswagen Passat 2016 har en høyere median, 138 806 km (17 % over denne siden). Siden for den nyere årsmodellen Volkswagen Passat 2018 har en lavere median, 97 233 km (18 % under denne siden). Avlesningene på denne siden er mer spredt: intervallet fra 10. til 90. persentil er 125 % av medianen, mot 106 % for de andre modellene fra 2017 hos OdoTrace (n = 24).

Dette historiske intervallet er ikke et anslag for inneværende år. Bilene har blitt eldre siden 2023, og gjentatte kontroller kan telle samme kjøretøy mer enn én gang.

Kilde: Anonymiserte DVSA MOT-testresultater 2023. Sammenstilling opprettet: .

Sammenlign en annonse

Ser kilometerstanden
riktig ut?

Sett selgerens kilometerstand i sammenheng før du tar neste steg.

  • Sammenlign med samme årsmodell
  • Se nedre grense, median og øvre grense
  • Få vite når du bør undersøke nærmere

Hvor ligger denne bilen?

Skriv inn kilometerstanden fra en annonse for å se hvor den havner for 2017 Volkswagen Passat.

Skriv inn kilometer, for eksempel 120000.

En lav avlesning er en grunn til å undersøke nærmere, ikke bevis på tilbakestilling.

Vil du sjekke en bestemt bil i stedet for modellgjennomsnittet? Sjekk VIN-nummeret for å se dekodede opplysninger og eventuelle tilgjengelige kilometerregistreringer for akkurat denne bilen. Resultatet viser hull når registreringer mangler.

Litauisk bilpark: typisk kilometerstand

Data fra hjemmemarkedet. Fordeling av kilometerstand fra litauiske tekniske kontroller (TRANSEKSTA), med siste avlesning for hver bil. Kilometer.

Årgang: 2017. Siste avlesning per kjøretøy. Observasjonsdatoer oppgis ikke i denne sammenstillingen. Dette er et annet utvalg enn de britiske kontrollavlesningene. Sammenstilling opprettet: .

Lav, 10. persentil
99 165km
Typisk, median
182 725km
Høy, 90. persentil
275 201km

Basert på N = 1 273 Litauiske kjøretøy. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA, via data.gov.lt, CC BY 4.0.

Av 70 679 litauiske biler av typen Volkswagen Passat med to eller flere kontrollavlesninger viser 2,5 % en nedgang på mer enn 5 000 km mellom avlesningene, og 40,6 % en senere avlesning som ligger under en tidligere, uansett hvor mye. Dette er sammenheng på bilparknivå fra kontrollregisteret, ikke en dom over den enkelte bilen. Kontrolldatoene er bare nøyaktige til uke, og inntastingsfeil blåser opp det rå tallet. Derfor vises andelen med større nedganger først.

Ved første tekniske kontroll ble 14,3 % av bilene av typen Volkswagen Passat fra 2017 underkjent på første forsøk (3 828 kontroller). Kilde: Åpne data om tekniske kontroller fra TRANSEKSTA (data.gov.lt, datasett 2721).

Den finske bilparken: typisk kilometerstand

Data fra det finske kjøretøyregisteret (Traficom): den sist registrerte kilometerstanden på personbiler i trafikk i Finland, etter første bruksår. Det finnes ingen avlesningsdato, bare biler som fortsatt er i bruk telles med, og bruktimporterte biler er med. Kilometer.

Årgang: 2017. Registeruttrekk: 30. juni 2026. De nyeste første bruksårene er utelatt, siden de fleste av disse bilene ennå ikke har vært til kontroll.

Datoene er ulike: Den finske verdien er den siste avlesningen i et registeruttrekk fra 2026, mens de britiske tallene er avlesninger fra kontroller i 2023. Biler med samme første bruksår er derfor flere år eldre i det finske tallet, og det alene gir titusenvis av ekstra kilometer. Et høyere eller lavere finsk tall viser ikke at finske biler kjøres mer eller mindre.

Lav, 10. persentil
103 492km
Typisk, median
167 260km
Høy, 90. persentil
251 367km
Volkswagen Passat, første bruksår 2017: sist registrerte kilometerstand i det finske kjøretøyregisteret (Traficom), alle drivstoff og etter drivstoff. Kilometer.
Drivstoff Median (km) 10. persentil (km) 90. persentil (km) Kjøretøy
Alle drivstoff 167 260 103 492 251 367 4 430
Bensin 139 959 81 529 213 743 1 194
Diesel 207 134 132 501 288 729 1 407

Bensin- og dieselbiler har tydelig ulik typisk kilometerstand, så tallene med alle drivstoff passer dårligere til hvert drivstoff enn drivstoffets egen rad. Radene med bensin og diesel teller biler som ikke er registrert som hybrider. Raden med alle drivstoff omfatter også hybrid-, el- og gassbiler. Vises bare der hvert drivstoff har minst 1 000 kjøretøy.

Basert på N = 4 430 finske kjøretøy. Persentiler beregnet av OdoTrace ut fra registerpostene. Ikke en offisiell statistikk fra Traficom. Kilde: Traficom, Finlands transport- og kommunikasjonsbyrå, åpne kjøretøydata, CC BY 4.0.

CO2 og forbruk (EU-typegodkjenning)

EU-typegodkjenningstall for Volkswagen Passat fra 2017, per drivstoff. Forbruket er et tall fra en testsyklus og ligger under det faktiske, så se på et anslag over driftskostnader som et minimum.

Diesel
115g/km CO2
4,36 l/100km (eldre test)
Bensin
124,5g/km CO2
5,2 l/100km (eldre test)
Bensinhybrid
38,8g/km CO2
13,1 kWh/100km (eldre test)

Kilde: Det europeiske miljøbyrået, typegodkjenning, EEAs standardregler for gjenbruk (kildehenvisning). Gjennomsnitt vektet etter registreringer, per drivstoff.

Signaler om tilbakekalling i EU for Volkswagen Passat

Aktivitet for tilbakekalling på modellnivå fra registre i EU-markedet. Tallene er veiledende og vises per kilde, aldri lagt sammen. Ikke spesifikt for denne bilen.

Oversikt over tilbakekallinger opprettet: 2026-10-04. Historisk øyeblikksbilde, ikke en live-sjekk av tilbakekallinger. Få bekreftet gjeldende status og reparasjonsstatus hos produsenten.

EU Safety Gate: 4 aksjoner

Tilbakekallinger gjelder produksjonsperioder, ikke bare årsmodeller.

Britisk MOT-pålitelighet, referansedata fra den britiske bilparken

MOT-data fra den britiske bilparken, en stor og godt dokumentert referansebilpark. Dette er britiske data, vist her bare fordi modellen også har et EU-signal ovenfor.

Av 14 313 første MOT-kontroller (første forsøk, ikke omkontroll) i klasse 4 for biler av typen Volkswagen Passat fra 2017 i 2023 ble 13,5 % ikke bestått. Det er på linje med medianen på 13,5 % for biler på samme alder i denne bilparken.

Kilde: Anonymiserte DVSA MOT-testresultater 2023, Open Government Licence v3.0. En referanse fra den britiske bilparken, ikke et resultat for den enkelte bil. Den britiske MOT-registreringen er en stor, godt dokumentert referansebilpark og er tydelig merket som britiske data, ikke data fra ditt marked. Den erstatter ikke en besiktigelse.

Skal du kjøpe denne modellen? Sjekk VIN-nummeret til bilen før du bestemmer deg.

Hva dette er, og hva det ikke er

Tallene viser en samlet fordeling for mange biler av typen Volkswagen Passat fra 2017. De er beregnet fra kilometerstander i britiske DVSA MOT-data som en tilnærming til bilparken. MOT-datasettet er anonymisert og inneholder verken VIN eller personopplysninger.

Det er ikke historikk per VIN. Det kan ikke fortelle deg kilometerstanden til én bestemt bil, eller om en bestemt kilometerteller er skrudd tilbake. Bruk det som en pekepinn: en avlesning langt under det typiske intervallet for alderen er et spor det er verdt å undersøke, ikke bevis på noe i seg selv.

For én bil kan du sjekke VIN-nummeret for å se dekodede opplysninger og eventuelle tilgjengelige registreringer av kilometerstand, inkludert en nederlandsk RDW-vurdering når du legger til et registreringsnummer. For nøyaktig hvordan intervallet beregnes og alle kildene bak det, se datametoden vår.

Andre årsmodeller av Volkswagen Passat

Alle årsmodeller: Volkswagen PassatAlle merker og modeller