odotrace

Obserwacje w Wielkiej Brytanii: 2023 · Rocznik próby: 2017.

Niski, 10. percentyl
63 319km
39 345 mi
Typowy, mediana
118 179km
73 433 mi
Wysoki, 90. percentyl
210 939km
131 072 mi

W brytyjskich badaniach MOT w 2023 r. Volkswagen Passat z 2017 zwykle wskazywał około 118 179 km (73 433 mil) na liczniku; środkowe 80% odczytów mieściło się między 63 319 a 210 939 km. Podstawa: zanonimizowany zbiór danych MOT agencji DVSA; liczba odczytów: 16 195 (Open Government Licence v3.0).

Volkswagen Passat 2017: porównanie

Mediana tej strony jest o 48% wyższa niż mediana median pozostałych modeli z rocznika 2017 w OdoTrace (79 766 km; n = 24); ten zbiór porównawczy nie jest całą flotą brytyjską. Starszy rocznik, Volkswagen Passat 2016, ma wyższą medianę: 138 806 km (o 17% więcej niż ta strona). Nowszy rocznik, Volkswagen Passat 2018, ma niższą medianę: 97 233 km (o 18% mniej niż ta strona). Odczyty na tej stronie są bardziej rozproszone: zakres od 10. do 90. percentyla to 125% mediany, wobec 106% dla pozostałych modeli z rocznika 2017 w OdoTrace (n = 24).

Ten historyczny zakres nie jest szacunkiem na bieżący rok. Samochody postarzały się od 2023 r.; powtórne badania mogą liczyć ten sam pojazd wielokrotnie.

Źródło: DVSA, zanonimizowane wyniki testów MOT, 2023. Utworzono zestawienie: .

Porównaj ogłoszenie

Czy odczyt
wygląda wiarygodnie?

Oceń przebieg podany przez sprzedawcę w kontekście przed kolejnym krokiem.

  • Porównaj z tym samym rocznikiem
  • Zobacz zakres niski, medianę i wysoki
  • Rozpoznaj, kiedy trzeba sprawdzić dokładniej

Gdzie mieści się to auto?

Wpisz przebieg z ogłoszenia, aby porównać go z 2017 Volkswagen Passat.

Wpisz kilometry, na przykład 120000.

Niski odczyt to powód do sprawdzenia, a nie dowód cofnięcia licznika.

Chcesz sprawdzić konkretne auto zamiast średniej modelu? Sprawdź jego VIN aby zobaczyć rozkodowane dane i dostępne odczyty przebiegu tego pojazdu. Wynik pokazuje luki, gdy brakuje zapisów.

Litewski park pojazdów: typowy przebieg

Dane rynku litewskiego. Rozkład przebiegu z badań technicznych TRANSEKSTA z ostatnim odczytem każdego auta. Kilometry.

Rocznik próby: 2017. Ostatni odczyt każdego pojazdu; daty obserwacji nie są podane w tym zestawieniu. To inna próba niż brytyjskie odczyty z badań. Utworzono zestawienie: .

Niski, 10. percentyl
99 165km
Typowy, mediana
182 725km
Wysoki, 90. percentyl
275 201km

Na podstawie N = 1273 litewskich pojazdów. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA za pośrednictwem data.gov.lt, CC BY 4.0.

Wśród 70 679 litewskich pojazdów Volkswagen Passat z co najmniej dwoma odczytami u 2,5% spadek między odczytami przekroczył 5000 km, a u 40,6% późniejsza wartość była kiedyś niższa od wcześniejszej, o dowolną wartość. To kontekst z badań dla grupy pojazdów, a nie wynik konkretnego auta. Daty badań są dokładne tylko do tygodnia, a błędy wpisów mogą zawyżać surowy odsetek; dlatego na pierwszym miejscu pokazujemy udział większych spadków.

Przy pierwszym badaniu 14,3% pojazdów Volkswagen Passat z rocznika 2017 nie zaliczyło go za pierwszym podejściem (liczba badań: 3828). Źródło: TRANSEKSTA, otwarte dane o badaniach technicznych (data.gov.lt, zbiór danych 2721).

Fiński park pojazdów: typowy przebieg

Dane z fińskiego rejestru pojazdów (Traficom): ostatni zapisany odczyt licznika samochodów osobowych będących w ruchu w Finlandii, według roku pierwszego oddania do użytku. Nie ma daty odczytu, liczone są tylko samochody nadal użytkowane, a uwzględniono też używane samochody sprowadzone z zagranicy. Kilometry.

Rocznik próby: 2017. Wyciąg z rejestru: 30 cze 2026. Najnowsze lata pierwszego użytkowania pominięto, ponieważ większość tych samochodów nie przeszła jeszcze badania technicznego.

Daty się różnią: wartość fińska to ostatni odczyt w wyciągu z rejestru z 2026 r., a wartości brytyjskie to odczyty z badań z 2023 r., więc samochody z tego samego roku pierwszego użytkowania są w danych fińskich o kilka lat starsze, co samo w sobie dodaje dziesiątki tysięcy kilometrów. Wyższa lub niższa wartość fińska nie oznacza, że fińskimi samochodami jeździ się więcej lub mniej.

Niski, 10. percentyl
103 492km
Typowy, mediana
167 260km
Wysoki, 90. percentyl
251 367km
Volkswagen Passat, pierwsze użytkowanie 2017: ostatni zapisany odczyt licznika w fińskim rejestrze pojazdów (Traficom), wszystkie paliwa i według paliwa. Kilometry.
Paliwo Mediana (km) 10. percentyl (km) 90. percentyl (km) Pojazdy
Wszystkie paliwa 167 260 103 492 251 367 4430
Benzyna 139 959 81 529 213 743 1194
Olej napędowy 207 134 132 501 288 729 1407

Samochody benzynowe i z silnikiem wysokoprężnym znacznie różnią się typowym przebiegiem, więc dane dla wszystkich paliw pasują do każdego paliwa słabiej niż jego własny wiersz. Wiersze dla benzyny i oleju napędowego liczą samochody, które nie są zapisane w rejestrze jako hybrydy; wiersz dla wszystkich paliw obejmuje też hybrydy, samochody elektryczne i gazowe. Pokazywane tylko wtedy, gdy każde paliwo ma co najmniej 1000 pojazdów.

Na podstawie N = 4430 fińskich pojazdów. Percentyle obliczył OdoTrace na podstawie danych rejestru; nie jest to oficjalna statystyka Traficom. Źródło: Fińska Agencja Transportu i Łączności Traficom, otwarte dane o pojazdach, CC BY 4.0.

CO2 i zużycie (homologacja UE)

Wartości homologacyjne UE dla Volkswagen Passat 2017 według paliwa. Zużycie pochodzi z cyklu testowego i często zaniża rzeczywiste; szacowane koszty stanowią więc raczej dolną granicę.

Olej napędowy
115g/km CO2
4,36 l/100km (starszy test)
Benzyna
124,5g/km CO2
5,2 l/100km (starszy test)
Hybryda benzynowa
38,8g/km CO2
13,1 kWh/100km (starszy test)

Źródło: Europejska Agencja Środowiska, homologacja, Standardowa polityka ponownego wykorzystania EEA (z podaniem źródła). Średnia ważona liczbą rejestracji według paliwa.

Unijne sygnały akcji dla Volkswagen Passat

Akcje dla modelu z rejestrów rynku UE. Liczby są wskazówkami pokazywanymi osobno dla każdego źródła i nigdy nie są sumowane. Nie dotyczą konkretnie tego auta.

Utworzono zestawienie akcji: 2026-10-04. Dane historyczne, nie bieżąca kontrola akcji. Potwierdź zastosowanie i naprawę u producenta.

EU Safety Gate: 4 akcje przywoławcze

Akcje dotyczą okresów produkcji, nie tylko roczników modelu.

Niezawodność według brytyjskich badań MOT, dane odniesienia z brytyjskiej floty

Brytyjskie dane MOT dla grupy pojazdów, duża i dobrze udokumentowana flota odniesienia. Pokazujemy je tylko dlatego, że model ma także powyższy sygnał UE.

Spośród pierwszych badań MOT klasy 4 samochodów Volkswagen Passat z rocznika 2017 w 2023 roku (liczba badań: 14 313) 13,5% zakończyło się wynikiem negatywnym. W porównaniu z medianą 13,5% dla samochodów w tym samym wieku w tej flocie wskaźnik ten jest mniej więcej taki sam.

Źródło: DVSA, zanonimizowane wyniki testów MOT, 2023, Open Government Licence v3.0. Brytyjski park pojazdów służy jako punkt odniesienia, nie wynik konkretnego auta. Brytyjskie dane MOT to duża, dobrze udokumentowana flota odniesienia, wyraźnie oznaczona jako dane z Wielkiej Brytanii, a nie z Twojego rynku. Nie zastępuje to oględzin.

Kupujesz ten model? Sprawdź VIN auta przed decyzją.

Co pokazują te dane, a czego nie

Liczby te pokazują zbiorczy rozkład dla wielu samochodów Volkswagen Passat z rocznika 2017, obliczony z brytyjskich odczytów licznika DVSA MOT jako porównanie floty. Zbiór danych MOT jest zanonimizowany i nie zawiera numerów VIN ani danych osobowych.

To nie jest historia konkretnego VIN. Nie mówi o przebiegu konkretnego auta ani o tym, czy cofnięto jego licznik. Używaj go do wstępnej oceny: odczyt znacznie poniżej typowego zakresu dla wieku warto wyjaśnić, ale sam niczego nie dowodzi.

Dla konkretnego auta sprawdź jego VIN aby zobaczyć rozkodowane dane i dostępne odczyty, w tym ocenę holenderskiego RDW po dodaniu numeru rejestracyjnego. Obliczanie zakresu i wszystkie źródła wyjaśnia metodyka danych.

Inne roczniki dla Volkswagen Passat

Wszystkie roczniki: Volkswagen PassatWszystkie marki i modele