BMW 3 Series: kilometraža po modelnim godinama
BMW 3 Series: sve modelne godine sa stranicom u alatu OdoTrace u jednoj tablici. Tipično (medijalno) očitanje brojača kilometara i raspon od 10. do 90. percentila iz britanskih MOT testova za 2023. godinu, uz broj očitanja iza svakog retka.
Kupujete ovaj model? Provjerite VIN automobila
Kilometraža u UK-u po modelnim godinama
Kilometri · uz miljeBritanska opažanja: 2023
- Medijan
- Raspon od 10. do 90. percentila
Prekid crte znači da ta modelna godina nema stranicu pa za nju nije nacrtana vrijednost.
| Modelna godina | Medijan (km) | Medijan (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Očitanja | Starost u godini 2023 (godine) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 200.089 | 124.330 | 120.205 | 296.083 | 36.440 | 16 |
| 2011 | 184.044 | 114.360 | 105.613 | 271.029 | 36.616 | 12 |
| 2012 | 165.146 | 102.617 | 94.542 | 252.448 | 41.242 | 11 |
| 2013 | 153.776 | 95.552 | 88.488 | 238.330 | 39.962 | 10 |
| 2020 | 44.897 | 27.898 | 23.907 | 80.533 | 3.780 | 3 |
Izvor: Anonimizirani rezultati MOT testova agencije DVSA za 2023.. Zbirni skup izrađen: . Ovaj povijesni raspon nije procjena za tekuću godinu. Automobili su od 2023. ostarjeli; ponovljeni testovi mogu isto vozilo brojati više puta.
Što tablica pokazuje
Tablica obuhvaća modelne godine od 2007 do 2020 (modelnih godina sa stranicom: 5; britanskih MOT očitanja ukupno: 158.040, iz testova za 2023). Najstarija modelna godina, 2007, ima medijan od 200.089 km, a najnovija, 2020, 44.897 km: medijan starije godine viši je za 346 %. Raspon od 10. do 90. percentila razmjerno medijanu najširi je za 2020 (126 % medijana), a najuži za 2007 (88 %).
To su opažanja s britanskih MOT testova za 2023. godinu o različitim automobilima različite starosti: presjek voznog parka, a ne povijest ijednog automobila. Razlike među modelnim godinama odražavaju automobile različite starosti, a ne promjene kilometraže pojedinog automobila.
Finski vozni park: tipična kilometraža
Podaci iz finskog registra vozila (Traficom): posljednje očitanje brojača kilometara zabilježeno za osobne automobile u prometu u Finskoj, po godini prve uporabe. Nema datuma očitanja, broje se samo automobili koji su još u uporabi, a uključeni su i rabljeni uvozi. Kilometri.
Najnovije godine prve uporabe izostavljene su jer većina tih automobila još nije bila na pregledu. Izvod iz registra: 30. lip 2026. Finske i britanske brojke potječu iz zasebnih uzoraka i nikad se ne kombiniraju. Finski registar ne sadrži datum očitanja i navodi samo automobile koji su još u uporabi. Navedene su samo godine prve uporabe s finskim uzorkom (vozila po godini: najmanje 1.000); najnovije godine izostavljene su jer većina tih automobila još nije bila na pregledu.
Datumi se razlikuju: finska vrijednost je posljednje očitanje u izvodu iz registra iz 2026. godine, dok su britanske brojke očitanja s testova iz 2023. godine, pa su automobili iste godine prve uporabe u finskoj brojci stariji za nekoliko godina, što samo po sebi dodaje desetke tisuća kilometara. Viša ili niža finska brojka ne pokazuje da se finski automobili voze više ili manje.
- Medijan
- Raspon od 10. do 90. percentila
Prekid crte znači da ta godina nema stranicu ili ima manje od 1.000 finskih vozila, pa za nju nije nacrtana vrijednost.
| Modelna godina | Medijan (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozila |
|---|---|---|---|---|
| 2007 | 287.277 | 173.947 | 432.027 | 2.417 |
| 2011 | 258.912 | 154.369 | 372.881 | 1.213 |
| 2012 | 251.554 | 154.681 | 353.879 | 1.628 |
| 2013 | 237.063 | 147.544 | 335.724 | 3.167 |
| 2020 | 93.454 | 50.627 | 155.387 | 1.774 |
| Modelna godina | Gorivo | Medijan (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozila |
|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | Sva goriva | 287.277 | 173.947 | 432.027 | 2.417 |
| 2007 | Benzin | 231.684 | 145.959 | 316.088 | 1.234 |
| 2007 | Dizel | 364.123 | 259.435 | 470.803 | 1.183 |
| 2013 | Sva goriva | 237.063 | 147.544 | 335.724 | 3.167 |
| 2013 | Benzin | 191.715 | 121.755 | 263.362 | 1.345 |
| 2013 | Dizel | 274.424 | 195.213 | 358.976 | 1.822 |
Benzinski i dizelski automobili znatno se razlikuju po tipičnoj kilometraži, pa se brojke za sva goriva slabije podudaraju s oba goriva nego redak za pojedino gorivo. Retci za benzin i dizel broje automobile koji nisu zabilježeni kao hibridi; redak za sva goriva uključuje i hibridne, električne i plinske automobile. Prikazano samo gdje svako gorivo ima najmanje 1.000 vozila.
Percentile je izračunao OdoTrace iz zapisa registra; nisu službena statistika Traficoma. Izvor: Finska agencija za promet i komunikacije Traficom, otvoreni podaci o vozilima, CC BY 4.0.
Signali opoziva u EU-u: BMW 3 Series
Aktivnost opoziva na razini modela iz registara tržišta EU-a. Brojevi su savjetodavni i prikazuju se po izvoru, nikad zbrojeni. Ne odnose se posebno na ovaj automobil.
Presjek opoziva izrađen: 2026-10-04. Povijesni presjek, a ne provjera opoziva uživo. Trenutnu primjenjivost i status popravka potvrdite kod proizvođača.
Opozivi se odnose na razdoblja proizvodnje, a ne samo na modelne godine. Opozivi i sigurnosni signali: BMW 3 Series
Želite provjeriti konkretan automobil, a ne prosjek modela? Provjerite njegov VIN