BMW 3 Series: kilometraža po modelskoj godini
BMW 3 Series: sve modelske godine sa stranicom na OdoTrace u jednoj tabeli. Uobičajeno (medijana) očitavanje brojača kilometara i raspon od 10. do 90. percentila iz britanskih MOT pregleda (godina posmatranja: 2023), uz broj očitavanja iza svakog reda.
Kupujete ovaj model? Proverite VIN automobila
Britanska kilometraža po modelskoj godini
Kilometri · uz njih miljeBritanska zapažanja: 2023
- Medijana
- Od 10. do 90. percentila
Prekid na liniji znači da ta modelska godina nema stranicu, pa za nju nije nacrtana vrednost.
| Modelska godina | Medijana (km) | Medijana (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Očitavanja | Starost u 2023 (god.) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 200.089 | 124.330 | 120.205 | 296.083 | 36.440 | 16 |
| 2011 | 184.044 | 114.360 | 105.613 | 271.029 | 36.616 | 12 |
| 2012 | 165.146 | 102.617 | 94.542 | 252.448 | 41.242 | 11 |
| 2013 | 153.776 | 95.552 | 88.488 | 238.330 | 39.962 | 10 |
| 2020 | 44.897 | 27.898 | 23.907 | 80.533 | 3.780 | 3 |
Izvor: Anonimizovani rezultati MOT pregleda DVSA, 2023. Zbirni skup izrađen: . Ovaj istorijski raspon nije procena za tekuću godinu. Automobili su ostareli od 2023. godine; ponovljeni pregledi mogu isto vozilo brojati više puta.
Šta tabela pokazuje
Tabela obuhvata modelske godine od 2007 do 2020 (modelskih godina sa stranicom: 5; britanskih MOT očitavanja ukupno: 158.040, iz pregleda u godini 2023). Najstarija modelska godina, 2007, ima medijanu od 200.089 km, a najnovija, 2020, 44.897 km: medijana starije godine je 346% viša. Raspon od 10. do 90. percentila je u odnosu na medijanu najširi za 2020 (126% medijane), a najuži za 2007 (88%).
Ovo su britanska MOT zapažanja iz 2023 za različite automobile različite starosti: presek voznog parka, a ne istorija bilo kog pojedinačnog automobila. Razlike među modelskim godinama odražavaju automobile različite starosti, a ne promene kilometraže pojedinačnog automobila.
Finski vozni park: uobičajena kilometraža
Podaci iz finskog registra vozila (Traficom): poslednje očitavanje brojača kilometara zabeleženo za putničke automobile u saobraćaju u Finskoj, po godini prve upotrebe. Datum očitavanja ne postoji, računaju se samo automobili koji su još u upotrebi, a uključeni su i uvezeni polovni automobili. Kilometri.
Najnovije godine prve upotrebe izostavljene su jer većina tih automobila još nije imala pregled. Izvod iz registra: 30. jun 2026. Finske i britanske vrednosti potiču iz zasebnih uzoraka i nikada se ne spajaju. Finski registar nema datum očitavanja i navodi samo automobile koji su još u upotrebi. Navedene su samo godine prve upotrebe sa finskim uzorkom (vozila po godini: najmanje 1.000); najnovije godine su izostavljene jer većina tih automobila još nije imala pregled.
Datumi se razlikuju: finska vrednost je poslednje očitavanje u izvodu iz registra iz godine 2026, dok su britanske vrednosti očitavanja sa pregleda iz godine 2023, pa su automobili iste godine prve upotrebe u finskoj vrednosti stariji za nekoliko godina, što samo po sebi dodaje desetine hiljada kilometara. Viša ili niža finska vrednost ne pokazuje da se finski automobili voze više ili manje.
- Medijana
- Od 10. do 90. percentila
Prekid na liniji znači da ta godina nema stranicu ili ima manje od 1.000 finskih vozila, pa za nju nije nacrtana vrednost.
| Modelska godina | Medijana (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozila |
|---|---|---|---|---|
| 2007 | 287.277 | 173.947 | 432.027 | 2.417 |
| 2011 | 258.912 | 154.369 | 372.881 | 1.213 |
| 2012 | 251.554 | 154.681 | 353.879 | 1.628 |
| 2013 | 237.063 | 147.544 | 335.724 | 3.167 |
| 2020 | 93.454 | 50.627 | 155.387 | 1.774 |
| Modelska godina | Gorivo | Medijana (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozila |
|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | Sva goriva | 287.277 | 173.947 | 432.027 | 2.417 |
| 2007 | Benzin | 231.684 | 145.959 | 316.088 | 1.234 |
| 2007 | Dizel | 364.123 | 259.435 | 470.803 | 1.183 |
| 2013 | Sva goriva | 237.063 | 147.544 | 335.724 | 3.167 |
| 2013 | Benzin | 191.715 | 121.755 | 263.362 | 1.345 |
| 2013 | Dizel | 274.424 | 195.213 | 358.976 | 1.822 |
Benzinski i dizel automobili se bitno razlikuju po uobičajenoj kilometraži, pa vrednosti za sva goriva slabije odgovaraju bilo kom gorivu nego njegov sopstveni red. Redovi za benzin i dizel broje automobile koji nisu zabeleženi kao hibridi; red za sva goriva obuhvata i hibridne, električne i gasne automobile. Prikazano samo tamo gde svako gorivo ima najmanje 1.000 vozila.
Percentile je izračunao OdoTrace iz zapisa registra; to nije zvanična statistika Traficoma. Izvor: Finska agencija za saobraćaj i komunikacije Traficom, otvoreni podaci o vozilima, CC BY 4.0.
Signali o opozivima u EU: BMW 3 Series
Aktivnost opoziva na nivou modela iz registara tržišta EU. Brojevi su savetodavni i prikazuju se po izvoru, nikada se ne sabiraju. Ne odnose se posebno na ovaj automobil.
Snimak opoziva izrađen: 2026-10-04. Istorijski snimak, a ne provera opoziva uživo. Trenutnu primenljivost i status popravke potvrdite kod proizvođača.
Opozivi se odnose na proizvodne periode, a ne samo na modelske godine. Opozivi i signali o bezbednosti: BMW 3 Series
Želite da proverite konkretan automobil umesto proseka modela? Proverite njegov VIN