odotrace

Britská pozorování: 2023

Mediánový stav tachometru podle modelového roku
BMW 3 Series: mediánový stav tachometru podle modelového roku Spojnicový graf mediánového stavu tachometru v kilometrech pro každý modelový rok od 2007 do 2020 se zastíněným rozpětím 10. až 90. percentilu. Medián je 200 089 km pro 2007 a 44 897 km pro 2020. Tabulka uvádí všechny hodnoty.
  • Medián
  • 10. až 90. percentil

Přerušení čáry znamená, že tento modelový rok nemá stránku, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.

BMW 3 Series: stavy tachometru v britských testech MOT 2023 podle modelového roku. Kilometry, medián také v mílích.
Modelový rok Medián (km) Medián (mi) 10. percentil (km) 90. percentil (km) Stavy Stáří v roce 2023 (roky)
2007 200 089 124 330 120 205 296 083 36 440 16
2011 184 044 114 360 105 613 271 029 36 616 12
2012 165 146 102 617 94 542 252 448 41 242 11
2013 153 776 95 552 88 488 238 330 39 962 10
2020 44 897 27 898 23 907 80 533 3 780 3

Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023. Souhrn vytvořen: . Toto historické pásmo není odhadem pro letošní rok. Auta od roku 2023 zestárla; opakované testy mohou počítat stejné vozidlo víckrát.

Co tabulka ukazuje

Tabulka pokrývá modelové roky 2007 až 2020 (modelových roků se stránkou: 5; stavů z britských MOT celkem: 158 040, z testů 2023). Nejstarší modelový rok, 2007, má medián 200 089 km a nejnovější, 2020, 44 897 km: medián staršího roku je o 346 % vyšší. Rozpětí 10. až 90. percentilu je v poměru k mediánu nejširší u roku 2020 (126 % mediánu) a nejužší u roku 2007 (88 %).

Jde o pozorování z britských testů MOT 2023 u různých aut v různém stáří: průřez vozovým parkem, ne historie jednotlivého auta. Rozdíly mezi modelovými roky odrážejí auta různého stáří, ne změny nájezdu jednotlivého auta.

Finský vozový park: typické najeté kilometry

Data z finského registru vozidel (Traficom): poslední stav tachometru zaznamenaný u osobních aut v provozu ve Finsku podle roku prvního použití. Datum odečtu není uvedeno, počítají se jen auta, která jsou stále v provozu, a zahrnuty jsou i ojeté dovozy. Kilometry.

Výpis z registru: 30. 6. 2026. Nejnovější roky prvního použití jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou. Finské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Finský registr neobsahuje datum odečtu a uvádí jen auta, která jsou stále v provozu. Uvedeny jsou jen roky prvního použití s finským vzorkem (vozidel na rok: alespoň 1 000); nejnovější roky jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou.

Termíny se liší: finská hodnota je poslední stav ve výpisu z registru z roku 2026, zatímco britské údaje jsou stavy z testů v roce 2023, takže auta téhož roku prvního použití jsou ve finském údaji o několik let starší, což samo o sobě přidává desítky tisíc kilometrů. Vyšší či nižší finský údaj neznamená, že se s finskými auty jezdí více či méně.

Finský vozový park: medián posledního zaznamenaného stavu podle roku prvního použití
BMW 3 Series: medián posledního zaznamenaného stavu tachometru podle roku prvního použití, finský registr Spojnicový graf mediánu posledního zaznamenaného stavu tachometru v kilometrech pro každý rok prvního použití od 2007 do 2020 se zastíněným rozpětím 10. až 90. percentilu. Medián je 287 277 km pro 2007 a 93 454 km pro 2020. Tabulka uvádí všechny hodnoty.
  • Medián
  • 10. až 90. percentil

Přerušení čáry znamená, že pro tento rok není stránka nebo je méně než 1 000 finských vozidel, proto pro něj není vykreslena žádná hodnota.

BMW 3 Series: poslední zaznamenaný stav tachometru ve finském registru vozidel (Traficom) podle roku prvního použití. Kilometry.
Modelový rok Medián (km) 10. percentil (km) 90. percentil (km) Vozidla
2007 287 277 173 947 432 027 2 417
2011 258 912 154 369 372 881 1 213
2012 251 554 154 681 353 879 1 628
2013 237 063 147 544 335 724 3 167
2020 93 454 50 627 155 387 1 774
BMW 3 Series, první použití 2007, 2013: poslední zaznamenaný stav tachometru ve finském registru vozidel (Traficom), všechna paliva a podle paliva. Kilometry.
Modelový rok Palivo Medián (km) 10. percentil (km) 90. percentil (km) Vozidla
2007 Všechna paliva 287 277 173 947 432 027 2 417
2007 Benzin 231 684 145 959 316 088 1 234
2007 Nafta 364 123 259 435 470 803 1 183
2013 Všechna paliva 237 063 147 544 335 724 3 167
2013 Benzin 191 715 121 755 263 362 1 345
2013 Nafta 274 424 195 213 358 976 1 822

Benzinová a dieselová auta se v typických najetých kilometrech podstatně liší, takže údaje pro všechna paliva sedí na jedno či druhé palivo hůře než jejich vlastní řádek. Řádky pro benzin a naftu počítají auta nezaznamenaná jako hybridy; řádek pro všechna paliva zahrnuje i hybridní, elektrická a plynová auta. Zobrazeno jen tam, kde každé palivo má alespoň 1 000 vozidel.

Percentily spočítal OdoTrace ze záznamů registru; nejde o oficiální statistiku Traficom. Zdroj: Finská agentura pro dopravu a komunikace Traficom, otevřená data o vozidlech, CC BY 4.0.

Signály svolávacích akcí v EU: BMW 3 Series

Svolávací akce na úrovni modelu z registrů trhu EU. Počty jsou orientační, uvádějí se za každý zdroj zvlášť a nikdy se nesčítají. Netýkají se nutně tohoto auta.

Stav svolávacích akcí vytvořen: 2026-10-04. Historický stav, ne kontrola svolávacích akcí v reálném čase. Aktuální platnost a stav opravy ověřte u výrobce.

EU Safety Gate: 46 kampaní

Svolávací akce platí pro výrobní období, nejen pro modelové roky. Svolávací akce a bezpečnostní signály: BMW 3 Series

Chcete místo průměru za model zkontrolovat konkrétní auto? Zkontrolujte jeho VIN