Kilometerstand for BMW 3 Series etter årsmodell
BMW 3 Series: alle årsmodeller med en side hos OdoTrace i én tabell. Typisk kilometerstand (median) og intervallet fra 10. til 90. persentil fra britiske MOT-kontroller i 2023, med antall avlesninger bak hver rad.
Skal du kjøpe denne modellen? Sjekk VIN-nummeret til bilen
Kilometerstand i Storbritannia etter årsmodell
Kilometer · miles ved siden avBritiske observasjoner: 2023
- Median
- 10. til 90. persentil
Et brudd i linjen betyr at årsmodellen ikke har noen side, så det tegnes ingen verdi for den.
| Årsmodell | Median (km) | Median (mi) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Avlesninger | Alder i 2023 (år) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | 200 089 | 124 330 | 120 205 | 296 083 | 36 440 | 16 |
| 2011 | 184 044 | 114 360 | 105 613 | 271 029 | 36 616 | 12 |
| 2012 | 165 146 | 102 617 | 94 542 | 252 448 | 41 242 | 11 |
| 2013 | 153 776 | 95 552 | 88 488 | 238 330 | 39 962 | 10 |
| 2020 | 44 897 | 27 898 | 23 907 | 80 533 | 3 780 | 3 |
Kilde: Anonymiserte DVSA MOT-testresultater 2023. Sammenstilling opprettet: . Dette historiske intervallet er ikke et anslag for inneværende år. Bilene har blitt eldre siden 2023, og gjentatte kontroller kan telle samme kjøretøy mer enn én gang.
Hva tabellen viser
Tabellen dekker årsmodellene 2007 til 2020 (årsmodeller med en side: 5; britiske MOT-avlesninger totalt: 158 040, fra kontroller i 2023). Den eldste årsmodellen, 2007, har en median på 200 089 km og den nyeste, 2020, 44 897 km: medianen for det eldre året er 346 % høyere. Intervallet fra 10. til 90. persentil er videst i forhold til medianen for 2020 (126 % av medianen) og smalest for 2007 (88 %).
Dette er britiske MOT-observasjoner fra 2023 av ulike biler i ulik alder: et tverrsnitt av bilparken, ikke historikken til noen enkelt bil. Forskjeller mellom årsmodeller gjenspeiler biler i ulik alder, ikke endringer i kilometerstanden til en enkelt bil.
Den finske bilparken: typisk kilometerstand
Data fra det finske kjøretøyregisteret (Traficom): den sist registrerte kilometerstanden på personbiler i trafikk i Finland, etter første bruksår. Det finnes ingen avlesningsdato, bare biler som fortsatt er i bruk telles med, og bruktimporterte biler er med. Kilometer.
Registeruttrekk: 30. juni 2026. De nyeste første bruksårene er utelatt, siden de fleste av disse bilene ennå ikke har vært til kontroll. Finske og britiske tall kommer fra separate utvalg og slås aldri sammen. Det finske registeret har ingen avlesningsdato og viser bare biler som fortsatt er i bruk. Bare første bruksår med et finsk utvalg er oppført (kjøretøy per år: minst 1 000). De nyeste årene er utelatt, siden de fleste av disse bilene ennå ikke har vært til kontroll.
Datoene er ulike: Den finske verdien er den siste avlesningen i et registeruttrekk fra 2026, mens de britiske tallene er avlesninger fra kontroller i 2023. Biler med samme første bruksår er derfor flere år eldre i det finske tallet, og det alene gir titusenvis av ekstra kilometer. Et høyere eller lavere finsk tall viser ikke at finske biler kjøres mer eller mindre.
- Median
- 10. til 90. persentil
Et brudd i linjen betyr at det året ikke har noen side eller har færre enn 1 000 finske kjøretøy, så det er ikke tegnet noen verdi.
| Årsmodell | Median (km) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Kjøretøy |
|---|---|---|---|---|
| 2007 | 287 277 | 173 947 | 432 027 | 2 417 |
| 2011 | 258 912 | 154 369 | 372 881 | 1 213 |
| 2012 | 251 554 | 154 681 | 353 879 | 1 628 |
| 2013 | 237 063 | 147 544 | 335 724 | 3 167 |
| 2020 | 93 454 | 50 627 | 155 387 | 1 774 |
| Årsmodell | Drivstoff | Median (km) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Kjøretøy |
|---|---|---|---|---|---|
| 2007 | Alle drivstoff | 287 277 | 173 947 | 432 027 | 2 417 |
| 2007 | Bensin | 231 684 | 145 959 | 316 088 | 1 234 |
| 2007 | Diesel | 364 123 | 259 435 | 470 803 | 1 183 |
| 2013 | Alle drivstoff | 237 063 | 147 544 | 335 724 | 3 167 |
| 2013 | Bensin | 191 715 | 121 755 | 263 362 | 1 345 |
| 2013 | Diesel | 274 424 | 195 213 | 358 976 | 1 822 |
Bensin- og dieselbiler har tydelig ulik typisk kilometerstand, så tallene med alle drivstoff passer dårligere til hvert drivstoff enn drivstoffets egen rad. Radene med bensin og diesel teller biler som ikke er registrert som hybrider. Raden med alle drivstoff omfatter også hybrid-, el- og gassbiler. Vises bare der hvert drivstoff har minst 1 000 kjøretøy.
Persentiler beregnet av OdoTrace ut fra registerpostene. Ikke en offisiell statistikk fra Traficom. Kilde: Traficom, Finlands transport- og kommunikasjonsbyrå, åpne kjøretøydata, CC BY 4.0.
Signaler om tilbakekalling i EU: BMW 3 Series
Aktivitet for tilbakekalling på modellnivå fra registre i EU-markedet. Tallene er veiledende og vises per kilde, aldri lagt sammen. Ikke spesifikt for denne bilen.
Oversikt over tilbakekallinger opprettet: 2026-10-04. Historisk øyeblikksbilde, ikke en live-sjekk av tilbakekallinger. Få bekreftet gjeldende status og reparasjonsstatus hos produsenten.
Tilbakekallinger gjelder produksjonsperioder, ikke bare årsmodeller. Tilbakekallinger og sikkerhetssignaler: BMW 3 Series
Vil du sjekke en bestemt bil i stedet for modellgjennomsnittet? Sjekk VIN-nummeret