Toyota Avensis: kilometraža po modelnim godinama
Toyota Avensis: sve modelne godine sa stranicom u alatu OdoTrace u jednoj tablici. Tipično (medijalno) očitanje brojača kilometara i raspon od 10. do 90. percentila iz britanskih MOT testova za 2023. godinu, uz broj očitanja iza svakog retka.
Kupujete ovaj model? Provjerite VIN automobila
Kilometraža u UK-u po modelnim godinama
Kilometri · uz miljeBritanska opažanja: 2023
- Medijan
- Raspon od 10. do 90. percentila
Prekid crte znači da ta modelna godina nema stranicu pa za nju nije nacrtana vrijednost.
| Modelna godina | Medijan (km) | Medijan (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Očitanja | Starost u godini 2023 (godine) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001 | 168.656 | 104.798 | 95.931 | 259.662 | 1.049 | 22 |
| 2002 | 173.876 | 108.042 | 99.386 | 267.651 | 1.480 | 21 |
| 2003 | 178.479 | 110.902 | 105.174 | 275.038 | 3.144 | 20 |
| 2004 | 185.877 | 115.499 | 111.514 | 275.405 | 4.282 | 19 |
| 2005 | 193.404 | 120.176 | 115.171 | 291.406 | 5.716 | 18 |
| 2006 | 197.735 | 122.867 | 116.573 | 301.354 | 7.271 | 17 |
| 2007 | 205.849 | 127.909 | 120.815 | 312.178 | 7.967 | 16 |
| 2008 | 191.285 | 118.859 | 109.928 | 302.504 | 7.823 | 15 |
| 2009 | 191.804 | 119.182 | 105.172 | 308.720 | 7.205 | 14 |
| 2010 | 185.612 | 115.334 | 106.136 | 312.397 | 7.615 | 13 |
| 2011 | 176.939 | 109.945 | 98.023 | 323.378 | 5.865 | 12 |
| 2012 | 177.248 | 110.137 | 97.359 | 344.032 | 6.319 | 11 |
| 2018 | 109.178 | 67.840 | 49.146 | 246.913 | 1.333 | 5 |
Izvor: Anonimizirani rezultati MOT testova agencije DVSA za 2023.. Zbirni skup izrađen: . Ovaj povijesni raspon nije procjena za tekuću godinu. Automobili su od 2023. ostarjeli; ponovljeni testovi mogu isto vozilo brojati više puta.
Što tablica pokazuje
Tablica obuhvaća modelne godine od 2001 do 2018 (modelnih godina sa stranicom: 13; britanskih MOT očitanja ukupno: 67.069, iz testova za 2023). Najstarija modelna godina, 2001, ima medijan od 168.656 km, a najnovija, 2018, 109.178 km: medijan starije godine viši je za 54 %. Raspon od 10. do 90. percentila razmjerno medijanu najširi je za 2018 (181 % medijana), a najuži za 2004 (88 %). Između izravno uzastopnih modelnih godina (uspoređenih parova: 11) medijan novije godine u prosjeku se razlikuje za manje od 3 %.
To su opažanja s britanskih MOT testova za 2023. godinu o različitim automobilima različite starosti: presjek voznog parka, a ne povijest ijednog automobila. Razlike među modelnim godinama odražavaju automobile različite starosti, a ne promjene kilometraže pojedinog automobila.
Litavski vozni park: tipična kilometraža
Podaci s domaćeg tržišta. Raspodjela očitanja brojača kilometara s litavskih tehničkih pregleda (TRANSEKSTA), uz posljednje očitanje svakog automobila. Kilometri.
Posljednje očitanje po vozilu; datumi opažanja nisu navedeni u ovom zbirnom skupu. Taj se uzorak razlikuje od britanskih očitanja s pregleda. Zbirni skup izrađen: . Litavske i britanske brojke potječu iz zasebnih uzoraka i nikad se ne kombiniraju. Navedene su samo modelne godine s litavskim uzorkom (vozila po modelnoj godini: najmanje 1.000).
| Modelna godina | Medijan (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozila |
|---|---|---|---|---|
| 2001 | 284.768 | 200.840 | 371.785 | 1.153 |
| 2003 | 307.425 | 216.469 | 397.322 | 1.872 |
| 2004 | 299.554 | 212.714 | 394.917 | 2.490 |
| 2005 | 301.602 | 211.763 | 392.079 | 2.563 |
| 2006 | 293.080 | 206.039 | 392.023 | 2.745 |
| 2007 | 289.824 | 204.105 | 385.224 | 2.606 |
| 2008 | 274.599 | 171.860 | 376.830 | 1.719 |
| 2009 | 271.193 | 178.715 | 358.127 | 1.503 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA putem data.gov.lt, CC BY 4.0.
Finski vozni park: tipična kilometraža
Podaci iz finskog registra vozila (Traficom): posljednje očitanje brojača kilometara zabilježeno za osobne automobile u prometu u Finskoj, po godini prve uporabe. Nema datuma očitanja, broje se samo automobili koji su još u uporabi, a uključeni su i rabljeni uvozi. Kilometri.
Najnovije godine prve uporabe izostavljene su jer većina tih automobila još nije bila na pregledu. Izvod iz registra: 30. lip 2026. Finske i britanske brojke potječu iz zasebnih uzoraka i nikad se ne kombiniraju. Finski registar ne sadrži datum očitanja i navodi samo automobile koji su još u uporabi. Navedene su samo godine prve uporabe s finskim uzorkom (vozila po godini: najmanje 1.000); najnovije godine izostavljene su jer većina tih automobila još nije bila na pregledu.
Datumi se razlikuju: finska vrijednost je posljednje očitanje u izvodu iz registra iz 2026. godine, dok su britanske brojke očitanja s testova iz 2023. godine, pa su automobili iste godine prve uporabe u finskoj brojci stariji za nekoliko godina, što samo po sebi dodaje desetke tisuća kilometara. Viša ili niža finska brojka ne pokazuje da se finski automobili voze više ili manje.
- Medijan
- Raspon od 10. do 90. percentila
Prekid crte znači da ta godina nema stranicu ili ima manje od 1.000 finskih vozila, pa za nju nije nacrtana vrijednost.
| Modelna godina | Medijan (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozila |
|---|---|---|---|---|
| 2001 | 309.305 | 192.052 | 418.531 | 2.188 |
| 2002 | 301.355 | 176.485 | 413.972 | 2.258 |
| 2003 | 309.472 | 195.172 | 413.691 | 3.722 |
| 2004 | 309.667 | 201.568 | 414.755 | 3.786 |
| 2005 | 301.839 | 193.586 | 419.954 | 3.856 |
| 2006 | 295.804 | 185.529 | 421.266 | 3.998 |
| 2007 | 285.213 | 179.744 | 417.246 | 2.792 |
| 2008 | 284.956 | 167.258 | 425.634 | 2.909 |
| 2009 | 264.143 | 162.982 | 386.661 | 4.532 |
| 2010 | 253.494 | 154.194 | 381.573 | 4.439 |
| 2011 | 241.840 | 142.256 | 366.721 | 4.341 |
| 2012 | 227.874 | 135.940 | 350.429 | 4.052 |
| 2018 | 106.511 | 59.943 | 174.664 | 2.448 |
| Modelna godina | Gorivo | Medijan (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozila |
|---|---|---|---|---|---|
| 2010 | Sva goriva | 253.494 | 154.194 | 381.573 | 4.439 |
| 2010 | Benzin | 234.183 | 145.760 | 323.534 | 3.416 |
| 2010 | Dizel | 344.135 | 244.274 | 456.720 | 1.019 |
| 2011 | Sva goriva | 241.840 | 142.256 | 366.721 | 4.341 |
| 2011 | Benzin | 221.071 | 132.407 | 311.793 | 3.309 |
| 2011 | Dizel | 334.957 | 226.853 | 439.799 | 1.032 |
Benzinski i dizelski automobili znatno se razlikuju po tipičnoj kilometraži, pa se brojke za sva goriva slabije podudaraju s oba goriva nego redak za pojedino gorivo. Retci za benzin i dizel broje automobile koji nisu zabilježeni kao hibridi; redak za sva goriva uključuje i hibridne, električne i plinske automobile. Prikazano samo gdje svako gorivo ima najmanje 1.000 vozila.
Percentile je izračunao OdoTrace iz zapisa registra; nisu službena statistika Traficoma. Izvor: Finska agencija za promet i komunikacije Traficom, otvoreni podaci o vozilima, CC BY 4.0.
Signali opoziva u EU-u: Toyota Avensis
Aktivnost opoziva na razini modela iz registara tržišta EU-a. Brojevi su savjetodavni i prikazuju se po izvoru, nikad zbrojeni. Ne odnose se posebno na ovaj automobil.
Presjek opoziva izrađen: 2026-10-04. Povijesni presjek, a ne provjera opoziva uživo. Trenutnu primjenjivost i status popravka potvrdite kod proizvođača.
Opozivi se odnose na razdoblja proizvodnje, a ne samo na modelne godine. Opozivi i sigurnosni signali: Toyota Avensis
Želite provjeriti konkretan automobil, a ne prosjek modela? Provjerite njegov VIN