Kilometerstand for Toyota Avensis etter årsmodell
Toyota Avensis: alle årsmodeller med en side hos OdoTrace i én tabell. Typisk kilometerstand (median) og intervallet fra 10. til 90. persentil fra britiske MOT-kontroller i 2023, med antall avlesninger bak hver rad.
Skal du kjøpe denne modellen? Sjekk VIN-nummeret til bilen
Kilometerstand i Storbritannia etter årsmodell
Kilometer · miles ved siden avBritiske observasjoner: 2023
- Median
- 10. til 90. persentil
Et brudd i linjen betyr at årsmodellen ikke har noen side, så det tegnes ingen verdi for den.
| Årsmodell | Median (km) | Median (mi) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Avlesninger | Alder i 2023 (år) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001 | 168 656 | 104 798 | 95 931 | 259 662 | 1 049 | 22 |
| 2002 | 173 876 | 108 042 | 99 386 | 267 651 | 1 480 | 21 |
| 2003 | 178 479 | 110 902 | 105 174 | 275 038 | 3 144 | 20 |
| 2004 | 185 877 | 115 499 | 111 514 | 275 405 | 4 282 | 19 |
| 2005 | 193 404 | 120 176 | 115 171 | 291 406 | 5 716 | 18 |
| 2006 | 197 735 | 122 867 | 116 573 | 301 354 | 7 271 | 17 |
| 2007 | 205 849 | 127 909 | 120 815 | 312 178 | 7 967 | 16 |
| 2008 | 191 285 | 118 859 | 109 928 | 302 504 | 7 823 | 15 |
| 2009 | 191 804 | 119 182 | 105 172 | 308 720 | 7 205 | 14 |
| 2010 | 185 612 | 115 334 | 106 136 | 312 397 | 7 615 | 13 |
| 2011 | 176 939 | 109 945 | 98 023 | 323 378 | 5 865 | 12 |
| 2012 | 177 248 | 110 137 | 97 359 | 344 032 | 6 319 | 11 |
| 2018 | 109 178 | 67 840 | 49 146 | 246 913 | 1 333 | 5 |
Kilde: Anonymiserte DVSA MOT-testresultater 2023. Sammenstilling opprettet: . Dette historiske intervallet er ikke et anslag for inneværende år. Bilene har blitt eldre siden 2023, og gjentatte kontroller kan telle samme kjøretøy mer enn én gang.
Hva tabellen viser
Tabellen dekker årsmodellene 2001 til 2018 (årsmodeller med en side: 13; britiske MOT-avlesninger totalt: 67 069, fra kontroller i 2023). Den eldste årsmodellen, 2001, har en median på 168 656 km og den nyeste, 2018, 109 178 km: medianen for det eldre året er 54 % høyere. Intervallet fra 10. til 90. persentil er videst i forhold til medianen for 2018 (181 % av medianen) og smalest for 2004 (88 %). Mellom direkte påfølgende årsmodeller (par sammenlignet: 11) avviker medianen for det nyere året i gjennomsnitt med mindre enn 3 %.
Dette er britiske MOT-observasjoner fra 2023 av ulike biler i ulik alder: et tverrsnitt av bilparken, ikke historikken til noen enkelt bil. Forskjeller mellom årsmodeller gjenspeiler biler i ulik alder, ikke endringer i kilometerstanden til en enkelt bil.
Litauisk bilpark: typisk kilometerstand
Data fra hjemmemarkedet. Fordeling av kilometerstand fra litauiske tekniske kontroller (TRANSEKSTA), med siste avlesning for hver bil. Kilometer.
Siste avlesning per kjøretøy. Observasjonsdatoer oppgis ikke i denne sammenstillingen. Dette er et annet utvalg enn de britiske kontrollavlesningene. Sammenstilling opprettet: . Litauiske og britiske tall kommer fra separate utvalg og kombineres aldri. Bare årsmodeller med et litauisk utvalg er oppført (kjøretøy per årsmodell: minst 1 000).
| Årsmodell | Median (km) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Kjøretøy |
|---|---|---|---|---|
| 2001 | 284 768 | 200 840 | 371 785 | 1 153 |
| 2003 | 307 425 | 216 469 | 397 322 | 1 872 |
| 2004 | 299 554 | 212 714 | 394 917 | 2 490 |
| 2005 | 301 602 | 211 763 | 392 079 | 2 563 |
| 2006 | 293 080 | 206 039 | 392 023 | 2 745 |
| 2007 | 289 824 | 204 105 | 385 224 | 2 606 |
| 2008 | 274 599 | 171 860 | 376 830 | 1 719 |
| 2009 | 271 193 | 178 715 | 358 127 | 1 503 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA, via data.gov.lt, CC BY 4.0.
Den finske bilparken: typisk kilometerstand
Data fra det finske kjøretøyregisteret (Traficom): den sist registrerte kilometerstanden på personbiler i trafikk i Finland, etter første bruksår. Det finnes ingen avlesningsdato, bare biler som fortsatt er i bruk telles med, og bruktimporterte biler er med. Kilometer.
Registeruttrekk: 30. juni 2026. De nyeste første bruksårene er utelatt, siden de fleste av disse bilene ennå ikke har vært til kontroll. Finske og britiske tall kommer fra separate utvalg og slås aldri sammen. Det finske registeret har ingen avlesningsdato og viser bare biler som fortsatt er i bruk. Bare første bruksår med et finsk utvalg er oppført (kjøretøy per år: minst 1 000). De nyeste årene er utelatt, siden de fleste av disse bilene ennå ikke har vært til kontroll.
Datoene er ulike: Den finske verdien er den siste avlesningen i et registeruttrekk fra 2026, mens de britiske tallene er avlesninger fra kontroller i 2023. Biler med samme første bruksår er derfor flere år eldre i det finske tallet, og det alene gir titusenvis av ekstra kilometer. Et høyere eller lavere finsk tall viser ikke at finske biler kjøres mer eller mindre.
- Median
- 10. til 90. persentil
Et brudd i linjen betyr at det året ikke har noen side eller har færre enn 1 000 finske kjøretøy, så det er ikke tegnet noen verdi.
| Årsmodell | Median (km) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Kjøretøy |
|---|---|---|---|---|
| 2001 | 309 305 | 192 052 | 418 531 | 2 188 |
| 2002 | 301 355 | 176 485 | 413 972 | 2 258 |
| 2003 | 309 472 | 195 172 | 413 691 | 3 722 |
| 2004 | 309 667 | 201 568 | 414 755 | 3 786 |
| 2005 | 301 839 | 193 586 | 419 954 | 3 856 |
| 2006 | 295 804 | 185 529 | 421 266 | 3 998 |
| 2007 | 285 213 | 179 744 | 417 246 | 2 792 |
| 2008 | 284 956 | 167 258 | 425 634 | 2 909 |
| 2009 | 264 143 | 162 982 | 386 661 | 4 532 |
| 2010 | 253 494 | 154 194 | 381 573 | 4 439 |
| 2011 | 241 840 | 142 256 | 366 721 | 4 341 |
| 2012 | 227 874 | 135 940 | 350 429 | 4 052 |
| 2018 | 106 511 | 59 943 | 174 664 | 2 448 |
| Årsmodell | Drivstoff | Median (km) | 10. persentil (km) | 90. persentil (km) | Kjøretøy |
|---|---|---|---|---|---|
| 2010 | Alle drivstoff | 253 494 | 154 194 | 381 573 | 4 439 |
| 2010 | Bensin | 234 183 | 145 760 | 323 534 | 3 416 |
| 2010 | Diesel | 344 135 | 244 274 | 456 720 | 1 019 |
| 2011 | Alle drivstoff | 241 840 | 142 256 | 366 721 | 4 341 |
| 2011 | Bensin | 221 071 | 132 407 | 311 793 | 3 309 |
| 2011 | Diesel | 334 957 | 226 853 | 439 799 | 1 032 |
Bensin- og dieselbiler har tydelig ulik typisk kilometerstand, så tallene med alle drivstoff passer dårligere til hvert drivstoff enn drivstoffets egen rad. Radene med bensin og diesel teller biler som ikke er registrert som hybrider. Raden med alle drivstoff omfatter også hybrid-, el- og gassbiler. Vises bare der hvert drivstoff har minst 1 000 kjøretøy.
Persentiler beregnet av OdoTrace ut fra registerpostene. Ikke en offisiell statistikk fra Traficom. Kilde: Traficom, Finlands transport- og kommunikasjonsbyrå, åpne kjøretøydata, CC BY 4.0.
Signaler om tilbakekalling i EU: Toyota Avensis
Aktivitet for tilbakekalling på modellnivå fra registre i EU-markedet. Tallene er veiledende og vises per kilde, aldri lagt sammen. Ikke spesifikt for denne bilen.
Oversikt over tilbakekallinger opprettet: 2026-10-04. Historisk øyeblikksbilde, ikke en live-sjekk av tilbakekallinger. Få bekreftet gjeldende status og reparasjonsstatus hos produsenten.
Tilbakekallinger gjelder produksjonsperioder, ikke bare årsmodeller. Tilbakekallinger og sikkerhetssignaler: Toyota Avensis
Vil du sjekke en bestemt bil i stedet for modellgjennomsnittet? Sjekk VIN-nummeret