Toyota Avensis: kilometraža po modelskoj godini
Toyota Avensis: sve modelske godine sa stranicom na OdoTrace u jednoj tabeli. Uobičajeno (medijana) očitavanje brojača kilometara i raspon od 10. do 90. percentila iz britanskih MOT pregleda (godina posmatranja: 2023), uz broj očitavanja iza svakog reda.
Kupujete ovaj model? Proverite VIN automobila
Britanska kilometraža po modelskoj godini
Kilometri · uz njih miljeBritanska zapažanja: 2023
- Medijana
- Od 10. do 90. percentila
Prekid na liniji znači da ta modelska godina nema stranicu, pa za nju nije nacrtana vrednost.
| Modelska godina | Medijana (km) | Medijana (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Očitavanja | Starost u 2023 (god.) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001 | 168.656 | 104.798 | 95.931 | 259.662 | 1.049 | 22 |
| 2002 | 173.876 | 108.042 | 99.386 | 267.651 | 1.480 | 21 |
| 2003 | 178.479 | 110.902 | 105.174 | 275.038 | 3.144 | 20 |
| 2004 | 185.877 | 115.499 | 111.514 | 275.405 | 4.282 | 19 |
| 2005 | 193.404 | 120.176 | 115.171 | 291.406 | 5.716 | 18 |
| 2006 | 197.735 | 122.867 | 116.573 | 301.354 | 7.271 | 17 |
| 2007 | 205.849 | 127.909 | 120.815 | 312.178 | 7.967 | 16 |
| 2008 | 191.285 | 118.859 | 109.928 | 302.504 | 7.823 | 15 |
| 2009 | 191.804 | 119.182 | 105.172 | 308.720 | 7.205 | 14 |
| 2010 | 185.612 | 115.334 | 106.136 | 312.397 | 7.615 | 13 |
| 2011 | 176.939 | 109.945 | 98.023 | 323.378 | 5.865 | 12 |
| 2012 | 177.248 | 110.137 | 97.359 | 344.032 | 6.319 | 11 |
| 2018 | 109.178 | 67.840 | 49.146 | 246.913 | 1.333 | 5 |
Izvor: Anonimizovani rezultati MOT pregleda DVSA, 2023. Zbirni skup izrađen: . Ovaj istorijski raspon nije procena za tekuću godinu. Automobili su ostareli od 2023. godine; ponovljeni pregledi mogu isto vozilo brojati više puta.
Šta tabela pokazuje
Tabela obuhvata modelske godine od 2001 do 2018 (modelskih godina sa stranicom: 13; britanskih MOT očitavanja ukupno: 67.069, iz pregleda u godini 2023). Najstarija modelska godina, 2001, ima medijanu od 168.656 km, a najnovija, 2018, 109.178 km: medijana starije godine je 54% viša. Raspon od 10. do 90. percentila je u odnosu na medijanu najširi za 2018 (181% medijane), a najuži za 2004 (88%). Između neposredno uzastopnih modelskih godina (upoređenih parova: 11), medijana novije godine se u proseku razlikuje za manje od 3%.
Ovo su britanska MOT zapažanja iz 2023 za različite automobile različite starosti: presek voznog parka, a ne istorija bilo kog pojedinačnog automobila. Razlike među modelskim godinama odražavaju automobile različite starosti, a ne promene kilometraže pojedinačnog automobila.
Litvanski vozni park: uobičajena kilometraža
Podaci domaćeg tržišta. Raspodela kilometraže iz litvanskih tehničkih pregleda (TRANSEKSTA), uz poslednje očitavanje svakog automobila. Kilometri.
Poslednje očitavanje po vozilu; datumi posmatranja nisu navedeni u ovom zbirnom skupu. Ovaj uzorak se razlikuje od britanskih očitavanja sa pregleda. Zbirni skup izrađen: . Litvanski i britanski podaci potiču iz zasebnih uzoraka i nikada se ne spajaju. Navedene su samo modelske godine sa litvanskim uzorkom (vozila po modelskoj godini: najmanje 1.000).
| Modelska godina | Medijana (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozila |
|---|---|---|---|---|
| 2001 | 284.768 | 200.840 | 371.785 | 1.153 |
| 2003 | 307.425 | 216.469 | 397.322 | 1.872 |
| 2004 | 299.554 | 212.714 | 394.917 | 2.490 |
| 2005 | 301.602 | 211.763 | 392.079 | 2.563 |
| 2006 | 293.080 | 206.039 | 392.023 | 2.745 |
| 2007 | 289.824 | 204.105 | 385.224 | 2.606 |
| 2008 | 274.599 | 171.860 | 376.830 | 1.719 |
| 2009 | 271.193 | 178.715 | 358.127 | 1.503 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA putem data.gov.lt, CC BY 4.0.
Finski vozni park: uobičajena kilometraža
Podaci iz finskog registra vozila (Traficom): poslednje očitavanje brojača kilometara zabeleženo za putničke automobile u saobraćaju u Finskoj, po godini prve upotrebe. Datum očitavanja ne postoji, računaju se samo automobili koji su još u upotrebi, a uključeni su i uvezeni polovni automobili. Kilometri.
Najnovije godine prve upotrebe izostavljene su jer većina tih automobila još nije imala pregled. Izvod iz registra: 30. jun 2026. Finske i britanske vrednosti potiču iz zasebnih uzoraka i nikada se ne spajaju. Finski registar nema datum očitavanja i navodi samo automobile koji su još u upotrebi. Navedene su samo godine prve upotrebe sa finskim uzorkom (vozila po godini: najmanje 1.000); najnovije godine su izostavljene jer većina tih automobila još nije imala pregled.
Datumi se razlikuju: finska vrednost je poslednje očitavanje u izvodu iz registra iz godine 2026, dok su britanske vrednosti očitavanja sa pregleda iz godine 2023, pa su automobili iste godine prve upotrebe u finskoj vrednosti stariji za nekoliko godina, što samo po sebi dodaje desetine hiljada kilometara. Viša ili niža finska vrednost ne pokazuje da se finski automobili voze više ili manje.
- Medijana
- Od 10. do 90. percentila
Prekid na liniji znači da ta godina nema stranicu ili ima manje od 1.000 finskih vozila, pa za nju nije nacrtana vrednost.
| Modelska godina | Medijana (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozila |
|---|---|---|---|---|
| 2001 | 309.305 | 192.052 | 418.531 | 2.188 |
| 2002 | 301.355 | 176.485 | 413.972 | 2.258 |
| 2003 | 309.472 | 195.172 | 413.691 | 3.722 |
| 2004 | 309.667 | 201.568 | 414.755 | 3.786 |
| 2005 | 301.839 | 193.586 | 419.954 | 3.856 |
| 2006 | 295.804 | 185.529 | 421.266 | 3.998 |
| 2007 | 285.213 | 179.744 | 417.246 | 2.792 |
| 2008 | 284.956 | 167.258 | 425.634 | 2.909 |
| 2009 | 264.143 | 162.982 | 386.661 | 4.532 |
| 2010 | 253.494 | 154.194 | 381.573 | 4.439 |
| 2011 | 241.840 | 142.256 | 366.721 | 4.341 |
| 2012 | 227.874 | 135.940 | 350.429 | 4.052 |
| 2018 | 106.511 | 59.943 | 174.664 | 2.448 |
| Modelska godina | Gorivo | Medijana (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozila |
|---|---|---|---|---|---|
| 2010 | Sva goriva | 253.494 | 154.194 | 381.573 | 4.439 |
| 2010 | Benzin | 234.183 | 145.760 | 323.534 | 3.416 |
| 2010 | Dizel | 344.135 | 244.274 | 456.720 | 1.019 |
| 2011 | Sva goriva | 241.840 | 142.256 | 366.721 | 4.341 |
| 2011 | Benzin | 221.071 | 132.407 | 311.793 | 3.309 |
| 2011 | Dizel | 334.957 | 226.853 | 439.799 | 1.032 |
Benzinski i dizel automobili se bitno razlikuju po uobičajenoj kilometraži, pa vrednosti za sva goriva slabije odgovaraju bilo kom gorivu nego njegov sopstveni red. Redovi za benzin i dizel broje automobile koji nisu zabeleženi kao hibridi; red za sva goriva obuhvata i hibridne, električne i gasne automobile. Prikazano samo tamo gde svako gorivo ima najmanje 1.000 vozila.
Percentile je izračunao OdoTrace iz zapisa registra; to nije zvanična statistika Traficoma. Izvor: Finska agencija za saobraćaj i komunikacije Traficom, otvoreni podaci o vozilima, CC BY 4.0.
Signali o opozivima u EU: Toyota Avensis
Aktivnost opoziva na nivou modela iz registara tržišta EU. Brojevi su savetodavni i prikazuju se po izvoru, nikada se ne sabiraju. Ne odnose se posebno na ovaj automobil.
Snimak opoziva izrađen: 2026-10-04. Istorijski snimak, a ne provera opoziva uživo. Trenutnu primenljivost i status popravke potvrdite kod proizvođača.
Opozivi se odnose na proizvodne periode, a ne samo na modelske godine. Opozivi i signali o bezbednosti: Toyota Avensis
Želite da proverite konkretan automobil umesto proseka modela? Proverite njegov VIN